Máte námět či připomínku? Napište nám

Jiří má v redakci na starost hardware, ale ne že by se o něj kolegům staral, spíš o něm píše a hrabe se v něm. Pro elektronická udělátka měl slabost už od dětství, kdy si na chalupě sestrojil nášlapný alarm, kterým terorizoval celou rodinu. Ale křemíkový bůh nezapomíná, takže ho po 20 letech, už jako redaktora hardware, stihl kletbou statické elektřiny. Pokud se někdo v redakci až nápadně často dotýká topení nebo dává rány všem vodivým předmětům v okolí, bude to s největší pravděpodobností Jiří. Ruku si s ním raději nepodávejte.

Test remasteru Mafia II: Definitive Edition: Srovnání s originálem, výkon grafických karet

Jak vypadá definitivní edice Mafia II ve srovnání s původní verzí hry a kolik výkonu ukrojil převod do modernějšího kabátku, se podíváme v tomto testu.

Nový Unreal Engine 5 počítá s filmovou kvalitou modelů a textur. Konečně fotorealistická grafika?

Epic včera vypustil upoutávku na svoji další verzi enginu Unreal s pořadovým číslem 5 a podle videa se skutečně máme na co těšit. A to platí nejen pro hráče, kteří si užijí dosud nevídané detaily, ale také pro vývojáře, kterým nový engine ušetří práci a rozváže ruce, jak hry navrhovat.

Hardware Club #52: Nové GPU Ampere od Nvidia

Svoji každoroční přednášku na GTC musela Nvidia kvůli koronaviru zrušit, ale nakonec jsme se jí po menších peripetiích dočkali online. V ní samotný Jensen Huang ukázal novou architekturu Ampere, ač zatím pouze jako výpočetní čip pro strojové učení. Nová architektura by se nicméně měla objevit i v herních GPU.

Anti-cheat Valorantu připomíná svým chováním rootkit. Je to problém?

Beta Valorantu, kompetitivní střílečky od Riot Games, momentálně trhá rekordy zájmu na Twitchi. I přes enormní popularitu se ale novinka nevyhnula kontroverzi. Trnem v oku hráčů je její agresivní anti-cheat systém Vanguard, kteří mnozí uživatelé neváhají označit za virus. Co je na tom pravdy?

Podle inzerátu Sony by PlayStation 5 mohl vyjít už v říjnu. Firma to ale popírá

Vydání další generace konzolí je oficiálně naplánováno na „Holiday 2020“, což v USA znamená pozdní listopad ode Dne díkuvzdání až do Silvestra. Konzole PlayStation 5 by ale podle inzerátu na pracovní pozici v Sony mohla přijít už o měsíc dříve – v říjnu.

Pod rukama modderů vzniká nejen Morrowind a Cyrodiil. Beyond Skyrim: Roscrea vás vezme na vulkanický sever

Modderská skupina Beyond Skyrim má ambiciózní cíl: vytvořit v enginu Skyrim ideálně celý Tamriel. Dokončen byl prozatím region Bruma, který si hráči pamatují z TES IV: Oblivion, ale práce postupují i na dalších projektech. Autoři se v novém vývojářském deníčku připomínají se svým modem Roscrea, který láká na mrazivou atmosféru vulkanických ostrovů.

Intel konečně představil nové procesory do desktopu. Mají se hráči nač těšit?

Nové procesory Intel dostávají více jader, zvyšují maximální takty a podporují HyperThreading napříč všemi řadami Core (i3 až i9). Ceny zůstávají na úrovni minulé generace. Novinkám ale nebudou stačit stávající základní desky, nutný bude upgrade na socket LGA 1200. Nemůžeme čekat ani nějaké zásadní navýšení IPC či energetické efektivity: procesory Comet Lake-S jsou stále postaveny na 14nm architektuře Skylake.

Half-Life: Alyx – recenze

Nový Half-Life, to je něco, co se nestává každý rok. Vlastně ani co pět let, nebo dokonce dekádu. Jde o celých 13 let, kdy naposledy spatřil světlo světa titul s tímto názvem, což je o to horší, že spousta z nás si dobře pamatuje na cliffhanger v závěru Epizody 2. Half-Life: Alyx není třetím dílem série, takže na události poslední hry nenavazuje, ale nebojte, i tak má co nabídnout, obzvláště těm, co holdují univerzu Half-Life a nebojí se na hlavu nasadit VR headset.

Pathfinder: Kingmaker – recenze

Hned v úvodu přiznám barvu: mám slabost pro RPG založená na systému D&D. Kromě nespočtu seancí Dračáku už ani nepočítám, kolik hodin jsem utopil v prvním a druhém díle Neverwinter Nights. Pathfinder: Kingmaker má ke jmenovaným RPG velice blízko. Hra přímo vychází z gamebooků Pathfinder, což jsou dobrodružství ve stylu D&D s mírně modifikovanými pravidly. Hráči zběhlí v házení dvacetistěnkou se tu budou cítit jako doma.