Nejlepší herní hardware podle čtenářů Games.cz
zdroj: Archiv
Hardware

Nejlepší herní hardware podle čtenářů Games.cz

14. 3. 2017 19:00 | autor: Redakce Games.cz |

Jaká značka hardwaru je u českých hráčů nejoblíbenější? Na to se pokusila odpovědět naše velká hardwarová anketa, v níž jste vybírali své nejoblíbenější výrobce grafických karet, základních desek, myší, klávesnic, notebooků, monitorů, sluchátek, pevných disků a pamětí. Vítěze v těchto deseti kategoriích nakonec pomohlo vybrat více než pět tisíc hlasujících a my se nyní můžeme seznámit s výsledky.

Herní notebooky

notebooky Specializované herní notebooky zažívají v posledních letech velký rozmach. Ve vašem hlasování se kategorie nesla ve znamení souboje značek MSI a ASUS, přičemž vítězem se stala druhá jmenovaná.

1. ASUS
2. MSI
3. LENOVO
4. DELL
5. ACER

 

Herní PC

hernipc Soudě podle vašich odpovědí je mezi vámi stále řada lidí, kteří si svá stolní PC sestavují sami. Značkovým PC sestavám se ale rovněž nevyhýbáte a vítězství si v této kategorii opět odnesla firma ASUS před MSI a HAL3000. 

1. ASUS
2. MSI
3. HAL3000
4. ALZA.CZ GAMEBOX
5. LENOVO

 

Základní desky pro hráče

zakladnidesky Pokud hledáte desku vhodnou pro snadné přetaktování nebo hardware, který bude hezky vypadat ve vaší vytuněné skříni, potřebujete herní základní desku. I v této kategorii nakonec vyhrál ASUS před MSI a GIGABYTE.

1. ASUS
2. MSI
3. GIGABYTE
4. ASROCK
5. EVGA

 

Paměti

pameti Paměťové moduly bývají často přehlíženou součástí herních PC, jejich vliv na stabilitu a rychlost celého systému je ale zásadní. V naší anketě se se celkem jednoznačného vítězství se dočkala značka KINGSTON.

1. KINGSTON
2. CORSAIR
3. CRUCIAL
4. ADATA
5. PATRIOT

 

Grafické karty

grafickekarty Zásadní součástí každého herního počítače je grafická karta a není tedy překvapivé, že právě v této kategorii se odehrál ten nejtěsnější souboj. Prvenství nakonec jen o pár desítek hlasů uhájil Asus / Republic of Gamers.

1. ASUS
2. MSI
3. GIGABYTE
4. SAPPHIRE
5. EVGA

 

Pevné disky

pevnedisky Kategorie pevných disků naopak patřila k těm, ve kterých byl výsledek nejjednoznačnější. Vítězství značky WESTERN DIGITAL se počítalo na tisíce hlasů a další firmy zde nekladly žádný velký odpor.

1. WESTERN DIGITAL
2. SEAGATE
3. KINGSTON
4. SAMSUNG
5. CRUCIAL

 

Herní monitory

monitory Hráči mají v oblasti monitorů specifické požadavky, především na rychlost odezvy a vysoké obnovovací frekvence. Vedle vítězného Asusu dáváte ve vašich preferencích přednost značkám BENQ a SAMSUNG.

1. ASUS
2. BENQ
3. SAMSUNG
4. DELL
5. EIZO

 

Herní sluchátka

sluchatka Nejoblíbenější značkou v oblasti herních sluchátek a headsetů je tradiční firma SENNHEISER, která dokázala porazit i specializované herní značky jako KINGSTON HYPER X nebo RAZER.

1. SENNHEISER
2. KINGSTON HYPER X
3. RAZER
4. ASUS
5. GENIUS

 

Herní klávesnice

klavesnice Speciální herní klávesnice s efektním designem a programovatelnými klávesami navíc se pevně uchytily na trhu a vyhledává je stále více hráčů. Vítězství v této kategorii pro sebe urvala značka LOGITECH. 

1. LOGITECH
2. RAZER
3. ASUS
4. A4TECH
5. GENIUS

 

Herní myši

mysi Stejně jako v případě herních klávesnic, i kategorii herních myší ovládla firma LOGITECH před RAZER.  

1. LOGITECH
2. RAZER
3. A4TECH
4. ASUS
5. STEELSERIES

  

 

Výherci soutěže

Jak jsme slíbili, že všech došlých anketních hlasů jsme vybrali pět z vás, kterým dáme pět her na Steam / PSN / Xbox Live podle vlastního výběru. A na nové přírůstky do sbírky se mohou těšit:

Václav Sova
Daniel Telecký
Martin Křiklan
Zdeněk Dvorský
Ondřej Benýšek

Všechny výherce jsme zkontaktovali emailem.

Nejnovější články