zavřít

Nové video ze Skylar & Plux představuje základní herní mechaniky

PlayStation 4 Windows Xbox One

- Video autor: Honza Konfršt Komentáře: 0

Skylar & Plux: Adventure on Clover Island se snaží oživit žánr kooperačních plošinovek s dvojicí hrdinů, kteří jsou vykreslení. Nové video představuje úvod do hry a funguje jako prezentace základních vlastností titulu, který vyjde příští rok na PC a konzolích. O doprovodný komentář se postaral Kevin Martinez, audio designér a skladatel hry.

Video představuje hlavní hrdinku Skylar, jíž vytvořil hlavní záporák hry, proradný CRT, který vypadá jako stará televize. Ukáže i Skylařiny schopnosti, které začínají u její mocné ruky, jež umí rozdrtit krabice a pokračují přes známou možnost dvojitého výskoku až po energetický hák. Za pomocí toho si může například přitáhnout jinak nedostupné plošiny či přeskakovat ty největší propasti.

Všechno to poskakování navíc prokládá nutný sběr předmětů, v tomto případě oranžových krystalů. Smysl tohoto počínání nám zatím zůstává skrytý, Martinez však avizuje, že tato činnost se stane zásadním prvkem hratelnosti v pozdějších fázích hry. Stejně tak se lze těšit i na řadu soubojů, které se v tomto videu ještě absentují. Není od věci připomenout, že jde, alespoň částečně, o domácí tvorbu, protože jeden ze dvou tvůrčích týmů Grip Digital pochází z České republiky.

Tagy: akční retro plošinovka

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.