PlayStation 5 by mohl stát až 549 USD. Dostupnost bude první rok asi omezená

Zatímco o hardwarové výbavě PlayStation 5 už víme téměř vše, jeden z nejdůležitějších dílků skládačky nám dosud chybí: cena. O ní přinesl zákulisní informace Bloomberg, který se odkazuje na nejmenované zdroje z průmyslu. A nevypadá to zrovna pozitivně.

DualShock se přejmenuje na DualSense. Venku jsou první fotky ovladače pro PlayStation 5

Zatímco ovladač pro další generaci Xboxu prakticky přebírá vzhled toho stávajícího, nový DualShock, tedy promiňte, DualSense, se dočká výrazných změn v designu. Kromě větších a zaoblenějších gripů upoutá na první pohled dvojí barevnost ovladače, které nově vévodí bílá barva.

Jak funguje boost PlayStationu 5? Vývojáři prý nemusí nic optimalizovat, vše je automatické

Jedna z překvapivých vlastností nadcházejícího PlayStationu 5 je variabilní frekvence grafické jednotky a procesoru. Ve světle konkurenčního Xboxu i aktuální generace konzolí, které favorizují fixní takty CPU/GPU, jde o nový přístup. Jak to ale bude fungovat? Dosáhne PS5 vždy maximálních hodnot? Nebude výkon kolísat? Na to se snažil poskytnout odpovědi Mark Cerny v dalším rozhovoru pro Eurogamer.

PlayStation 5 bude mít pravděpodobně menší výkon než Xbox Series X. Ale také nižší cenu?

Konzolová válka nové generace právě odstartovala. PlayStation 5 odkryl, alespoň částečně, své hardwarové specifikace. A podle papírových parametrů to vypadá, že výkonem na konkurenci v podobě Xbox Series X stačit nebude. Dožene to extra rychlým diskem, nebo Sony vsadí na nižší cenu a exkluzivity?

Vývojářská verze PlayStation 5 vyfocena. Potvrzuje dřívější úniky

Vzpomínáte na ten podivný devkit PlayStationu 5, na který upozornila redakce gizmodo a jehož vzhledu spousta lidí, včetně mě, nemohla uvěřit? Inu, vypadá to, že datamineři si připsali jeden bod. Podle dalšího úniku na Twitteru totiž vývojářská verze konzole opravdu vypadá jako hříčka z předminulé generace.

Oficiálně: Playstation 5 vyjde před Vánocemi 2020. Potvrzen je nový DualShock i hardwarový ray tracing

Sony se konečně podělilo o další oficiální detaily k chystané konzoli nové generace. Bude se opravdu jmenovat PlayStation 5 a vyjde příští rok v období vánoční sezóny, tedy v listopadu 2020.

Oficiálně: na PlayStation 5 si zahrajete ve 4K při 120 Hz a využijete savy z PS4

Zástupci Sony v poslední době nešetří vyjádřeními k připravované konzoli nové generace. Po velkém rozhovoru pro Wired, kde se rozpovídal Mark Cerny, poskytl další informace sám CEO divize PlayStation Jim Ryan. A zdá se, že zpětná kompatibilita s PS4 jde nad rámec pouhého spouštění her.

PlayStation 5 bude mít ray tracing, SSD a bude zpětně kompatibilní s PS4

Playstation 5 bude revoluce. Alespoň to zaznívá v rozhovoru s Markem Cernym, vedoucím inženýrem herních konzolí Sony, který vývoj řídil už v době Playstation 4. Kromě sebevědomých ujištění ale získala redakce Wired i mnohem důležitější poznatky: konkrétní informace o hardwarovém vybavení a schopnostech konzole. Pojďme si je všechny shrnout.

Nový patent Sony. Jde opravdu o zpětnou kompatibilitu PlayStation 5?

Na americkém patentovém ústavě přistála 2. října zajímavá aktualizace od Sony. Patent 10086289 popisuje možnost, jak remasterovat hry ze starších konzolí do podoby vhodné pro displeje s vyšším rozlišením, a to bez náročné rekonstrukce herního kódu. Kolíkuje si tak Sony prostor pro uvedení zpětné kompatibility na PlayStation 5?