Fight Club #482 o Star Wars a nejen o nich

Vzhůru do předaleké galaxie

Fight Club #480: Petr Poláček a jeho Bohemka

Šéf marketingu Bohemia Interactive v novém studiu Games.cz

Hardware Club #53: Mapujeme ceny komponent po koronaviru

A taky se mrkneme na testy nových Intelů

Fight Club #478: Nová tvář Games.cz

Představujeme vizi nových Games.cz

Sledujte Fight Club #477 o návratu Mafie

Oznámením Mafia Trilogy se nám témata do dnešního Fight Clubu okamžitě vyřešila. Mafia je nesmírně zajímavá série, které pochopitelně vévodí legendární jednička (aspoň tedy pro české hráče). A zrovna na první díl si počkáme, ale až se dočkáme, dostaneme luxusní remake, který nejenže všechno předělává, on navíc i přidává. Lokace, scény, motorky a v neposlední řadě také nový český dabing.

Hardware Club #52: Nové GPU Ampere od Nvidia

Svoji každoroční přednášku na GTC musela Nvidia kvůli koronaviru zrušit, ale nakonec jsme se jí po menších peripetiích dočkali online. V ní samotný Jensen Huang ukázal novou architekturu Ampere, ač zatím pouze jako výpočetní čip pro strojové učení. Nová architektura by se nicméně měla objevit i v herních GPU.

Sledujte Fight Club #476 o chybějící češtině v Assassin’s Creed Valhalla a budoucnosti lokalizací

Krátce po oznámení Assassin’s Creed Valhalla jsme se dozvěděli, že hra nebude mít českou lokalizaci v jakékoliv formě. Na rozdíl od posledních Origins a Odyssey, kde české titulky přítomny byly. Oznámená absence češtiny někoho zvedla ze židle, zatímco jiní nad tím pokrčili rameny. Pokud patříte do první skupiny, bude dnešní Fight Club šitý na míru přímo vám. A pokud patříte do skupiny druhé, dozvíte se alespoň spoustu zajímavých informací.

Sledujte Fight Club #475 o Assassin’s Creed Valhalla a The Last of Us: Part II

Dávno pryč jsou doby, kdy jsme dostali jednoho, někdy dokonce více Assassinů ročně. Od Origins si série drží laťku hodně vysoko a zatím nic nenaznačuje tomu, že by ji měla před pár dny oznámená Valhalla srazit. Nový díl dlouholeté série bude masivní, my jsme na něj zvědaví, a proto mu rádi věnujeme nemalou část dnešního podcastu.

Hardware Club #51: Konečně nové procesory Intel do desktopu. Bude ale vůbec o co stát?

Poslední novou řadu procesorů do stolních počítačů Intel představil v roce 2018. Završil ji osmijádry Core i9-9900K a 9700K. Není tak divu, že po nástupu Ryzenů 3. generace hardwaroví fanoušci oprávněně očekávali brzkou reakci. Problémy s 10nm výrobním procesem a vytížená 14nm výroba ale nástup novinek odsouvaly. Pokrok se tak v modrém táboře děl pouze v mobilním segmentu, tedy v procesorech pro notebooky. To se dneškem mění – víceméně.

Sledujte Fight Club #474 s Tadeášem Spoustou o fantasy RPG deskovce Euthia: Torment of Resurrection

Za uplynulý týden se toho v herním světě mnoho nestalo. A protože nechceme dokola mluvit o božím Animal Crossingu, který nás ani po měsíci nepřestává překvapovat, rozhodli jsme se přizvat mezi nás hosta – nadějného autora Tadeáše Spoustu, který svou oblibu videoher aplikoval do vývoje obrovské fantasy RPG deskovky Euthia: Torment of Resurrection.

Sledujte Fight Club #473 o roztodivných simulátorech

Prodejce drog, profesionální zloděj, zlatokop, patolog, bezdomovec… To jsou všechno povolání (klidně i nedobrovolná), ke kterým se v běžném životě jen tak nedostanete. Naštěstí si je můžete vyzkoušet ve hrách, v simulátorech, na které zbytek herního světa často nahlíží tak trochu skrz prsty. O takových podivnostech si budeme povídat v dnešním Fight Clubu.

Sledujte Fight Club #472, tentokrát po dlouhé době ze studia!

Zatímco část redakce Games.cz je pořád doma v karanténě, druhá část se vydala vstříc centru Prahy a přinese vám první Fight Club po zavedení nouzového stavu přímo ze studia. Konečně tak můžeme udělat zase relativně standardní podcast – bez lagů, výpadků internetu, rušivých zvuků z domácnosti a proměnlivých kvalit našich pochybných webkamer.

Sledujte Fight Club #471 o ovladači PlayStationu 5, remacích a hudbě

Zatímco Microsoft už se pochlubil vzhledem své nadcházející věžovité krabice, které říká Xbox Series X, Sony se ještě neodhodlala ukázat nám skutečnou podobu PlayStationu 5. Musíme tak nadále doufat, že bude značně odlišná od extravagantního dev kitu, který tu a tam pronikne na internet. Zato nám Japonci představili herní ovladač DualSense, o kterém bude řeč v dnešním Fight Clubu.

Sledujte aprílový Fight Club #470 o Mount & Blade II: Bannerlord, který vás zaručeně nepobaví

Dnes máme 1. dubna, což je mezinárodně uznávaný den všech vtipálků, šprýmařů a kujónů. My jsme se rozhodli, že vzhledem k nadále probíhajícím karanténním opatřením budeme tuto příležitost ignorovat. Když nemůžete kolegům položit připínáček na židli v redakci osobně, nemá to smysl. Čeká vás tedy stoprocentně seriózní a vážný Fight Club, podcast, kde se nikdo nebude smát. Nikomu a ničemu.