Jiří má v redakci na starost hardware, ale ne že by se o něj kolegům staral, spíš o něm píše a hrabe se v něm. Pro elektronická udělátka měl slabost už od dětství, kdy si na chalupě sestrojil nášlapný alarm, kterým terorizoval celou rodinu. Ale křemíkový bůh nezapomíná, takže ho po 20 letech, už jako redaktora hardware, stihl kletbou statické elektřiny. Pokud se někdo v redakci až nápadně často dotýká topení nebo dává rány všem vodivým předmětům v okolí, bude to s největší pravděpodobností Jiří. Ruku si s ním raději nepodávejte.

Half-Life: Alyx – recenze

Nový Half-Life, to je něco, co se nestává každý rok. Vlastně ani co pět let, nebo dokonce dekádu. Jde o celých 13 let, kdy naposledy spatřil světlo světa titul s tímto názvem, což je o to horší, že spousta z nás si dobře pamatuje na cliffhanger v závěru Epizody 2. Half-Life: Alyx není třetím dílem série, takže na události poslední hry nenavazuje, ale nebojte, i tak má co nabídnout, obzvláště těm, co holdují univerzu Half-Life a nebojí se na hlavu nasadit VR headset.

Pathfinder: Kingmaker – recenze

Hned v úvodu přiznám barvu: mám slabost pro RPG založená na systému D&D. Kromě nespočtu seancí Dračáku už ani nepočítám, kolik hodin jsem utopil v prvním a druhém díle Neverwinter Nights. Pathfinder: Kingmaker má ke jmenovaným RPG velice blízko. Hra přímo vychází z gamebooků Pathfinder, což jsou dobrodružství ve stylu D&D s mírně modifikovanými pravidly. Hráči zběhlí v házení dvacetistěnkou se tu budou cítit jako doma.