Naše hry jsou univerzálně srozumitelné, říká Jakub Dvorský z Amanity

Hry od Amanity jsou dlouhodobě populární, a hlavně úspěšné u nás i ve světě, a třeba Samorost 3 se stal absolutním vítězem v anketě Česká hra roku 2016. Bez váhání lze tedy historii i současnost studia Amanita a jeho zakladatele označit za ztělesnění úspěchu. Jak v Amanitě probíhá vývoj her, jak je na hry studia pohlíženo v zahraničí, a kam směřuje Amanita do budoucna - na tyto a další otázky odpovídá zakladatel, šéf a kreativní mozek pražského studia Jakub Dvorský.

Nápady nejsou důležité a na nevraživost vůči mobilním hrám nereaguji, říká tvůrce Chameleon Run

Vyprofiloval se jako jeden z nejúspěšnějších tuzemských tvůrců mobilních her, začínal při tom jako muzikant a "matfyzák". Proč zvolil vývoj her a v čem vidí přínos "improvizované" tvorby her skrze game jamy, na to odpovídá Ján Illavský z Hyperbolic Magnetism, jehož Chameleon Run se stal českou mobilní hrou roku 2016. 

Marek Ziemak mluví o válečné 'simulaci' This War of Mine

Nejen velkými tituly živ je člověk a je jedno, zda jde o hráče nebo vývojáře. Důkazem budiž Marek Ziemak, který působil v CD Projektu, kde pracoval na sérii Zaklínač, aby se letos osamostatnil a pod hlavičkou studia 11 bit se pustil do zpracování válečného tématu. Ovšem ne z herně tradičního pohledu vojáka, ale v roli civilisty, který musí uprostřed válečného pekla přežívat. O This War of Mine, jak se hra jmenuje, jsme si na E3 s Markem popovídali.