Nintendo Switch je kombinace konzole a handheldu s procesorem NVIDIA Tegra - vyjde v březnu 2017

Nintendo Switch – tak zní finální název nové konzole od Nintenda, doposud známé pod pracovním označením NX. Jde o hybrid mezi konzolí a handheldem, který pohání speciální Tegra procesor od NVIDIA. S pomocí jednoduše odnímatelných Joy-Con ovladačů umožňuje Switch jak hraní na konzoli, kdy zařízení sedí v napájeném docku, tak následné ladné přepnutí do handheld módu. Mobilitu celého systému názorně předvádí video v článku, které klade důraz na prezentaci podpory third-party her (Skyrim, NBA 2K) a multiplayerový aspekt nového systému od Nintenda. Cenu Switch zatím společnost Nintendo neoznámila, konkrétní hardwarovou výbavu nového stroje také ne, protože specifikace nového Tegra procesoru neznáme. Do prodeje se Nintendo Switch dostane už v březnu příštího roku.

Spekulace – Nintendo NX bude hybrid mezi handheldem a domácí konzolí

Kolem Nintenda NX už byla spousta spekulací a zavádějících zpráv. Tentokrát s další várkou oficiálně nepotvrzených informací přichází britský Eurogamer a zdá se, že by mohlo jít o zprávy, které se blíží realitě. Za zprávou stojí údajně hned několik anonymních zdrojů, podle nich bude NX výkonný handheld, ovšem s řadou speciálních funkcí. Především jeho okraje budou oddělitelné ovladače, které budete moci použít třeba potom, co přijdete domů a NX připojíte k televizi pro pohodlnější hraní. Nicméně, ještě jednou zdůrazňuji – údajně.

Nintendo oznamuje Wii Mini, ale zatím jenom pro Kanadu

Takhle se reaguje na spekulace maximálně v pohádkách, fantasy románech a u Nintenda. De facto pár hodin poté, co se první zvěsti o nové verzi konzole Wii s přízviskem „Mini“ objevily na internetech na konto úniku z katalogu kanadského řetězce Best Buy, Nintendo existenci nové herní mašinky potvrdilo. Wii Mini se začne prodávat za 99,99 dolarů 7. prosince, prozatím však tahle informace platí pouze pro Kanadu.

Fotografie nové konzole Project Café, je pravá?

Nastává nám doba, kdy se blíží nové kousky hardwaru a tak bude zase internet zaplněn spoustou zaručeně pravých fotografií daných konzolí (jako byl nedávno zaplaven handheldy).

Nintendo snižuje cenu Wii přes bundly a uvádí budgetovky

Po nedávných spekulacích, respektive zaručených tipech zahraničních serverů, dnes Nintendo oficiálně potvrdilo de facto snížení ceny konzole Wii. Ne však přímo, nýbrž přes tzv. bundly, čili balíčky konzole + nějaká hra. Od 20. května se tak na trhu objeví za sníženou cenu Wii Sports Resort Pack (obsahuje konzoli, ovladače a hry Wii Sports a Wii Sports Resort na jednom disku) a nový Mario Kart Wii Pack (konzole, ovladače, Wii volant a hra Mario kart Wii).

Další „zaručené“ informace o Project Café od Nintenda

Kolem údajné konzole Wii 2, označované jako Project Café, se sbíhá celá síť více či méně spolehlivých informací a o většině z nich jsme již psali.

HW požadavky Force Unleashed II a CoD: Black Ops

Necelé dva týdny nás dělí od vydání Star Wars: The Force Unleashed II a přesně tři týdny zbývají do vydání Call of Duty: Black Ops. Je tedy nejvyšší čas zkontrolovat, jestli obě hry vaše PC vůbec rozběhne, jestli jeho vnitřnosti mají ten správný výkonový potenciál.

Wii Vitality Sensor: hry ovládané dechem a tepem?

Když během konference na loňské výstavě E3 oznámilo Nintendo novou periférii pro svou konzoli Wii s pracovním názvem Vitality Sensor, nikdo přesně nevěděl, co si o ní myslet. Nyní, rok a půl po tomto oznámení, nejsme o nic moudřejší a samotné Nintendo až na pár náznaků zarytě mlčí a jen trpělivě ujišťuje, že projekt rozhodně není mrtvý. Trochu světla do celého problému se až nyní podařilo vnést americkému webu Silicon Era. Jeho autoři se dostali k žádosti o registraci patentu, v níž Nintendo popisuje princip fungování celého zařízení a vše ukazuje na příkladu jednoduché hry ovládané dechem (!) hráče.