Nový Switch vydrží na baterii o 70 % déle

AKTUALIZACE: Nový model Switche jde identifikovat také podle sériového čísla na zařízení. Revize s delší výdrží baterie nese na zadním krytu označení HAC-001-01, zatímco stará má číslo HAC-001. Potvrzují to i informace na stránkách českého distributora.

Současný Switch se dočká nové verze s lepší výdrží baterie

My se té skutečně výkonnější konzole od Nintenda jednoho dne snad opravdu dočkáme. Dnešek není tím dnem, ale po pouhém týdnu od odhalení Switche Lite, tedy menší čistě handheldové konzole, která ztratila spoustu funkcí, tu máme další oficiální představení tentokrát staronového Switche.

Studio Slightly Mad chystá kromě Project CARS 3 i vlastní nadupanou konzoli

Třetí díl hardcorové závodní simulace Projects CARS je momentálně v přípravách, a to takových, že jde zatím jen o koncept na papíře. Nicméně můžete očekávat větší změny. Ubude totiž sandboxu a přibude „zábavnosti“. Co to znamená? Hra se má víc přiblížit Need for Speed Shift, první hře studia. Přitom neztratí nic ze svého obsahu ani důrazu na simulaci. Nicméně hra je ještě daleko, stejně jako úplně nová konzole připravovaná ve stejném studiu.

Nintendo Switch umí konečně pořizovat videa a přenášet uložená data. Ale má to háček

Nejnovější konzole od Nintenda u nás v redakci patří k velice oblíbenému kusu hardwaru. Mohou za to samozřejmě hry jako The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Mario Kart 8 Deluxe a Mario + Rabbids Kingdom Battle. Zároveň pomáhá všestrannost konzole, joy-cony, seznam podporovaných her třetích stran atd. Přesto má Switch své mouchy a spoustu chybějících funkcí. Část těchto nedostatků řeší update 4.0.0. Ale opravdu jenom část.

Podrobnější informace o konzoli Nintendo Switch - umí HD, nabízí haptickou odezvu a v handheld módu vydrží až 6 hodin

Po měsících spekulací a několika únicích informací přišlo Nintendo s dříve oznámenou prezentací své domácí konzole Nintendo Switch, kterou můžete vyjmout z dokovací stanice a používat ji i jako handheld. Samozřejmě je toho mnohem víc, co Switch umí, a co nabízí. Pojďme si tedy nový stroj od Nintenda blíže představit.

Nintendo Switch je kombinace konzole a handheldu s procesorem NVIDIA Tegra - vyjde v březnu 2017

Nintendo Switch – tak zní finální název nové konzole od Nintenda, doposud známé pod pracovním označením NX. Jde o hybrid mezi konzolí a handheldem, který pohání speciální Tegra procesor od NVIDIA. S pomocí jednoduše odnímatelných Joy-Con ovladačů umožňuje Switch jak hraní na konzoli, kdy zařízení sedí v napájeném docku, tak následné ladné přepnutí do handheld módu. Mobilitu celého systému názorně předvádí video v článku, které klade důraz na prezentaci podpory third-party her (Skyrim, NBA 2K) a multiplayerový aspekt nového systému od Nintenda. Cenu Switch zatím společnost Nintendo neoznámila, konkrétní hardwarovou výbavu nového stroje také ne, protože specifikace nového Tegra procesoru neznáme. Do prodeje se Nintendo Switch dostane už v březnu příštího roku.

Spekulace – Nintendo NX bude hybrid mezi handheldem a domácí konzolí

Kolem Nintenda NX už byla spousta spekulací a zavádějících zpráv. Tentokrát s další várkou oficiálně nepotvrzených informací přichází britský Eurogamer a zdá se, že by mohlo jít o zprávy, které se blíží realitě. Za zprávou stojí údajně hned několik anonymních zdrojů, podle nich bude NX výkonný handheld, ovšem s řadou speciálních funkcí. Především jeho okraje budou oddělitelné ovladače, které budete moci použít třeba potom, co přijdete domů a NX připojíte k televizi pro pohodlnější hraní. Nicméně, ještě jednou zdůrazňuji – údajně.

Spekulace kolem údajného ovladače k NX od Nintenda se množí

Když se objevil první oválný objekt, který měl být ovladačem k chystané konzoli NX od Nintenda, většina webů jej smetla ze stolu jako jasný podvrh s tím, že Destructiod našel i výrazné stopy opakované úpravy fotografie. Nyní se ale objevily fotky z jiného zdroje, které jsou kvalitnější a detaily, které zdroj dodává natolik konkrétní, že začíná hlodat červík pochybností, zda nakonec nejsou tyto informace pravé. I tak ale berte následující řádky s opravdu velkou dávkou skepse, protože zdrojem je anonymní přispěvatel perkele37 na Redditu.

GDC 2015: Virtuální realita podle Sony je o hledání zážitků, při kterých se hráč nepozvrací

Zatímco Oculus VR se svým Riftem letos během GDC žádné informace nepřinesla a Valve naopak představila virtuální realitu ve spolupráci s HTC, Sony přivezla do San Francisca nejenom informace o vylepšení VR hardwaru, ale též názorné ukázky z vývoje softwaru. Nejde samozřejmě o žádné konkrétní tituly, jsou to jenom technologická dema. Názorně ovšem ilustrují, že zatímco vývoj VR hardwaru pokročil během posledních let na zcela jinou úroveň, vývoj softwaru je teprve v plenkách.

Valve představuje Source 2 engine, streamovací krabičku k TV a cenu Steam ovladače

U příležitosti 13. výročí oznámení Steamu se Valve letošní GDC obloukem nevyhnula a rozhodla se během konference představit a zároveň na výstavní ploše názorně předvést hned několik nových produktů. Vedle Source 2 enginu Valve oznámila, že letos na podzim nabídne hráčům za 50 dolarů streamovací krabičku s názvem Link, a společně s ní začne prodávat dlouho oddalovaný Steam ovladač za tu samou cenu. Součástí tiskové zprávy je přitom i zmínka o vlastním řešení virtuální reality, kterou pod názvem Vive začne letos na podzim prodávat na mobily zaměřená společnost HTC. Zkrátka, Valve se během letošní GDC roztrhl s novinkami pytel.

Xbox One se bez Kinectu prodává v USA dvakrát lépe, na PS4 to pořád nestačí

Sony začala tuto generaci konzolí s PlayStation 4 tak dobře, že ji neohrozilo ani vydání Titanfall a zatím nestačí ani nabídka Xbox One bez Kinectu o 100 dolarů levněji. Microsoft se na svém webu chlubil, že v porovnání s květnem byly červnové prodeje Xbox One v USA více než dvojnásobné. Přesto to na sesazení PS4 z prvního místa nestačilo. Sony oznámila, že PlayStation 4 byla za červen opět prodávanější než Xbox One, což je statut, který Sony drží už šest měsíců.

Nintendo oznamuje Wii Mini, ale zatím jenom pro Kanadu

Takhle se reaguje na spekulace maximálně v pohádkách, fantasy románech a u Nintenda. De facto pár hodin poté, co se první zvěsti o nové verzi konzole Wii s přízviskem „Mini“ objevily na internetech na konto úniku z katalogu kanadského řetězce Best Buy, Nintendo existenci nové herní mašinky potvrdilo. Wii Mini se začne prodávat za 99,99 dolarů 7. prosince, prozatím však tahle informace platí pouze pro Kanadu.

Wii U bude mít regionální zámek, ale stejně jde na dračku

Nintendo se ani u své, velmi očekávané, nové konzole neodchýlilo od svého principu region locku.

České obchody naznačují cenu Wii U v ČR

Z oficiálních zdrojů zatím ceny dvou oznámených variant konzole Wii U pro ČR neznáme, jistou představu o cenové hladině si však můžeme udělat z cen u předobjednávek v tuzemských internetových obchodech, kde jsou uvedeny. Zatímco Xzone nabízí základní verzi Wii U v předobjednávce za 7 790 Kč a prémiovou verzi za 8 790 Kč, český Game nabízí základní verzi v předobjednávce za 7 900 Kč a prémiovou verzi za 8 900 Kč.

Update: Wii U odstartuje v Evropě 30. listopadu

Udpate 16:08 - Prezident Nintendo Europe, Satoru Shibata, během prezentace Nintendo Direct oznámil, že konzole Wii U se začne v Evropě prodávat 30. listopadu 2012, a bude to ve dvou verzích. Bílá, základní, verze nabídne konzoli, AC adaptéry, tabletový ovladač, stylus a 8 GB flash interní paměti. Černá, premium, verze nabídne to samé, jen flash paměti bude 32 GB a navíc bude v balení k dispozici nabíjecí dock pro tabletový ovladač, stojany, sensor bar známý z Wiička a členství v programu Nintendo Network, které hráče odměňuje za nákupy v Nintendo e-shopu body a zaručuje mu 10% slevu při nákupu nových her (digitálně).

Šéf Nintenda věří, že Wii U obstojí i proti nástupcům PS3 a X360

Přestože má konzole Wii U za sebou už druhou E3, existuje spousta šedých míst, které nebylo Nintendo schopno vybavit konkrétními informacemi. A zatímco v případě jiných konzolí, Wiičko nevyjímaje, měl člověk alespoň nějaké tušení, jestli se mu bude líbit nebo ne a po zahájení prodeje pro ní poběží do obchodů, na Wii U spousta hráčů stále kouká jako na obtížně pochopitelný zjev z Marsu.

Na hraní se SmartGlassem nebudou dvě ruce stačit

Co přiměje člověka, aby vstal z gauče, do něhož se právě s hlasitým citoslovcem úlevy zabořil? Přemluví ho zapomenutý mobil v ložnici? Tablet v pracovně? Výrobci konzolí se na letošní výstavě E3 snaží lidi přesvědčit, že ano. Že nikoliv plný močoměch, ale mobil nechaný na poličce vás donutí vstát, protože bez něj si svoji novou hru prostě nevychutnáte. Konzolové hraní už totiž brzy nebude jen o konzolích.

Nintendo Wii U podporuje dle spekulací DX11 a Unreal Engine 4

Spekulace jsou metlou lidstva, ale kdo se jim nikdy nepoddal, nemůže vědět, jak je to nebezpečné a opojné (viď čtenáři Blesku :). Pokud jste to nikdy nevyzkoušeli, máte nyní možnost s aktuální dávkou zcela zaručeně NEPOTVRZENÝCH informací o konzoli Wii U, které na italském diskusním fóru uvedl údajný vývojář z Ubisoft Milan. Hovoří v nich o ceně, termínu zahájení prodeje, launchových hrách a jiných detailech, které z oficiálních zdrojů očekáváme na letošní E3 od Nintenda. Jestli se jich dočkáme, to už je druhá věc, protože od Nintenda člověk nikdy neví, co dopředu čekat. Zatím si ale můžete posloužit následujícím předkrmem – pocházejícím z neověřeného zdroje, připomínám ještě jednou:

Nintendo vyšle Wii U na trh koncem roku - celosvětově

Zatímco nové konzole od Microsoftu a Sony jsou zatím pořád ve fázi internetových a papírových spekulací (momentálně frčí bezpředmětná debata o tom, kolikrát bude nový Xbox výkonnější, než ten starý, i když takový údaj nic nevyjadřuje), Nintendo už má k nové platformě rázně nakročeno. Už od E3 2011, kde jsme si novou konzoli Wii U osahali, víme, že v plné parádě má být představena na letošní E3 (od 5. do 7. června) a následně se dostat do prodeje ještě tento rok.

MS a Sony prý představí nové konzole na letošní E3

Herní průmysl se před pár dny probudil do nového roku, který by, jak MCV uvádí na základě „zaručené“ zprávy od tajného zdroje, mohl zažít představení nových konzolí od Sony i Microsoftu. Zapište si tedy do svých diářů a deníčků dnešek jako den, kdy se na plné pecky rozjíždí kolečko spekulací, zaručených informacím, bohapustých lží a fám, které budou všechny předcházet představení nových konzolových platforem od Sony a Microsoft, k němuž dříve či později dojít musí. Jestli to bude už letos na herní výstavě E3, to zatím ví jenom ve zmíněných firmách.