zavřít

Sonic se přiřítil s první ukázkou ze své nové hry pro WiiU a 3DS

Wii 3DS Wii U

- Preview autor: Petr Poláček Komentáře: 0

Sonic se vrací, po stopadesátéprvní. Na základe dohody mezi Segou a Nintendem však tentokrát hlavně na Wii U a 3DS. Sonic Lost World je nový akčně adventurní počin v sérii, která už se mnohokrát zdiskreditovala, ale pořád žije a čas od čas vyprodukuje skvělou hru. Snad to bude případ Sonic Lost World, o níž se podrobnější informace dočkáme až na letošní E3, ale první video ze hry v článku naznačuje, že se tvůrci nechali inspirovat Super Mario Galaxy hrami – naznačuje to manipulování s perspektivou při hře samotné, zejména střídání 2D a 3D pasáží.

Sonic se v rámci příběhové linie bude muset spojit se svým nepřítelem Dr. Eggmanem, který chtěl zneužít sílu šesti příšer zvaných Deadly Six, ale přepočítal se. Ďábelská šestka se proti němu spojila a ohrožuje celý svět. Sonic bude spolupracovat nejenom s Eggmanem, ale zřejmě i dalšími bývalými nepříteli. Primárně ale bude na něm a jeho nových parkourových schopnostech, aby nepřátele zastavil. 

Vedle singleplayerového dobrodružství nabídne WiiU a 3DS verze sadu multiplayerových módů, které budou využívat specifických vlastností 3DS a WiiU. Logicky. Třeba WiiU verze umožní ovládání barevných schopností skrze WiiU GamePad dotykem, nakláněním, mířením a podobně. Ostatně, skrze WiiU GamePad můžete hrát celou hru. 3DS verze naproti tomu nabídne vůbec poprvé kompletně 3D levely. Obě dvě verze Sonic Lost World vyjdou ještě před koncem roku.. Není to však jediná Sonic hra, která je v přípravě.

Nedávno Sega během Nintendo Direct konference oznámila i sportovní titul Mario & Sonic at the Sochi 2014 Olympic Winter Games. Půjde o kompilát sportovních miniher s oficiální licencí zimní olympiády pro WiiU (další platformy nebyly oznámeny), takže se můžete těšit na arkádové varianty různých zimních sportů včetně curlingu, lyžování, snowboardu, krasobruslení a tak dále, a tak dále. Další detaily o obou dvou hrách se ale dozvíme až na letošní E3.

Tagy: akční sportovní

Zdroje: tisková zpráva,All Games Beta,IGN

Novinky na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.