Sledujte Fight Club #610 o pádu Ubisoftu

Je cosi shnilého ve studiu francouzském

Fight Club #146 HD: Ptáci šli na pivo

Herní průmyslu se z lenivých prázdnin definitivně překlopil do rušné podzimní sezóny, což symbolizuje nejenom příval ohlášených titulů, ale oznámení her nových. A nejenom her, jak se přesvědčíte na videozáznamu našeho podcastu Fight Club #146. Jednou ze zajímavějších novinek posledního týdne je oznámení kouzelně vypadajícího RPG Child od Light od Ubisoftu, které už si zahrál Pavel a své dojmy vám také v podcastu vylíčil.

Fight Club #86: Oujé!

Navzdory tradičnímu předsudku, že se v létě nic neděje, jsme nakonec námětů k diskusi...

Fight Club #85: GamePage Over?

Hlemýždí rychlostí se blížíme stovce - chybí nám posledních patnáct dílů. S 85. dílem...

Fight club #80: Návštěva v pekle s Karlem Drdou

Vyslyšeli jsme vaše četná přání a po delší odmlce přitáhli do Klubu rváčů Karla Drdu. Přitáhli je docela výstižný výraz, protože Karel se už ve druhém patře ze čtyř chystal, že to vzdá, zatímco se snažil popadnout dech. Nakonec výšlap do našeho studia zvládl a vypotil ze sebe za tu hodinu a tři čtvrtě nejednu perlu (někdy i ne zcela slušnou mluvou, takže na to bacha). Rozmluvil se zejména při plodné debatě o všem okolo Diablo III, která byla ústředním tématem mírně jubilejního 80. Klubu rváčů. Díky osobní zkušenosti s hrou se ale do debaty mohli zapojit i Lukáš s Martinem, zatímco jim oponoval Pavel. A protože tentokrát se natáčení opravdu protáhlo, probralo se těch témat mnohem více, ale to už si zjistíte sami, pokud zmáčknete „play“.

Fight Club #76 - na kafíčku s Faridem

Do Fight Clubu #76 přišel Farid a s ním i pohoda, nebo to bylo tou kávou? Však uvidíte sami na záznamu, kde se krom Farida pouští to debaty také Pavel, Lukáš a Petr. Postupně jsme si nad kafíčkem poklábosili o 30. narozeninách ZX Spectrum, Petr se snažil ostatním vysvětlit, proč blížící se sandoboxové RPG Dragon’s Dogma nebude jen bezvýznamné plácnutí do vody, ale ze všeho nejvíce jsme se v dobrém slova smyslu rozohnili nad fungováním Valve, potažmo nad chováním firmy ke svým čerstvě přijatým zaměstnancům. Mimo jiné jsme si také vzpomněli na to, že bychom mohli provést invazi do redakce Levelu za účelem nezřízeného hraní Mashed a nechyběla ani připomínka akce Games OPEN, která se koná už příští víkend, a více se o ní dozvíte v tomto článku.

Fight Club #74: O ptácích a jiné zvířeně

Agenti cizích mocností se nám snažili natáčení čtyřiasedmdesátého Klubu rváčů...

Fight Club #73 - Proti všem

Po delší době jsme k pokecu v Klubu rváčů přemluvili Dana Vávru a zároveň s ním i Michala Rybku, čímž se nám utvořilo duo, které jsme před mikrofony a kamerami za všech třiasedmdesát dílů ještě neměli. A bylo to znát, v pozitivním slova smyslu, protože když se Dan rozjede, máloco jej zastaví, tedy až právě na Michala. V tomto stylu jsme tedy probrali, dá se říci do hloubky, všechno, co se děje okolo Kickstarteru, rozebrali jsme světlé i temné stránky momentálně populárního modelu her placených hráči dopředu a nezřídka jsme zabrousili i do sfér zcela nesouvisejících. Byla to ale jízda, která se jen tak nevidí, jak se shodli i diváci v přímém přenosu a v podcastové diskusi. Tentokrát nám naštěstí technika žádný naschvál neudělala, takže si nyní můžete celý záznam prohlédnout také. Pokud jste ho ještě neslyšeli…

Fight Club #70 - pivo, Fidži a jeleni

V kulatém sedmdesátém Klubu rváčů se stalo několik hezkých událostí. Vrátil se spojovatel světů Lukáš Grygar a dorazil Martin Jelínek ze studia BeerDeer, které pracuje na oldschoolem šmrncnuté RPG hře Nyrthos. Není to jen tak nějaký klon Diabla nebo Baldur's Gate – Nyrthos bude multiplatformový, komunita bude zasahovat do podoby herního světa a Martin se svěřil, že RPG systémy byly odpozorovány ze série Gothic. A není to plané holedbání nad čistým listem papíru. Nyrthos je už hratelný a brzy se o něm na Games dozvíte více.

Fight Club #61 s trojicí mušketýrů - emzáci a nepokoje

Tři moderátoři a žádný host, co z toho asi vzešlo? Fight Club #61, co jiného. Protože si...

Fight Club #60 s Pavlem a Faridem - Miss platí husity!

Zatímco jsme v redakci pomaloučku uzavírali první šedesátku rvaní se a překřikování...

Fight Club #59 s Lukášem Codrem - jak se žije a hraje v Číně

Do posledního Klubu rváčů v roce 2011 se nám podařilo nalákat netradičního hosta v osobě Lukáše Codra alias Čočíka. Někteří z vás jej určitě znají ze starých dílů Game Page, z Bonuswebu, Levelu či z Illusion Softworks (2K Czech), kde dlouho pracoval. Posledních pár let už ale není mezi námi v ČR, protože se jako producent titulů pro mobilní platformy a tablety vydal hledat štěstí do Šanghaje. Zdá se, že ho tam i našel, protože se zatím vracet nechce, ale o to více zajímavých historek a podnětů v daleké Číně nasbíral a během podcastu se o ně s vámi podělil. Jde třeba o moderní trendy v oblasti mobilních platforem nebo směřování vývoje her. Samozřejmě jsme ale všechen čas nepromarnili jen kvákáním o hrách, což děláme celý rok. Postřehy o zcela odlišné kultuře přišly dle reakcí v chatu během živého vysílání mnohým dost zajímavé, tak snad budou zajímavé i pro vás ostatní, co budete Fight Club #59 poslouchat až nyní. Můžete se do toho pustit.

Fight Club #58 s Danem Vávrou - naposledy o Skyrimu

Po delší době k nám pod Fight Clubu zavítal Dan Vávra a zdá se, že vás trošku ostřejší...

Fight Club #57 s Lukášem Baštou o VGA a útoku hackerů

Velkou premiéru si v našem ringu Klubu rváčů odbyl šéfredaktor Score Lukáš Bašta, kterého jsme zatáhli do debaty o smyslu a povaze letošních Video Game Awards. Zdrbli jsme nejenom samotný ceremoniál předávání cen, ale i výherce jednotlivých kategorií a při té příležitosti jsme narazili na problém s přijetím východoevropských her u evropských a amerických médií. Z VGA vzešla i diskuse ohledně nové podoby Metal Gear Rising – shodli jsme se na tom, že nám moc nevoní a snažili jsme se vysvětlit proč. A „proč“ jsme se ptali i v dalších minutách, tentokrát nad osudem ukrajinských tvůrců série S.T.A.L.K.E.R., kterým se podle všeho dost kymácí půda pod nohama. Zato mi jsme při reakcích na vaše otázky stáli pevnýma nohama na pevné zemi, o čemž se můžete přesvědčit, když si Fight Club #57 pustíte, hned teď.

Fight Club #56 o pravidlech virtuální války

Rozjeli jsme novou éru našeho podcastu. Fight Club #56 je první, který jsme díky vám (viz článek) natáčeli s novou audio technikou, tedy s klopovými mikrofony a přes kvalitní mixpult. Jak se to projevilo na vzuku, o tom se musíte přesvědčit sami. Není to konečný stav, spíše jsme s kvalitou zvuku na začátku – s novou technikou se učíme pracovat, budeme hledat optimální způsob nahrávání atd. Zkrátka, bude to jenom lepší. Každopádně, krom Martina, Lukáše a Petra si klopák připnul na tričko i Farid Starman, který se ukázal v pravý čas. Rozebírali jsme totiž specifické téma o možném uplatnění humanitárních práv ve válečných hrách, které bylo pro Farida jako stavěné. Jedním vrzem jsme pak probrali i spekulace o nové Command & Conquer hře od BioWare a šance staromilského dungeonu Legend of Grimrock na úspěch jsme zhodnotili jako velmi slušné. Doufáme, že alespoň „slušný“ vám bude připadat i celý podcast. Příjemný poslech.

Fight Club #54 o podivných nákupech a návratu vajíčka

Na rozdíl od minula jsme se ve Fight Clubu #54 dokázali vyhnout delší debatě o Skyrimu, přestože hned na začátku jsme promovali Danův kritický článek, který vyjde velmi brzy. Petr nepříliš stručně shrnul své dojmy z výletu za hrami pro chystaný handheld PS Vita, odpověděl na několik zvídavých otázek od Pavla o tom, co Vita umí a neumí, a pak už začala klasická debatovaná o tom, jak může dát 2000 hráčů 1000 euro za předmět ve hře. Probrali jsme též naše postoje ke spoilerům a zjistili, že se na to někteří vás dívají trošku jinak, potažmo jsme vám doporučili pár knih a zavzpomínali na Dizzyho, který se vrací v oprášené podobě pro iOS stroje.

Fight Club #53 s Pavlem Dobrovským o TES V: Skyrim

Třiapadesátý Fight Club s sebou přinesl jedno „tenkrát poprvé“. Poprvé se za námi na...

Fight Club #52 spekuluje s Tukanem a baví se o starých hrách

Přesně jak říká titulek. Tentokrát, nebo spíš zase, za námi přišel debatovat Tukan, na kterého jsme nachystali poněkud spekulativní díl. Naštěstí pro všechny zúčastněné, protože ze sebe byli schopni tahat neskutečné prognózy, se debata hned několikrát stočila ke starším a vyloženě starým hrám. Jako obvykle padala slova o Amize (Martin, Petr), ale největší prostor dostalo obdivované RPG PlaneScape: Torment (Tukan, Lukáš, Petr). Nakonec jsme naznali, že není jednoduché vracet se ke starým srdcovkám, ale zkoušet to určitě budeme dále. Abychom spekulace nezatracovali úplně, tak jsme největší prostor věnovali možnostem biometrického ovladače od Sony a zajímavé soutěži Moje konzole, ve které jde o tvorbu nejzajímavějších aplikací pro Kinect. Není to samozřejmě všechno, o čem jsme hovořili, ale prozrazovat vám všechno, to by byl hřích. Nějaké to překvapení z Fight Clubu #52 musíme nechat i pro vás.

Fight Club #51 o Uncharted 3 a problematice pand ve WoWku

Do naší redakce si nejméně po čtvrt roce našel opět cestu kamarád Farid Starman, tentokrát hlavně proto, aby si mohl s Alžbětou Trojanovou porovnat svůj pohled na nedávno vydanou akční adventure Uncharted 3. Nakonec z toho byla moc pěkná debata, a i když Farid byl zpočátku nervózní z našeho živého přenosu, odcházel nakonec s tím, že ho to bavilo. Třeba se tedy znovu objeví dříve než za několik měsíců. Každopádně, pokud jste nesledovali náš živý přenos, o možnost Farida zase vidět, jste přišli. Příště byste to asi měli napravit, Farid se nezjevuje jen tak každý den. Kdo naopak na přímém přenosu visel, ten slyšel a viděl naši náruživou debatu o úkolu singleplayeru v multiplayer hrách, zažil s nám nejtrapnější dvě minuty života, když sledoval, jak sledujeme čerstvý trailer z Grand Theft Auto V a zřejmě mu neunikl ani náš názor na panda medvědy ve World of Warcraft. Během celého podcastu jsme toho samozřejmě probírali mnohem více a většinu sestříhal pro absentéry Lukáš do Fight Clubu #51. Něco málo zůstalo jen doménou živého přenosu, ale to už je holt život.

Fight Club #50 o Battlefield 3 a podezřelé ztrátě koně ve Skyrimu

První padesátka Klubu rváčů je za námi a završili jsme ji debatou na hlavní téma poslední dní: Battlefield 3. Popovídat o hře a všem, co se jí týká, si za námi přijel autor textové recenze Aleš Smutný, kterého řada z vás viděla během přímého přenosu vůbec poprvé. Střílečka od DICE však nebyla jediným tématem nejnovějšího podcastu. Martin polopaticky vysvětlil, o čem je dárcovský program, zatímco Lukáš se velmi podrobně probral svými zážitky z hraní The Elder Scrolls: Skyrim. Jak se mu podařilo přijít ve hře o koně, však věrohodně vysvětlit nedokázal. Raději jsme se tedy přesunuli k soutěži o superspeciální edici Zaklínač 2, která obsahuje i první díl. Rovněž je třeba zmínit, že se Martin s Petrem ve čtvrtek účastnili natáčení jubilejního 300. dílu podcastu Hpod kolegů z Hrej.cz, ve kterém se vzpomínalo na začátky herního podcastění v ČR. Kdyby vás to zajímalo, můžete si výsledek poslechnout. Ale až poté, co vám ušními cestami poctivě projde celý Klub rváčů #50, jinak by se taky hlava Lukášova koně ze Skyrimu mohla jednoho rána objevit na prahu vašich dveří. Rozumíme si...