Alan Wake 2 vyjde v říjnu a nabídne dva protagonisty
zdroj: Foto: Remedy

Alan Wake 2 vyjde v říjnu a nabídne dva protagonisty

24. 5. 2023 23:35 | Novinky | autor: Ondřej Partl |

Spekulace se nakonec ukázaly jako pravdivé. Jen před několika dny si jeden z dabérů pustil pusu na špacír a prozradil, že by očekávaný survival horor Alan Wake 2 měl vyjít v říjnu. Po dnešním PlayStation Showcase to máme všechno černé na bílém.

Do pokračování temného vyprávění kolem známého spisovatele se hráči budou moct pustit už 17. října, a to na PC, PlayStationu 5 a Xboxu Series X/S. K uveřejnění dalších informací dojde v následujících týdnech a měsících, avšak leccos naznačuje i nová ukázka a článek na blogu PlayStationu.

zdroj: PlayStation

Druhého Alana by si měli užít jak fanoušci jedničky, tak i naprostí nováčci, jelikož nebude potřeba znalost událostí prvního dílu (ačkoliv příběh na předchozí dění navazuje). Zároveň studio Remedy Entertainment důraz na to, aby se jednalo o plnokrevný survival horor, který se odehrává ve dvou rovinách a se dvěma protagonisty.

V realitě do městečka Bright Falls přijíždí vyšetřovatelka Saga Anderson, úspěšná agentka FBI, která se sem vydává kvůli případu zvláštních rituálních vražd. Během vyšetřování ji spleť důkazů dovede k titulnímu spisovateli, jenž je už 13 let považovaný za nezvěstného.

Tyto dvě linie se postupně začnou střetávat a hráči se v jistém bodě mohou rozhodnout, v jakém pořadí příběhy projdou. Ať už ale zvolí jakoukoliv cestu, čeká je atmosférická a nervy drásající cesta, na které evidentně nesmí chybět ani Sam Lake a jeho virtuální podobizna.

Tvůrci současně dodávají, že celá hra byla už od základů postavená jako „next-gen zážitek“, který řádně využije schopností enginu Northlight. Prozkoumat navíc půjde nejen Bright Falls, přilehlý les a zchátralé městečko Watery, ale také „Dark Place“, ve kterém je Alan uvězněný a které má nestálou podobu. Proto se tam může odehrát cokoliv.

Remedy se taktéž odhodlalo k docela zajímavé volbě, kdy Alan Wake 2 vyjde pouze digitálně. Zakoupit si budete moct základní či deluxe edici. Ta dražší kromě základní hry obsahuje ještě kosmetické doplňky a Expansion Pass se dvěma příběhovými rozšířeními (Lake House a Night Springs).

Nejnovější články