NHL 17 nabídne boj o Světový pohár, draftovací mód i kontrolu nad celým klubem
zdroj: Archiv
Preview

NHL 17 nabídne boj o Světový pohár, draftovací mód i kontrolu nad celým klubem

9. 6. 2016 17:26 | autor: Aleš Smutný |

Další rok, další NHL a opět jen pro PlayStation 4 a Xbox One. Letošní ročník s číslovkou 17 představuje řadu novinek, které jdou za tradiční, každoroční konstatování „vše bude propracovanější a autentičtější.“ Poprvé v historii NHL od Electronic Arts totiž dostanete možnost zahrát si Světový pohár v ledním hokeji. Je to logické rozšíření, protože pohár organizuje NHL, a hraje se podle jejích pravidel. Dočkáte se oficiálních soupisek a dresů národních týmů včetně reprezentace ČR.

Další novinkou je mód Draft Champions, který si EA vyzkoušela už u Maddenu. Jde o mód, ve kterém si draftujete svůj vlastní patnáctičlenný tým, se kterým se následně pustíte do turnaje proti AI nebo živým hráčům. V patnácti kolech se budete s konkurenty střídat v draftování po jednom hráči. Nepočítejte tedy s tím, že získáte všechny své vysněné hvězdy. Můžete si tak vyzkoušet své schopnosti při budování týmu a dostanete se k tomu, abyste si zkusili hráče, ke kterým je v Ultimate Team módu obtížné se dostat kvůli jejich raritě.

Co se týče rozšíření stávajících módů a funkcí, milovníci Be a GM módu jistě ocení, že tentokrát dostanou pod kontrolu celý klub, protože se přejmenovává na Franchise Mode. Věnujete se řízení týmu i obchodní stránce, kdy jednáte jak s hráči, tak se staráte o marketing, vylepšování stadionu a klidně můžete začít i přemístění klubu. Jen pozor, pořád je nad vámi faktický vlastník klubu, který před vás bude klást své požadavky a případné neúspěchy tvrdě ztrestá.

Představí se také nový systém hodnocení hráčů v EASHL módu. Jak stoupáte žebříčkem, odemykáte si nové odznaky, nové možnosti vizuální úpravy dresů, hráčů i stadionu. Váš stadion se bude vyvíjet od domova pro pár věrných v mezinárodně obdivovaný svatostánek ledního hokeje. Jak v EASHL, tak Franchise Mode si můžete stadion nadefinovat od základu, ať už jde o vzhled ledu, barvu světel za brankami nebo skladby, které hrají při gólech.

Plně editovat půjde i týmové dresy včetně umístění znaků apod. Čím dál budete v EASHL, tím více možností budete mít k dispozici. Vylepšení se dočká i Ultimate Team, kdy bude výhodné spojovat v jednotlivých lajnách hráče, kteří vám pak dají ve hře perky a bonusy.

V rámci hratelnosti očekávejte řadu vylepšení jako třeba Reactionary Save Intelligence, která by měla pomoci gólmanům v tom, aby lépe hledali místo, vykrývali úhly apod. Pokud byste i tak měli problémy s nějakou herní složkou, návrat hlásí Visual On-Ice Trainer, který vám pomůže zlepšit danou část hry. Pomoc s ovládáním hráčů na ledě představuje i novinka Coaching Feedback, která pro změnu poukáže na případné nedostatky ve vaší taktice a vysvětlí vám, kdy se vyplatí jít do pořádné zónové obrany, a kdy je lepší si říct, že nejlepší obrana je útok.

zdroj: Archiv

Nejnovější články