„Model AAA her není udržitelný,“ tvrdí exšéf PlayStationu

Podle Shawna Laydena je vývoj velkých titulů moc drahý

Slovenský trh s hrami rapidně roste

Zdvojnásobil se výdělek i počet zaměstnanců

Valorant přebírá otěže, americká esportová stáj TSM představila svůj tým

Střílečka od Riotu táhne víc a víc velkých hráčů

Sponzoring je v esportu velká věc, k týmům se přidávají velké značky

Tři nejzajímavější evropská partnerství poslední doby

Take-Two vydělává na mikrotransakcích víc než na čemkoliv jiném. Řádově desítky miliard ročně

Hovory s investory za určitá období fiskálního roku jsou výborným zdrojem zajímavých čísel a poznatků. Takový hovor nedávno uskutečnilo vydavatelství Take-Two a už z něj prosákly na povrch zajímavé informace jako 7 milionů prodaných kusů Mafie III a 93 titulů ve vývoji rozplánovaných na následujících pět let. Teď se přidává výše zisků tohoto molochu, informace o mikrotransakcích a čísla prodejů dalších her. Včetně druhé nejprodávanější hry na světě.

Call of Duty League Championship si zahraje 12 týmů

Dvanáct týmů bude mít šanci zabojovat v turnaji o 4 600 000‎$

Ubisoft pohrozil, Číňané se lekli. Kopírka Rainbow Six Siege zmizela z obchodů

Týmová střílečka Area F2 vyšla na mobilních telefonech s Androidem a iOS letos v dubnu a rychle si získala popularitu. Podle jejích tvůrců z čínského studia Ejoy se v některých regionech dostala do top 3 nejlépe hodnocených free-to-play her v App Storu a logicky tak nemohla uniknout pozornosti francouzského Ubisoftu, zejména proto, že je až příliš nápadně podobná Rainbow Six Siege. A žaloba na tvůrce zafungovala dokonale.

Milionová čísla prodejů Mafie III potvrzují sílu značky. Její vydavatel chystá 93 her

O popularitě série Mafia v České republice nemůže být pochyb, ale kdekdo by si mohl pomyslet, že náš národní klenot nemusí být za hranicemi vidět tolik, kolik by si zasloužil. Fakt, že se druhý díl dočkal remasteru a první dostane až překvapivě důsledný remake, ale napovídá pravý opak. Teď, když už známe i čísla prodejů Mafie III, není pochyb o tom, že pro vydavatele Take-Two jde o hýčkanou značku.

G2A prodávalo kradené klíče. Tvůrcům Factoria vyplatí desetinásobek ušlého zisku

Ať se obchod s digitálními hrami G2A snaží sebevíc, kontroverzní nálepky se snad už nikdy nezbaví. Místo, kde může každý prodávat klíče her, mělo v minulosti spoustu problémů s údajným přeprodáváním kradených klíčů, což se logicky nelíbilo spoustě vydavatelů. G2A nakonec přistoupilo ke kroku kompenzace dotčených studií, přičemž této nabídky využilo pouze jediné studio – české Wube Software.

Severní Amerika se zaměřuje na korejskou ligu League of Legends

FaZe Clan, NRG a Pittsburgh Knights mají velký zájem o League of Legends Champions Korea

Legendy Esportu 1 - Pokrovačova cesta za úspěchem

Legendy Esportu nabídnou shrnutí historie, událostí či zajímavého období jedinců českého esportu. Budeme v nich shrnovat úspěchy, ale třeba i nezdary hráčů, kteří se zapsali do historie naší malé, nicméně talenty překypující zemičky a také se zaměříme na kontext samotného dění. Tento první díl se tak zaměří na Pokrovače, jeho cestu k Twitch Rivals a následující pak na jeho samotné počínání.

Epic už rozdal hry v hodnotě 55 tisíc korun a začíná vracet peníze po zlevnění her

Rozdavačnost Epic Games Storu snad nemusíme připomínat. Nový hráč na trhu digitálních obchodů vábí zákazníky na hry zdarma, které rotují s týdenní pravidelností. Web PCGamesN dal dohromady seznam všech rozdaných her a sečetl jejich hodnotu, kterou vám prozradil už titulek. To ale není vše, co se v obchodě teď děje: přečtěte si o GTA V zdarma, velkých slevách a nové funkci automatického vracení peněz.

Abed, první hráč, který v Dota 2 dosáhl 11 000 MMR

Vydavatel Tiscali se rozhodl nakouknout do prostoru esportů a spustil server Profigamers. Na něm se bude redakce oddělená od Games věnovat tomuto videohernímu odvětví. My chceme kolegům samozřejmě s rozjezdem pomoci, a tak tu čas od času uvidíte článek, který vás na Profigamers zavede. Doufáme, že se vám bude nový web líbit a dostane se do vašich záložek podobně jako Games. A začínáme u Abeda.

Ubisoft žaluje Apple a Google kvůli čínské kopii Rainbow Six Siege

Francouzský Ubisoft míří k soudu. Přít se bude s Applem a s Googlem, protože tyto společnosti nezabránily tomu, aby se v jejich mobilních obchodech prodávala čínská „téměř dokonalá kopie“ Rainbow Six: Siege od společnosti Ejoy vlastněné obchodním gigantem Alibabou. Ubisoft je v minulosti požádal o stažení zmíněné hry, Area F2, což obě firmy odmítly. O záležitosti rozhodne losangeleský federální soud.