Deus Ex GO pokračuje v mobilních verzích známých sérií

Square Enix rozšiřuje řadu mobilních adaptací svých známých sérií oznámením Deus Ex GO. Nový mobilní Deus Ex půjde ve šlépějích Hitmana i Lary a nabídne tahovou hratelnost, izometrický pohled a pomalé, systematické putování k cíli přes mrtvoly.

Fight Club #241: #MBPPPD

Zatímco Aleš Smutný, a spolu s ním půlka herního světa, vězí až po uši v Metal Gear Solid V, my jsme se tentokrát pouze ve třech pustili do natáčení 241. dílu podcastu Fight Club. Klasická sestava, ve které nechyběli Pavel Dobrovský, Martin Bach a Petr Poláček, se tento týden mimo jiné vrhla na rozebrání prodejního úspěchu třetího Zaklínače a nejprodávanější hry na Steamu od začátku roku. Dále jsme se pozastavili nad průšvihem kolem nefunkčních ochran Securom a Safedisc na Windows 10 a rovněž nad nově oznámenou hrou The Dwarves. 

Fight Club #238 HD: Na GamesCom a zase zpátky

Když jsme minulý týden omylem natočili Fight Club takříkajíc "do zdi" a vzhledem ke špatné technické kvalitě jsme jej nemohli vypustit do světa, seděl s námi u jednoho mikrofonu i host. David Ryneš, který píše o hrách na web Novinky.cz, ale přijal naše pozvání i napodruhé, takže debata o nejzajímavějších hrách Gamescomu nakonec proběhla.

Sledujte E3 2015 Fight Club Speciál #4 s Frantou Fukou a Baty

E3 2015 skončila. Novinky na ní oznámené ale budou rezonovat herním světem ještě pár měsíců a do značné míry ovlivní to, kam se bude herní průmysl pohybovat v následujícím období. I proto jsme po roce opět na finální zhodnocení výstavy pozvali  Františka Fuku, který celou E3 sledoval a má k tématu nepochybně co říct. Společně s ním ve studiu usednou Zuzana "Baty" Cinková a Adam Homola. ZAČÍNÁME V 18:30!

Sledujte E3 2015 Fight Club Speciál #3 s Drdolem a Smejkim

Dělat každý den po dobu celého týdne speciální vydání Fight Clubu a nepozvat přitom Karla Drdu? Nemožné! Do třetího speciálního E3 vydání Fight Clubu dorazí vedle Karla i jeho věrný druh Honza Olejník a to vše bude s odstupem sledovat a komentovat náš dlouholetý spolupracovník (a aktuálně designér/skriptér ve Warhorse) Honza Smejkal. Původní nápad zaměřit celý podcast tematicky na hru Toilet Chronicles sice neprošel, ale i tak se můžete těšit na pořádnou dávku neotřelých poznatků ke hrám letošní E3.

Sledujte E3 2015 Fight Club Speciál #2 s Martinem Rotou a Hyperbolic Magnetism

K natáčení druhého speciálního Fight Clubu, jehož hlavním tématem bude výstava E3 2015, jsme si opět pozvali zajímavé hosty. V debatě, kterou povede v roli moderátora opět Lukáš Grygar, vedle sebe usedne populární youtuber Martin Rota (kterého už jste ve Fight Clubu jednou viděli) a kluci z vývojářského týmu Hyperbolic Magnetism - tedy Honza Ilavský a Vlado "Loki" Hrinčár. Dohromady by tato trojice měla vyprodukovat další várku zajímavých názorů na hry a události, které přinesla (a stále přináší) letošní E3.

Sledujte E3 2015 Fight Club Speciál #1 s Lukášem Macurou

E3 2015 je v plném proudu a záplava nových oznámení a videí z amerického Los Angeles ne a ne ustat. A aby se nám z toho množství nových her a informací nezamotala hlava, nebude od věci se na chvíli zastavit a ohlédnout se za tím, co nám dosud výstava přinesla. To nejzajímavější z hlavních konferencí Bethesdy, Microsoftu, EA, Ubisoftu a Sony přijdou do klubovny Games.cz shrnout Lukáš Grygar, Aleš Smutný, Adam Homola a Lukáš Macura v první edici našeho Fight Club E3 2015 Speciálu.

Sledujte záznam konference Ubisoftu na E3 2015

Konference Ubisoftu bývají na E3 zpravidla, jak to říct a neurazit, neobvyklé. Přesto během nich zazní dost zajímavých oznámení a ukázek z chystaných her na to, aby stály za pozornost. Letos se francouzská angličtina začala rozléhat sálem o půlnoci našeho času a českého komentáře se v našem streamu ujalo zrzavé duo Lukáš Grygar a Honza Olejník.

Sledujte záznam konference Electronic Arts na E3 2015

Zatímco na Českou republikou se už rozhostila tma, seriál přenosů z tiskových konferencí E3 2015 se teprve rozjel. Po Microsoftu vytasili své trumfy lidé z Electronic Arts a vy jste mohli být samozřejmě u toho. Tiskovku EA jsme vysílali s českým komentářem Lukáše Grygara a Martina Bacha a vy se na ní můžete podívat v kompletním záznamu.

E3 2015: Co vás čeká a nemine na Games.cz?

Filmaři mají festival v Cannes, fanoušci aut Frankfurt Motor Show, ajťáci se těší na CES a hráči? Pro ty je tady už neuvěřitelným dvacátým rokem (!) výstava Electronic Entertainment Expo neboli E3. Její aktuální jubilejní ročník začne v americkém Los Angeles už v pondělí 15. června a na Games.cz se vás, stejně jako každý rok, pokusíme tím herním šílenstvím bezpečně provést tak, aby vám neuniklo nic zajímavého a nemuseli jste se zabývat zbytečným balastem. Náš speciál k E3 2015 právě startuje.

Fight Club #225 HD: Janda ve Vlašimi

Po delší době jsme se opět v té nejklasičtější sestavě sešli u natáčení podcastu Fight Club, abychom ze všech stran probrali novinky, které v uplynulém týdnu přinesl herní svět. A nebylo jich málo. Zřejmě největší humbuk vzbudily společnými silami firmy Valve a Bethesda, které nejprve umožnily tvůrcům prodej modifikaci do Skyrimu, aby jen o pár dní poté celý záměr pustily k ledu. V podcastu jsme se zabývali důvody tohoto veletoče a zamysleli se zároveň i nad tím, zda je samotné prodávání modů dobrým nebo špatným nápadem. 

Fight Club #216 HD: Blizzard Free Edition

Do 216. dílu podcastu Fight Club dorazil po čase opět Adam Homola a společně s Martinem Bachem, Pavlem Dobrovským a Lukášem Grygarem probrali zajímavé herní události posledních dní a týdnů. Bavili se například o snaze dvou bývalých vývojářů Battlefieldu tvořit „středně velké“ hry nebo k blížící se Game Developers Conference 2015 v San Franciscu.

Fight Club #215 HD: 16 odstínů her

V pořadí již 215. díl podcastu Fight Club dnes přivítal vzácného hosta. Spolu s Pavlem a Petrem usedl v klubovně Games.cz legendární Jakub Červinka, kterého možná znáte pod přezdívkou Červ. Jakub byl svědkem začátků herní novinařiny u nás, podílel se na prvních Excaliburech a dodnes dělá grafiku pro Score. Ale kvůli tomu jsme si jej nepozvali. Bavili jsme se totiž hlavně o Jakubových oblíbených hrách, mezi kterými nechybí Dark Souls II, Rogue Legacy nebo Elite: Dangerous.

Fight Club #213 HD: Pod zemí

Když do klubovny Games.cz usedne Adam Homola je víceméně jasné, že dříve nebo později přijde řeč na Blizzard. Jinak tomu nebylo ani ve Fight Clubu číslo 213, kde jsme probrali Kickstarter kampaň nástupce Ultimy Underworld a zmínili též zajímavou akci Blizzardu, která umožní fanouškům Warcraftu III vytvořit si vlastní variaci na hru v Arcade módu Starcraft II.

Fight Club #211: Remasterováno

Na začátku 211. Fight Clubu jsme slavili. V pátek totiž vyšel nový LEVEL 249. A neslavili jsme tentokrát jen to, že jsme přežili další uzávěrku, ale hlavně fakt, že LEVEL tímto číslem oslaví neuvěřitelné 20. výročí svého vydávání. Při té příležitosti jsme vám nejenom představili obsah nového čísla, ale i všech dvacet sběratelských obálek, se kterými 249. LEVEL vychází. Ale nebojte, hned jak jsme se pochlubili, přesunuli jsme se rychle na tradiční agendu Fight Clubu - tedy na zajímavá témata, která přinesl do herního světa uplynulý týden.

War Thunder – manuál pro začínající piloty a tankisty

Úspěšná onlineovka studia Gaijin se před pár dny dočkala updatu 1.45 (více v článku), který do hry přidává americké tanky, nová letadla a přináší i celou řadu různých větších či menších změn. A vzhledem k tomu, že máme vánoční svátky za rohem, naskýtá se řada příležitostí, kdy si můžete v klidu k War Thunder sednout a hru si vyzkoušet. Právě nováčkům je určený následující text, který poodhalí základní pravidla této free to play válečné akce a připraví vás na boj nejen v nebesích, ale i v pupku ocelových bestií.

Fight Club #208 HD: Rapture na Moravě

Vzhledem k letošnímu souběhu Štědrého dne a Silvestra na středy je dnešní 208. Fight Club posledním podcastem, který jsme v letošním roce natočili. Ale ještě před tím, než vám trojice Pavel Dobrovský, Petr Poláček a Lukáš Grygar popřála co nejpříjemnější prožití vánočních svátků, probrali si tradiční dávku zajímavostí z herního světa. Mimo jiné novinky kolem Oculus Rift nebo nedávno uvedení figurek Amiibo.

Fight Club #206 HD: Naprosto retardovaný

Při natáčení 206. Fight Clubu se u mikrofonů sešlo nejenom tradiční redakční osazenstvo, ale též speciální host a známý youtuber Martin Rota, kterého možná znáte z kanálů jako Naprosto retardovaný nebo herního Lepší než pracovat. Společně jsme se pustili do debaty o Assassin's Creed Unity, věnovali jsme se též nové české hře Dark Train a pokecali jsme o novinkách v pravidlech obchodování na Steamu.

Fight Club #203 HD: Sekanica

Ve Fight Clubu s pořadovým číslem 203 jsme se prali hlavně s technickými problémy, kvůli kterým byl přímý přenos takřka nekoukatelný. Naštěstí jsme pořizovali i offline záznam, na který se můžete nyní podívat, a čeká vás následující program. Tento týden jsme si nemohli odpustit hlavně debatu o next-gen verzi Grand Theft Auto V a možnosti hrát z pohledu první osoby. Hra od Rockstaru ale obstarala jen úvod podcastu a dál jsme se věnovali i jiným věcem.

Fight Club #202 HD: WING-WING

Na začátku 202. Fight Clubu jsme vzpomínali na nedávnou akci, během které jsme se osobně sešli s těmi nejvěrnějšími čtenáři Games.cz a natočili jsme s nimi i velký čtenářský speciál, jehož záznam vydáme později. Hned poté jsme se pustili do obvyklé agendy našich podcastů, tedy do diskuse o aktuálních novinkách ze světa videoher. Řeč byla například o Lords of the Fallen, zařazení her od LucasArts na GoG.com, o příchodu Valkyrie Chronicles na PC a Lukáš s Petrem se pohádali (velmi civilizovaně) o remaku Gabriel Knighta.