Nejlepší načítací obrazovky

O co nás připraví nová generace konzolí

Nejčtenější články týdne: Mafia remake, Diablo II remaster a odhalení budoucnosti her

Samozřejmě že Mafia. Jakákoliv Mafia by se na první příčky nejčtenějších článků dostala bez problémů, ale když je to ještě takhle luxusní remake jedničky? Možná jen škoda, že podobně důkladné předělávky se nedočká dvojka, ale kdo ví, třeba si někdy zahrajeme i její remake. Každopádně Mafia se teď vrací ve velkém a je nejspíš jen otázkou času, než v 2K vyrukují s plnohodnotnou čtyřkou na nové konzole. Co myslíte, bude to příští rok, nebo až 2022?

Nejčtenější články týdne: Kyberpunkové genitálie a první záběry z nového Assassína

Cyberpunk se toho nebojí. Do „dospěláckých“ věcí půjde podobně naplno, jako třeba dlouhodobě odvážné GTA. Alespoň to tak vypadá z prvních informací ratingových agentur. A je to dobře – velké hry s podobnými tématy tu nemáme úplně každý den. Na druhou stranu mít možnost upravovat si velikost genitálií zní trochu zbytečně. Působí to vlastně trochu podobně jako mít možnost upravovat si úhel nosní přepážky v leckterém RPG. Stejně si pak nasadíte helmu a po 99 procent herního času koukáte na jiné věci.

Nejčtenější články týdne: Assassin’s Creed Valhalla i krachující CD Projekt

Není mnoho sérií, které by vycházely tak často, a tak dlouho jako Assassin’s Creed. Jednička vyšla v roce 2007 na minulou generaci konzolí a po několika klopýtnutích se téhle unikátní značce daří dodnes. A bude to čerstvě oznámený Assassin’s Creed Valhalla, který tuhle oblíbenou sérii posune už na třetí generaci konzolí. AC navíc zatím nejeví žádné známky únavy materiálem – reinvence staré šablony v podobě Origins zabrala, Odyssey bylo ještě lepší a Valhalla tak má nakročeno správným směrem. Těšíme se a nejsme sami. Právě oznámení Valhally se s přehledem dostalo na špici nejčtenějších článků za poslední týden.

Nejčtenější články týdne: The Division 2, crossplay a spousta remaků

Crossplay. Tajemné zaříkávadlo, které až do dnešní doby nebylo možné. Ano, tu a tam vystrčily růžky výjimky potvrzující pravidlo, nicméně ještě donedávna platilo, že si každý musí hrát jen a pouze na svém písečku. To se teď konečně mění, jenže je otázkou, zda k lepšímu. Například v Call of Duty toho PC hráči hrubě zneužívají – podvádí, porušují pravidla hry a všem ostatním tak kazí zážitek natolik, až si konzoloví hráči crossplay raději vypínají. To jsme to dopracovali…

Nejčtenější články týdne: Drahý PlayStation 5, klonování her a remake Crysis

„Konzolové války“ jsou dlouhodobá záležitost, ale jednou z nejdůležitějších věcí je první výstřel v podobě ceny. Například takový PlayStation 3. Jeho podstatně vyšší startovní cena samozřejmě nebyla jediným negativním faktorem, ale byla faktorem poměrně důležitým. Jak to bude s blížící se novou generací konzolí, ještě nevíme, nicméně nějaké spekulace by tu už byly. A podle nich by PlayStation 5 nemusel být zrovna nejlevnější. A navíc asi nebude ani k dostání v dostatečném množství. Co je na tom pravdy a co na to Microsoft? Uvidíme brzy…

Nejčtenější články týdne: Souboj Final Fantasy VII a Modern Warfare 2

Uplynulý týden se nesl ve znamení dvou předělávek starších her. V jednom případě jedné z nejlepších singleplayerových kampaní ve střílečce své doby, Modern Warfare 2. Ta vyšla poměrně nečekaně, a i když trochu zestárla, je dobrá. Co naopak zestárlo hodně a potřebovalo pořádně zamakat, je Final Fantasy VII. Jeho obrovský a ambiciózní remake je konečně venku, a i když jde navzdory názvu hry jen o první část celého dobrodružství, stojí to za to. FF7 je navíc absolutní klasika, a tak není divu, že se recenze remakeu dostala hned na špici nejčtenějších článků týdne.

Nejčtenější články týdne: Resident Evil 3, Mount & Blade i Modern Warfare 2

Nové hry jsou sice skvělé, ale víte, co taky táhne? Remaky, remastery, rebooty a jiné podobné re-něco. Důkazem toho jsou nejčtenější články uplynulého týdne, kterým vévodila recenze Resident Evilu 3. Ten ani to přízvisko „Remake“ nemá, ale zájem je o něj velký. Trojka bohužel nedopadla tak dobře jako obecně vychvalovaný remake dvojky. Mezi top články se zařadil ještě překvapivý remaster Call of Duty: Modern Warfare 2, který jsme takhle brzy nečekali. A i když jde pouze o kratičký singleplayer, stejně se do téhle bojové vřavy rádi vrátíme.

Nejčtenější články týdne: Hry pro nehráče, Half-Life: Alyx i Epic vydavatelem

Zdaleka nejčtenější článek uplynulého týdne? Redakční doporučení her pro nehráče. S parádním nápadem doporučit hry pro lidi, kteří netráví u her tolik času jako my, přišel Vašek a všichni ostatní jsme se ho hned chytli. Všichni totiž kolem sebe máme lidi, kteří se na nás v těchto dnech obrací s radou na nějakou hru. Zabít alespoň nějaký čas teď potřebuje každý z nás. A klidně to můžete udělat i dalšími hrami, které se probojovaly mezi nejčtenější články. Nebo alespoň s jim podobnými.

Nejčtenější články týdne: Hry zadarmo a recenze Call of Duty i Dooma

Tenhle týden kraloval Doom. Jedna z nejslavnějších a nejznámějších herních značek vůbec se v roce 2016 vrátila v neskutečné formě a svým stylem i kvalitami překvapila všechny včetně nás. Doom Eternal laťku posouvá ještě výš a my jsme rádi, že se vedle standardních válečných a taktických stříleček otevírá prostor pro divokou, metalovou a pekelnou akční řež, která má koule. Není divu, že zrovna recenze Doom Eternal byla nejčtenějším článkem uplynulého týdne.

Nejčtenější články týdne: Call of Duty battle royale a remaster Command & Conquer

Nový battle royale nastoupil na scénu s obrovskou vervou a podle všeho je o něj zájem násobně větší než o Apex Legends. Řeč je samozřejmě o Call of Duty: Warzone, druhém pokusu Activisionu udělat v Call of Duty mód battle royale. A zdá se, že Warzone má nakročeno mnohem lépe než Blackout. Nicméně na bouchání šampaňského je pořád ještě spousta času. Až čas ukáže, jak moc se Warzone povedl, či nepovedl a hlavně jak na tom bude z dlouhodobého hlediska. Nicméně teď jde na dračku, a tak není divu, že se propašoval i mezi nejčtenější články týdne.

Nejčtenější články týdne: Překvapená Bethesda, Invex i nový Half-Life

Nový Fallout byl pro Bethesdu neskutečná ostuda a teď se tvůrci ještě diví, že ho lidi hráli jinak, než se čekalo? Copak si Bethesda neplatí výzkumy, nedělá playtesty a neprověřuje svoji hru dlouho před vydáním? Očividně ne. A stejně jako jsou teď tvůrci překvapení chováním hráčů, my budeme zase valit oči, až (a pokud vůbec) Bethesda někdy pošle na trh hotový produkt. To se jí už hodně dlouho nepodařilo.

Nejčtenější články týdne: Další pokus o sesazení Diabla z trůnu nevyšel

Diablo je ikona, pojem a král žánru, kterého jen tak něco nesesadí. Path of Exile je příjemná alternativa, Torchlight byla sympatická malá odbočka, ale na trůnu je pořád Diablo. Loni oznámená čtyřka asi jen tak nevyjde, a tak se pomyslnou díru na trhu pokouší zalepit Wolcen, na pohled moc hezký, ovšem v praxi zoufale nedokončený pokus o akční RPG. V základu není špatný, jenže být „ne špatný“ nestačí, zvlášť když je to ještě navíc rozbité. Ale i tak vás tahle hra velmi zaujala, jak zjistíte uvnitř článku.

Nejčtenější články týdne: GeForce Now, Zaklínač i nová česká hra

Stadia na trh nevykročila pravou nohou a zdá se, že GeForce Now taktéž ne. Nová streamovací služba od Nvidie byla sice pěkně dlouho v betě, ale po vydání to není žádná revoluce. Ano, GeForce Now sice funguje, ale ideální to taky není. Kdo bude muset nakonec přijít a udělat ten „herní Netflix“ správně hned na první dobrou? Amazon? Facebook? Nebo to do té doby zvládne Google dostat tam, kde to mělo být hned od začátku?