Alan Wake 2 vyjde v říjnu a nabídne dva protagonisty

Dvě příběhové linie, více temnoty

Nejlepší herní hardware podle čtenářů Games.cz

Jaká značka hardwaru je u českých hráčů nejoblíbenější? Na to se pokusila odpovědět naše velká hardwarová anketa, v níž jste vybírali své nejoblíbenější výrobce grafických karet, základních desek, myší, klávesnic, notebooků, monitorů, sluchátek, pevných disků a pamětí. Vítěze v těchto deseti kategoriích nakonec pomohlo vybrat více než pět tisíc hlasujících a my se nyní můžeme seznámit s výsledky.

For Honor ve stylovém traileru představuje všechny tři frakce a datum alfatestu

Z For Honor se začíná klubat velmi zajímavý titul. Už dříve jsme představili zápletku kampaně, která odůvodňuje, proč se do sebe pouští tři časově i místně nesouvisející typy bojovníků – Vikingové, rytíři a samurajové. Nové video celkem jednoduše podtrhuje specifika, která leží za příběhem každé z frakcí a k tomu ukazuje i nové typy bojovníků. U Vikingů si všimnete kopinice se štítem (Valkýra), u samurajů zase třeba mrštného chlapíka s naginatou (Nobuši) či tlouštíka s kanabó (Šugoki).

Kooperativní akce Metal Gear Survive představuje odbočku od klasických her série

Jak Konami slíbila, tak také učinila a představení nové hry ze série Metal Gear na sebe nenechalo po odchodu Kojimy dlouho čekat. Novinka se jmenuje Metal Gear Survive, vyjde příští rok a půjde o multiplayerovou kooperativní akci se stealth prvky, která se má dívat na známá témata série novou optikou. Vývojáři slibují unikátní herní mechaniky a časové zasazení po Metal Gear Solid V: Ground Zeroes.

Nové video z Resident Evil 7 biohazard potvrzuje návrat k hororové atmosféře

Resident Evil 7 biohazard je, i navzdory svému blížícímu se vydání v lednu příštího roku, stále zahalená rouškou tajemství. Nový trailer potvrzuje, že to vývojáři s návratem ke kořenům série myslí vážně. Atmosférou je totiž nové videa z pasáže Beginning Hour zhruba tam, kde byla i předchozí ukázka a opět jde o čistokrevný horor z pohledu vlastních očí, než o akční hru s prvky hororu.

Mount & Blade II: Bannerlord předvádí působivou obranu pevnosti

Po videu, které ukazovalo útok na hrad se Mount & Blade II: Bannerlord vrací s šestiminutovým videem, které ukazuje opačnou situaci. Sledujete obránce, kteří se snaží odrazit útok na hradby pevnosti a pokud tohle video nevyvolá u všech fandů série potřebu si Bannerlord co nejdřív zahrát, pak už nevím. Tentokrát se v roli obránců představují Battaniané a útočníci jsou ze Západního císařství.

Video z Mafia III ukazuje důvod tažení Lincolna Claye za pomstou

Příběh o tom, jak se Lincoln Clay vydává na krvavé tažení za pomstou, jste slyšeli už několikrát. Sal Marcano nechal vyvraždit jeho „rodinu“, černošský gang Black Mob ovšem v případě Lincolna neodvedl dostatečnou práci. Nové video ovšem poměrně detailně ukazuje, co se konkrétně stalo, a proč. Lincoln s Giorgim Marcanem provedou odvážnou loupež peněz ze sejfu Federálních rezerv a poté, co se prostřílí ven, si Black Mob i Marcanovi peníze rozdělí. Jenže…

Rozdáváme lístky na předpremiéru filmu Sebevražedný oddíl

Filmů podle komiksů jsme za posledních několik let viděli nespočet, Sebevražedný oddíl bude ale jiné kafe. Parta zloduchů a šílenců, mezi kterými nechybí ani Joker a Harley Quinn, totiž sází hlavně na humor, nadsázku a stylizaci. Film režiséra Davida Ayera má premiéru ve čtvrtek 4. srpna, vy jej ale můžete o něco dřív díky speciální čtenářské projekci Games.cz. Stačí jen odpovědět na pár otázek a mít kapku štěstí...

Sledujte záznam z PC Gaming Show konference

Nejenom konzole mají na E3 své konference. Už nějakou dobu mají svou tiskovku na herní výstavě v Los Angeles i PC hry a PC hardware. Během PC Gaming Show jste se mohli podívat na celou řadu nových a chystaných PC her, AMD zároveň předvedla i nové grafické karty a procesor Zen.

NHL 17 nabídne boj o Světový pohár, draftovací mód i kontrolu nad celým klubem

Další rok, další NHL a opět jen pro PlayStation 4 a Xbox One. Letošní ročník s číslovkou 17 představuje řadu novinek, které jdou za tradiční, každoroční konstatování „vše bude propracovanější a autentičtější.“ Poprvé v historii NHL od Electronic Arts totiž dostanete možnost zahrát si Světový pohár v ledním hokeji. Je to logické rozšíření, protože pohár organizuje NHL, a hraje se podle jejích pravidel. Dočkáte se oficiálních soupisek a dresů národních týmů včetně reprezentace ČR.

Mafia III láká na E3 demo a předvádí nové momentky z New Bordeaux

E3 je za rohem a Mafia III bude patřit k hlavním titulům, které se zde budou prezentovat. Jak říká nová, krátká upoutávka potvrzuje, že na výstavě bude k vidění a snad i zahrání demo, které umožní nakouknout do ulic New Bordeaux. Samotné video se soustředí na motiv pomsty, která pohání Lincolna. Z pár záběrů asi nejvíce zaujme pohled na boxerský zápas v ringu, který by mohl znamenat, že box bude jedna z volitelných činností ve hře. 

Deus Ex GO pokračuje v mobilních verzích známých sérií

Square Enix rozšiřuje řadu mobilních adaptací svých známých sérií oznámením Deus Ex GO. Nový mobilní Deus Ex půjde ve šlépějích Hitmana i Lary a nabídne tahovou hratelnost, izometrický pohled a pomalé, systematické putování k cíli přes mrtvoly.

Tvůrci Saints Row představili akční řežbu Agents of Mayhem

Při prvním pohledu na Agents of Mayhem vás napadne, že se Volition Games rozhodli udělat vlastní verzi přepálené týmové online střílečky ve stylu Overwatche, ale nenechte se zmýlit. Hra je určená pro jednoho hráče, nabízí otevřený svět a tým agentů, mezi nimiž se budete moci během boje přepínat. A pokud byste truchlili po gangu Saints, vězte, že spolu sdílí jedno universum a tedy bude hra pořádně ujetá.

Fight Club #241: #MBPPPD

Zatímco Aleš Smutný, a spolu s ním půlka herního světa, vězí až po uši v Metal Gear Solid V, my jsme se tentokrát pouze ve třech pustili do natáčení 241. dílu podcastu Fight Club. Klasická sestava, ve které nechyběli Pavel Dobrovský, Martin Bach a Petr Poláček, se tento týden mimo jiné vrhla na rozebrání prodejního úspěchu třetího Zaklínače a nejprodávanější hry na Steamu od začátku roku. Dále jsme se pozastavili nad průšvihem kolem nefunkčních ochran Securom a Safedisc na Windows 10 a rovněž nad nově oznámenou hrou The Dwarves. 

Fight Club #238 HD: Na GamesCom a zase zpátky

Když jsme minulý týden omylem natočili Fight Club takříkajíc "do zdi" a vzhledem ke špatné technické kvalitě jsme jej nemohli vypustit do světa, seděl s námi u jednoho mikrofonu i host. David Ryneš, který píše o hrách na web Novinky.cz, ale přijal naše pozvání i napodruhé, takže debata o nejzajímavějších hrách Gamescomu nakonec proběhla.

Sledujte E3 2015 Fight Club Speciál #4 s Frantou Fukou a Baty

E3 2015 skončila. Novinky na ní oznámené ale budou rezonovat herním světem ještě pár měsíců a do značné míry ovlivní to, kam se bude herní průmysl pohybovat v následujícím období. I proto jsme po roce opět na finální zhodnocení výstavy pozvali  Františka Fuku, který celou E3 sledoval a má k tématu nepochybně co říct. Společně s ním ve studiu usednou Zuzana "Baty" Cinková a Adam Homola. ZAČÍNÁME V 18:30!

Sledujte E3 2015 Fight Club Speciál #3 s Drdolem a Smejkim

Dělat každý den po dobu celého týdne speciální vydání Fight Clubu a nepozvat přitom Karla Drdu? Nemožné! Do třetího speciálního E3 vydání Fight Clubu dorazí vedle Karla i jeho věrný druh Honza Olejník a to vše bude s odstupem sledovat a komentovat náš dlouholetý spolupracovník (a aktuálně designér/skriptér ve Warhorse) Honza Smejkal. Původní nápad zaměřit celý podcast tematicky na hru Toilet Chronicles sice neprošel, ale i tak se můžete těšit na pořádnou dávku neotřelých poznatků ke hrám letošní E3.

Sledujte E3 2015 Fight Club Speciál #2 s Martinem Rotou a Hyperbolic Magnetism

K natáčení druhého speciálního Fight Clubu, jehož hlavním tématem bude výstava E3 2015, jsme si opět pozvali zajímavé hosty. V debatě, kterou povede v roli moderátora opět Lukáš Grygar, vedle sebe usedne populární youtuber Martin Rota (kterého už jste ve Fight Clubu jednou viděli) a kluci z vývojářského týmu Hyperbolic Magnetism - tedy Honza Ilavský a Vlado "Loki" Hrinčár. Dohromady by tato trojice měla vyprodukovat další várku zajímavých názorů na hry a události, které přinesla (a stále přináší) letošní E3.

Sledujte E3 2015 Fight Club Speciál #1 s Lukášem Macurou

E3 2015 je v plném proudu a záplava nových oznámení a videí z amerického Los Angeles ne a ne ustat. A aby se nám z toho množství nových her a informací nezamotala hlava, nebude od věci se na chvíli zastavit a ohlédnout se za tím, co nám dosud výstava přinesla. To nejzajímavější z hlavních konferencí Bethesdy, Microsoftu, EA, Ubisoftu a Sony přijdou do klubovny Games.cz shrnout Lukáš Grygar, Aleš Smutný, Adam Homola a Lukáš Macura v první edici našeho Fight Club E3 2015 Speciálu.

The Last Guardian si letošní E3 nenechal uletět a odstartoval letošní konferenci Sony

I Sony svoji E3 konferenci odpálila ve velkém stylu a opětovného představení se po několika dlouhých letech naplněných nejistotou dočkal The Last Guardian od autorů legendárního Ica a Shadow of the Colossus pro PlayStation 2. Nečekejte však, že jsme se dočkali něčeho příliš nového nebo jakkoli objevného – představení v rámci letošní E3 mělo zafungovat pouze jako příslib toho, že se na The Last Guardian stále ještě pracuje a že se s tímto dobrodružstvím stále ještě počítá, a to takže na PS4.