Honza Konfršt

Díky novému DLC konečně můžete Lincolnovi v Mafii III změnit oblečení

Jednou z drobných, ale frustrujících zvláštností Mafie III byl fakt, že hlavního hrdinu nešlo během hry převléknout do jiného oblečení, než zrovna nakázal scénář. U městské akce tohoto typu je to zvláštní, ale vývojáři z Hangar 13 toto napravují v novém DLC. To do hry zdarma přidá pětici nových outfitů a celkově se tak i se starými kousky Lincolnův šatník rozroste na 11 obleků, které můžete měnit. 

Survival RPG The Wild Eight nutí hráče přežít v nehostinné Aljašce

Letecká neštěstí mohou do života jedince či skupiny může zasáhnout vcelku zásadním způsobem, o tom není sporu. Neštěstí může být o to větší, když s partou nechtěných dobrodruhů skončíte zcela sami na Aljašce. Přežití takové nehody je v danou chvíli pouze prvotní vítězství, protože ten pravý zápas o přežití teprve začíná. Survival RPG The Wild Eight by mělo podobný boj o život nabídnout.

Staňte se dopravním magnátem ve strategii Transport Fever

Po lehce netradičním traileru na Transport Fever se můžete podívat i na příčetnou upoutávku, která zároveň oznamuje vydání hry. Najdete v ní 120 unikátních lokomotiv, náklaďáků, letounů, lodí, ale i tramvají z rozmezí 150 let od boomu železniční dopravy až do současnosti. Tým Urban Games tak navazuje na svůj předchozí titul Train Fever a dá se říci, že jejich novinka by měla být lepší po všech směrech.

Nové video ze Skylar & Plux představuje základní herní mechaniky

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island se snaží oživit žánr kooperačních plošinovek s dvojicí hrdinů, kteří jsou vykreslení. Nové video představuje úvod do hry a funguje jako prezentace základních vlastností titulu, který vyjde příští rok na PC a konzolích. O doprovodný komentář se postaral Kevin Martinez, audio designér a skladatel hry.

Fantasy RPG Earhtlock přináší tahové souboje v pohádkovém prostředí

Od září můžete na Xbox One, PC a Macu hrát nenápadné, ale rozhodně zajímavé fantasy RPG Earthlock: Festival of Magic (oficiální web). Za připomenutí stojí Kickstarter, kde svého času tvůrci žádali o příspěvek na její dokončení. To se podařilo a byť je hra naproti původním plánům zatím k dispozici pouze na zmíněné platformy, pořád je v plánu i vydání na PS4 a Wii U. Že Earthlock stojí za pozornost, ukazují jak pozitivní reakce hráčů, tak i trailer na hru, který blíž představí její pohádkový styl.

Zahrajte si Brutal Doom 64, moderní konverzi Dooma z Nintenda 64

O projektu Brutal Doom jste mohli slyšet již mnohokrát, tato krví nasáklá akce však má ještě jednoho příbuzného jménem Brutal Doom 64, který vychází z portu této hry na Nintendu 64. Ten v roce 1997 nepředstavoval obyčejnou konverzi na jinou platformu, ale zcela novou hru odehrávající se po událostech druhého dílu. Pokud vám tato verze hry unikla, čemuž bych se vzhledem k platformě nijak nedivil, vězte, že na konci října vyšla její konverze Brutal Doom 64.

Pekelná Agony vybírá na Kickstarteru 66 666 dolarů

Peklo má mnoho podob, tvůrci připravované adventury Agony v tom však mají jasno – je tam vedro, tma a na každém druhém rohu číhá hladový démon. O hře jsme již psali a její vydání očekáváme příští rok. Aby k tomu ale mohlo bez potíží dojít, tvůrci zamířili na Kickstarter, kde žádají stylovou částku 66 666 kanadských dolarů.

Ve sci-fi adventuře The Uncertain pátráte po minulosti lidstva ve světě bez lidí

Nezávislá a ke své škodě i dost nenápadná adventura The Uncertain představila svou první epizodu už v září. Nicméně, v rámci snahy o rozšíření povědomí o hře ruské studio ComonGames na Steamu nabízí hru s výraznou slevou za 9 eur. Přitom hra stojí za pozornost, jelikož si zatím odnesla z uživatelských recenzí velmi kladné hodnocení a především její postapokalyptický svět nabízí něco víc, než jen pohled na trosky lidské civilizace.

Vychází japonské finále Hitmana, které zamířilo na ostrov Hokkaidó

Finále první sezóny Hitmana je konečně tady. Poslední epizoda vás zavede do Japonska na ostrov Hokkaidó, což vám názorně ukáže i ve videu. Finále nese jméno Situs Inversus a uzavře tak vyprávění, jež mělo dle slov hlavního scenáristy hry, Michaela Vogta, zejména představit nové postavy v hitmanovském universu. Další případné sezóny se pak zaměří již především na příběh.

The Beard in the Mirror představuje výlet do minulosti adventur

Aby těch klasických klikacích adventur dnes nebylo málo, tak po dalším počinu Charlese Cecila tu máme ještě jeden titul s ambicemi zavzpomínat na zlaté časy adventur. Tento se jmenuje The Beard in the Mirror a pochází od nezávislého týmu s netradičním jménem Oh, a Rock! Studios. Zatímco The Little Acre ale chce představit klasické adventury modernímu publiku, tahle hra chce spíš zavzpomínat na pixelaté časy.

Epistory: Typing Chronicles – recenze

Ani ve snu by mě nenapadlo, že bych mohl propadnout výukovému programu psaní na stroji. Ale stalo se, protože pohádkový příběh Epistory - Typing Chronicles zpracovává výuku psaní na stroji kouzelným a netradičním způsobem.

Fragments of Him – recenze

Fragments of Him je netradičně pojatý projekt o ztrátě blízkého člověka. Úvod začíná dramaticky. Hlavní hrdina Will po pár minutách nešťastnou náhodou umírá a zanechává za sebou trojici blízkých postav - babičku Marry, ex-přítelkyni Sarah a svého současného přítele Harryho.

Layers of Fear – recenze

Hororových her či adventur sice vychází v posledních letech relativně hodně, ale najít mezi nimi skutečnou kvalitu je stále obtížnější. Layers of Fear je navenek stejná, ale zároveň jiná než ostatní hororovky. Svým netradičním námětem a vizuálním zpracováním zaujala už v early access verzi, a verze plná ambice tvůrců naštěstí do značné míry potvrzuje.

Need for Speed - recenze PS4 verze

Po nemastných neslaných Rivals a menší pauze jsme se měli letos dočkat kýženého restartu značky (kolikátého už?) Need for Speed a obnovení tradice zábavných arkádových závodů. Švédští Ghost Games dostali těžký úkol a první hodiny strávené v ulicích města Ventura Bay (inspirovaném Los Angeles) naznačily, že se s obtížným úkolem poprali solidně. Otázkou bylo, jestli zábava z hraní po několika hodinách nevyprchá.

Life is Strange – recenze páté epizody

Zápletka Life is Strange zprvu nezněla zajímavě. Příběh ze světa adolescentů říznutý sci-fi tématikou a cestování časem působil spíš podivně, ale v průběhu jednotlivých epizod se ukázal pravý opak. Life is Strange je jedno z největších překvapení letošního roku a závěrečná část první řady to naštěstí dvakrát podtrhuje.

Tearaway Unfolded – recenze

Tearaway Unfolded jsem spouštěl v pevné víře, že se pouštím do recenzování snad jen krapet vylepšené verze jedné z nejlepších her pro Vitu. Těžko jsem se mohl mýlit více – Tearaway Unfolded si ze svého předchůdce sice bere základní premisu příběhu, stěžejní prvky hratelnosti a některé lokace i postavy, v zásadě se však jedná o obsahem natolik odlišný titul, že směle dokáže obhájit svoji existenci na nové platformě a nepůsobí přitom jako pouhá ždímačka na peníze. K tomu je navíc třeba dodat, že i tentokrát se jedná o hru, která má jako celek smysl pouze na konkrétní platformě, a která by těžko mohla fungovat kdekoli jinde.

Until Dawn - recenze

O Until Dawn jsem toho věděl už před vydáním hodně, ale dojmy nebo videa mě stejně nedokázaly připravit na to, co se stalo, když jsem zatáhl žaluzie, vzal papír a tužku do ruky a vložil Blu-ray do konzole.

Life is Strange – recenze čtvrté epizody

Snad jste po konci minulé epizody stejně jako já tápali po tom, zda šlo něco udělat jinak a zdali šlo tomu tolik dramatickému cliffhangeru nějak předejít či snad jen zmírnit jeho následky, nicméně, prozatím to tak nevyznívá a nová epizoda začíná přesně tam, kde jsme před pár týdny s čelistmi mírně pokleslými skončili. Dalších detailů netřeba a raději bych kamkoli dále snad ani zabíhat nechtěl – mnozí jistě ještě nemají s epizodickým Life is Strange zkušenost a úkolem následujících řádků je podobné jedince přesvědčit, že možná dělají chybu. Těm přece nemohu cokoli z doposud tak bravurně vygradovaného příběhu prozrazovat.

Life is Strange – recenze třetí epizody

Jako by mimochodem vzniklý a před hráče ležérně pohozený cliffhanger na konci druhé epizody nenechal jediné oko suché a vzbudil nemalá očekávání – dokáží tvůrci udržet laťku vysoko i nadále a nedojde jim před finále první sezóny dech? Mohu vám prozradit, že odpověď je kladná. Dech jim nedošel, právě naopak. Garantuji vám, že třetí epizoda probouzí očekávání ještě vyšší než ta předešlá, a na jejím konci budete chtít víc.

Life is Strange – recenze druhé epizody

Recenzi na první epizodu výpravné francouzské adventury Life is Strange jsem zakončil povzdechnutím nad vyhlídkou dlouhého čekání na vývoj dobře rozehraného příběhu. Na to konto je hned zkraje třeba říci, že čekání nakonec nebylo dlouhé, ale co je nejlepší, vyplatilo se. Druhá epizoda Out of Time dokázala v mezích mírného pokroku předčít první a opět úspěšně vybudovat pocit napjatého očekávání dalšího, třetího, dějství.