PlayStation 5 – recenze

Next-gen, jaksepatří

Xbox Series S – dojmy z hraní na malém a levném Xboxu

Kompromisní next-gen za bezkonkurenční cenu

Xbox Series S v redakci: Jak vypadá nejmenší konzole od Microsoftu?

U psaní článku nebylo zraněno žádné morče

Kompletní parametry Xbox Series X odhaleny: 8/16 jader, 16GB operační paměť, terabajtové SSD

Tak to máme konečně černé na bílém: Microsoft vypustil do světa kompletní technické parametry svého nového Xboxu Series X a zacelil tak prázdná místa ve specifikacích. Je libo 16vláknový procesor, terabajtové NVMe SSD a grafický čip výkonnější, než cokoli AMD momentálně nabízí?

Xbox Series X bude mít grafický výkon 2× vyšší než Xbox One X

A je to oficiální: grafické jádro nové konzole od Microsoftu bude mít výkon 12 TFLOPS, potvrdil Microsoft ve svém blogovém příspěvku na Xbox Wire. Aktuální nejvýkonnější konzole Xbox One X má přitom GPU o výkonu 6 TFLOPS, nová generace by tak měla být ve vykreslování grafiky přibližně dvakrát výkonnější.

Control v testu: Na jaké grafice si dobře zahrajete a jak vypadá ray tracing?

Control od tvůrců Maxe Payna se povedl. Honza Slavík dal novince pěknou osmičku. Svůj verdikt navíc doprovodil slovy „audiovizuální akční hostina“. Jakou grafickou kartu na takovou hostinu budete potřebovat a co vás bude stát zapnutí ray tracingu, si ukážeme v tomto testu.

To nejdůležitější z hardware na E3 2019 (AMD Navi a Xbox Scarlett)

E3 má z pohledu hardwarového fanouška trochu horší pozici – následuje hned za Computexem, kde si výrobci vypálí většinu novinkové munice. I přesto byl letošní ročník na hardwarové oznámení poměrně bohatý. Společnost AMD blíže představila své nadcházející grafické karty, Microsoft se zase podělil o oficiální informace k Xboxu nové generace. Pojďme si vše přehledně zrekapitulovat.