Nové video ze Skylar & Plux představuje základní herní mechaniky
zdroj: Archiv

Nové video ze Skylar & Plux představuje základní herní mechaniky

7. 11. 2016 13:18 | Video | autor: Honza Konfršt |

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island se snaží oživit žánr kooperačních plošinovek s dvojicí hrdinů, kteří jsou vykreslení. Nové video představuje úvod do hry a funguje jako prezentace základních vlastností titulu, který vyjde příští rok na PC a konzolích. O doprovodný komentář se postaral Kevin Martinez, audio designér a skladatel hry.

Video představuje hlavní hrdinku Skylar, jíž vytvořil hlavní záporák hry, proradný CRT, který vypadá jako stará televize. Ukáže i Skylařiny schopnosti, které začínají u její mocné ruky, jež umí rozdrtit krabice a pokračují přes známou možnost dvojitého výskoku až po energetický hák. Za pomocí toho si může například přitáhnout jinak nedostupné plošiny či přeskakovat ty největší propasti.

Všechno to poskakování navíc prokládá nutný sběr předmětů, v tomto případě oranžových krystalů. Smysl tohoto počínání nám zatím zůstává skrytý, Martinez však avizuje, že tato činnost se stane zásadním prvkem hratelnosti v pozdějších fázích hry. Stejně tak se lze těšit i na řadu soubojů, které se v tomto videu ještě absentují. Není od věci připomenout, že jde, alespoň částečně, o domácí tvorbu, protože jeden ze dvou tvůrčích týmů Grip Digital pochází z České republiky.

zdroj: Archiv

Nejnovější články