Nintendo pustilo do světa desítky nových oznámení včetně Yoshiho, Civilizace a Final Fantasy

Nintendo má těsně před spuštěním zpoplatněného Nintendo Switch Online, ale přesto nebyl celý Direct jen o odložené online službě. Většinu času zabraly hry: nová oznámení, novinky ke starým známým titulům a vydání dalších portů z jiných platforem i Wii U. Níže přinášíme jen výcuc toho nejzajímavějšího, přičemž na celý Direct se můžete podívat pod textem.

Tuning v závodech Super Street: The Game dává vzpomenout na NfS: Underground 2

Gravel, Wreckfest, The Crew 2, Danger Zone 2, Onrush… To jsou závodní hry, které si letos již odbyly svou premiéru. Druhá polovina roku je o něco chudší (alespoň zatím) se svými Forza Horizon 4, Dakar 18 a V-Rally 4, které ale předběhne ještě nadějně vyhlížející pouliční závodění Super Street: The Game. Zatím sice nevíme, jak vypadá samotné ježdění, ale tuning strčí do kapsy kdejakého konkurenta.

EA ruší přímou směnu kartiček mezi přáteli ve FIFA 15 Ultimate Team

Ultimate Team, tedy mód, kdy si skládáte vlastní tým z kartiček fotbalistů nalezených v balíčcích, patří mezi nejoblíbenější módy v sérii FIFA. Ani v letošním ročníku FIFA nebude FUT chybět, ale nevyhne se několika změnám, které mají nejen prohloubit hratelnost, ale také zabránit podvádění. Jednou z nejvýraznějších změn je odstranění Trade Offers z Ultimate Team, což byl

Sonic se přiřítil s první ukázkou ze své nové hry pro WiiU a 3DS

Sonic se vrací, po stopadesátéprvní. Na základe dohody mezi Segou a Nintendem však tentokrát hlavně na Wii U a 3DS. Sonic Lost World je nový akčně adventurní počin v sérii, která už se mnohokrát zdiskreditovala, ale pořád žije a čas od čas vyprodukuje skvělou hru. Snad to bude případ Sonic Lost World, o níž se podrobnější informace dočkáme až na letošní E3, ale první video ze hry v článku naznačuje, že se tvůrci nechali inspirovat Super Mario Galaxy hrami – naznačuje to manipulování s perspektivou při hře samotné, zejména střídání 2D a 3D pasáží.

FIFA 13 v kostce - další skok, nebo jen mírný pokrok?

Přesně 4 500 znaků s mezerami mají letmé zápisky z hodinu a půl dlouhého webcastu, během něhož jsem poslouchal a občas i sledoval, ale hlavně poslouchal o tom, co bude umět FIFA 13. Nutno dodat, že se informace ve značné míře překrývaly s těmi, které nedávno vyplavaly na povrch a nakonec jsem je naládoval do tohoto článku. Řada podstatných a upřesňujících detailů v něm ale přeci jenom nebyla. Zejména těch o novinkách v chování útočné AI, protože hlavně o tom FIFA 13 webcast byl. Tak si to pojďme trošku rozebrat.

Sledujte nástupce Rayman: Origins na uniklém videu

Update: Ubisoft se rozhoupal a zareagoval. V aktuálním vyjádření existenci a vývoj Rayman: Legends oficiálně potvrdil s tím, že na něm opět pracuje Michel Ancel a jeho tým v Montpelier. Ono uniklé video je prý pouze čistě interní a v žádném směru nemá reprezentovat finální hru. Ubisoftu asi také zavolal někdo z Nintenda, protože zdůraznili, že to také nijak nerezprezentuje finální verzi konzole, ani jejích funkcí. “Toto video bylo určeno pro interní produkční týmy, které často vytváří herní prototypy s vývojářskými verzemi konzolí, které ještě nejsou finální,” píše se ve vyjádření Ubisoftu, jak reportuje VG247. Nevím jak vy, ale já kdybych dělal čistě interní video pro vývojáře, tak bych na to nenajímal herce a netočil to jako reklamu do televize. Ale co už, to je prostě Ubisoft.

Ze zloděje umění agentem v Men in Black 3

ESRB má ve zvyku prozrazovat o ještě nevydaných hrách užitečné věci a s multiplatformní akcí Men in Black: Alien Crisis, která na pulty zamíří 22. května, to není jiné. Podle hodnotící komise se ve hře zhostíte role Petera Delacoeura, zloděje umění, který se stane agentem MiB a začně používat energetické zbraně - plasmové pušky, mrazící paprsky, gravitační granáty či laserové pistole.

Epic Mickey 2 vyjde na podzim i pro X360 a PS3

Warren Spector udělal chybu, když nenechal hrdinu Epic Mickeyeho promluvit. Teď to hodlá napravit v pokračování Epic Mickey 2: The Power of Two, které podle agentury AP chystá pro Disneyeho na letošní podzim. Do hry jsou zataženi dabéři, kromě Wii vyjde hra i na X360 i PS3 a půjde o herní muzikál.

LEGO Pirates of Caribbean s jízdou na prasatech

Už nějaký čas se hráči přou o to, zda série videoherních akčních adventur LEGO náhodou kvalitativně neupadá. Po čerstvě vydaném třetím dílu legových Hvězdných válek nyní vývojáři z Traveller's Tales zkusí štěstí s LEGO Pirates of Caribbean, které obsáhnou nejen klíčové události, postavy i lokace ze všech tří dílů filmových Pirátů z Karibiku, ale také z nadcházejícího čtvrtého filmu. Z raného kódu hry jsou zatím patrné spíš kosmetické změny: nové postavy potkáte třeba i v polovině levelu a pokud s nimi budete správně jednat, přidají se do vaší party a od této chvíle budou na výběr v jednoduchém kruhovém menu, odkud lze mezi dostupnými charaktery snadno přepínat.

Důležité novinky LEGO Pirates of Caribbean

Poté, co se vývojářům LEGO her z Travelers' Tales podařilo naplno vytěžit potenciál sérií od LucasArts, začínají se zaměřovat na hry od Disneyeho. Tou první bude LEGO Pirates of the Caribbean, která vyjde v době premiéry čtvrtého filmu a obsáhne klíčové epizody z celé trilogie včetně chystaného snímku Na vlnách podivna.

Český tenis Top Spin 4 s Agassim a dalšími

Překvapivě málo se česká herní média věnují nadcházející tenisové simulaci Top Spin 4, kterou přitom pro 2K Sports kutí pražští vývojáři ze studia 2K Czech. Jak upozorňuje nová tisková zpráva, na obálce hry můžete čekat Rafaela Nadala, Annu Ivanovic nebo teprve třiadvacetiletého Andyho Murraye. Vůbec poprvé si prý na next-gen konzolích zahrajete za tenisovou legendu Agassiho.

LEGO Star Wars III: epická akce, nebo strategie?

Zatímco po vydání prvních akčních adventur s legovými figurkami byla hráčská veřejnost převážně nadšená, v poslední době se z legových her stal velký byznys a značka se z původních Hvězdných válek a Indiana Jonese rozšířila také o trochu méně kvalitní série typu Batman nebo Rock Band. Nejen milovníci animovaného sci-fi seriálu Klonové války proto napjatě vzhlížejí k nadcházejícímu LEGO Star Wars III: The Clone Wars, které se zároveň inspirují také prvními třemi epizodami filmových Hvězdných válek.

Intergalaktickým policistou v Green Lantern

Warner Bros zveřejnili první detaily o své multiplatformní akci Green Lantern: Rise of the...

Rango, chameleon s hlasem Johnnyho Deppa

Nejen děti si letos na jaře pořádně užijí nadcházející animovaný celovečerák Rango, na němž pracuje jakýsi pomyslný all-stars team z celé branže. Vedle proslulého trikového studia IL&M, které si udělalo jméno na sérii Hvězdných válek, totiž film režíruje někdejší autor Pirátů z Karibiku, Gore Verbinski, a hlavní roli nechal namluvit samozřejmě svoji největší hvězdu Johnnyho Deppa. S takovouhle konstelací se nelze divit, že Paramount nechce jen nějakou obyčejnou doprovodnou hru a tak stejnojmennou akční adventuru Rango svěřil EA, potažmo vývojářům z Artificial Mind.

Vany a vrtule z Anything With an Engine

Vývojáři ze studia Autumn Games mají momentálně plné ruce práce s akčními závody Jimmie...

Disney oznamuje Lego: Pirates of the Caribbean

Pokud byste mysleli, že je kult Pirátů z Karibiku mrtvý, hluboce byste se mýlili navzdory tomu, že Disney jen nedávno zrušila slibně vypadající akční RPG Pirates of the Caribbean: Armada of the Damned od Propaganda Games. Sice už se nevrátí Keira Knightley a Orlando Bloom, nicméně příští rok se ve filmu zjeví alespoň Jack Sparrow a není divu, že se Disney snaží celou značku, která začala jako atrakce v Disneylandu, prodat co nejvíce.

Captain America bude mít vlastní hru

Těžko v našich luzích a hájích najdeme méně uznávaného superhrdinu než je Kapitán Amerika alias „Cap“. Je to někdo, kdo běhá v barevné kombinéze, na čapce má velké A, šíří patriotické nálady a ještě se chlubí tím, že je z nepříliš oblíbené země. Pokud byste ale četli comics a pokud možno Ultimates, kteří vyšli i u nás, přišli byste tomuhle supervojákovi možná na chuť a možná byste se pak těšili i na čerstvě oznámenou hru Captain America: Super Soldier.Ne, není náhodou, že hra vyjde příští rok, pokud možno v co nejbližším termínu k premiéře chystaného hollywoodského spektáklu Captain America: First Avenger a bude obsahovat dějové linky, které ji s filmem propojí. Na druhou stranu se ale SEGA zaklíná, že tahle „filmová hra“ bude v úplně jiné kvalitě než jsme si navykli. Gary Knight konstatuje: „Úzce spolupracujeme s Marvelem a jsme si jisti, že přineseme prvotřídní produkt, jaký si comicsoví fandové zaslouží“. To sice jsou standardní prohlášení, ale právě přítomnost Marvelu na palubě by mohla leccos zaručit.

Velké ambice NASCAR The Game 2011

Prameny neoficiální byly opět rychlejší, když o existenci závodní hry NASCAR The Game 2011 informovaly s předstihem již minulý týden. Co však tehdejší zdroje neměly, to jsou obrázky ze hry. Activision je zveřejnil až nyní společně s oficiálním přiznáním, že hru od Britů z týmu Eutechnyx příští rok v únoru vydá – bohužel ne pro PC.

Látkové orgie z Kirby's Epic Yarn

Nadcházející arkáda Kirby's Epic Yarn pro majitele konzole Wii nejen že oživí legendárního hrdinu z někdejších gameboyů, ale také nabídne poměrně zajímavou premisu: Kirby totiž bude cestovat ve světě, kde je všechno vytvořené z látky, a tím pádem to lze samozřejmě i roztrhat.

Create je mladší bratříček LittleBigPlanet

EA do Tokia přivezli také svoji logicko-tvůrčí hříčku Create, která si zakládá především na svobodě pohybu. Svým způsobem jde o jakousi odpověď na LittleBigPlanet, akorát že místo hopsání tu jednoduše plníte úkoly v celkem čtrnácti různých herních světech.