Nintendo pustilo do světa desítky nových oznámení včetně Yoshiho, Civilizace a Final Fantasy
zdroj: tisková zpráva

Nintendo pustilo do světa desítky nových oznámení včetně Yoshiho, Civilizace a Final Fantasy

14. 9. 2018 14:06 | Preview | autor: Adam Homola |

Nintendo má těsně před spuštěním zpoplatněného Nintendo Switch Online, ale přesto nebyl celý Direct jen o odložené online službě. Většinu času zabraly hry: nová oznámení, novinky ke starým známým titulům a vydání dalších portů z jiných platforem i Wii U. Níže přinášíme jen výcuc toho nejzajímavějšího, přičemž na celý Direct se můžete podívat pod textem.

Luigi’s Mansion 3

Nintendo otevřelo Direct ve velkém stylu: oznámením druhého pokračování roztomilé „duchařiny“ Luigi’s Mansion. Třetí díl vyjde exkluzivně na Switch, a to někdy v průběhu příštího roku. Nepůjde přitom o port jakéhokoliv z předchozích dílů z GameCube či 3DS, ale o regulérní nový díl. Víc detailů zatím není, k mání je jen kratičký teaser níže.

zdroj: Vlastní

Katamari Damacy Reroll

Nedávná šuškanda se potvrdila a nové Katamari je tu. Respektive staronové, protože čerstvě oznámené Katamari Damacy Reroll není fungl novým dílem, ale remasterem původního Katamari Damacy z PlayStation 2.

Na dobře známý koncept nabalování všeho možného na neustále se zvětšující kouli nebudeme muset nijak dlouho čekat. Katamari Damacy Reroll vyjde na Switch už 30. listopadu. Vydavatel Bandai Namco prozradil, že se hra objeví i na PC. Reroll bude na Switchi podporovat ovládání pomocí gyroskopů, HD Rumble a multiplayer na Joy-Conech.

Mario Tennis Aces

Povedený arkádový Mario Tennis Aces čeká za pár dnů přerod na verzi 2.0. Příslušný update vyjde ve středu 19. září a do hry přidá například nový kooperativní mód. V něm budete moct hrát s až třemi kamarády časově omezené mise, které byste v současné verzi hledali marně.

Za úspěšně splněné kooperativní mise vás hra odmění speciálními oblečky s alternativními barvami. Mario Tennis Aces také brzy rozšíří několik nových postav: Birdo, Shy Guy, Koopa Paratroopa a Petey Piranha.

Yoshi’s Crafted World

Dlouho oznámený, ale dosud oficiálně nepojmenovaný Yoshi zná konečně své jméno i přibližné datum vydání. Hru najdete v kamenných i virtuálních obchodech na jaře příštího roku pod jménem Yoshi’s Crafted World.

Název hry tak jasně odkazuje na unikátní vizuální styl, kdy celý herní svět tvoří běžné předměty z domácnosti v čele s krabicemi, papírem, kelímky, provázky, knoflíky, špejlemi apod.

Yoshi’s Crafted World má kromě (snad) chytrého plošinovko-puzzlového designu ještě jednu zajímavou vychytávku. Jakmile se se zeleným dinosaurem dostanete na konec úrovně, můžete celou perspektivu otočit na druhou stranu a jít zase od konce zpátky až na začátek.

S novou perspektivou přichází nové možnosti, a vy se tak můžete pustit do lovu různých skrytých bonusů. Nemluvě o tom, že s některými částmi úrovně můžete manipulovat už během prvního průchodu a otočit tak třeba celou scénu vzhůru nohama.

New Super Mario Bros. U Deluxe

U Mario Kart 8 Deluxe, Bayonetty a Captain Toad Treasure Tracker to neskončilo a osobně bych se divil, kdyby to skončilo u nově oznámeného New Super Mario Bros. U Deluxe. Portů z Wii U na Switch dorazí jistě víc, a právě nový Super Mario Bros. je jeden z těch, které by neměly chybět v knihovně žádného milovníka plošinovek.

New Super Mario Bros. U Deluxe můžete hrát až ve čtyřech hráčích. Ze starých známých se vrací Mario, Luigi a Toad, z nových přibudou Nabbit a Toadette, která se může změnit v Peachette.

Součástí New Super Mario Bros. U Deluxe bude také New Super Luigi U, vůbec první plošinovka s Luigim v hlavní roli. Ta nebude ve hře dostupná jako DLC, ale jako regulérní součást, tedy bez žádných dalších poplatků. Dohromady by měly obě hry nabídnout 164 úrovní.

zdroj: Vlastní

Civilization VI

Strategií na Switchi není málo, ale zároveň to není ani ta nejpočetnější kategorie na eShopu. Každopádně tam už brzy vtrhne jedna z nejlepších a největších strategií posledních let, Civilization VI. Šestá Civilizace vyjde na Switch už 16. listopadu a rovnou i s exkluzivním bezdrátovým LAN multiplayerem pro čtyři hráče.

Nepůjde navíc o původní verzi hry, ale o verzi aktuální, tedy se všemi doposud vydanými aktualizacemi, plus se čtyřmi novými obsahovými updaty. Ty do hry přidají čtyři nové civilizace, vůdce a scénáře. Konkrétně jde o Vikings pack, Poland pack, Australia pack a Persia and Macedon pack.

zdroj: Vlastní

Town

Na oznámené, ale zatím stále nepředstavené plnohodnotné Pokémon RPG si budeme muset ještě počkat, nicméně jeho tvůrci ze studia Game Freak mají plné ruce práce s jinými tituly. A jedním z nich je i nově oznámený Town (pracovní název).

Town vyjde exkluzivně na Switch někdy v průběhu příštího roku a půjde o akční RPG. Detaily si zatím tvůrci nechávají pro sebe, a tak nezbývá než odhadovat styl soubojů a celé hry jen z kratičkého teaseru.

Cities: Skylines

Na co čekat nemusíme a co už nějakou dobu dobře známe, je městská budovatelská strategie Cities: Skylines. Ta na Switchi vyšla už teď a za 999 Kč může být vaše. Hra navíc obsahuje rozšíření After Dark a Snowfall, tudíž u ní můžete zabít o mnoho desítek hodin času víc, než jen u původní hry z roku 2015.

Z obrázků, a především krátkého traileru v Directu, to ale bohužel moc k světu nevypadá. Vývojáři museli hru na Switch očividně dost osekat, a ani to příliš nepomohlo. Switch verze nijak zvlášť hezky nevypadá a už v oficiálním traileru je vidět obrovský propad frameratu. Celé to pak jen potvrzují dojmy z hraní na britském Eurogameru, kde Emma Kent špatnou technickou stránku hry viděla na vlastní oči.

Final Fantasy

V aktuálním Directu nechyběla ani stálice žánru JRPG, série Final Fantasy. Na Switch totiž míří HD verze Final Fantasy VII, Final Fantasy IX a Final Fantasy X / X-2 HD Remaster. Dostaví se také Final Fantasy XII: The Zodiac Age a už od dnešního dne si můžete na eShopu stáhnout Final Fantasy XV: Pocket Edition HD.

Tím ale dávka JRPG nekončí. V dohledné době na Switch vyjdou také vylepšená verze World of Final Fantasy Maxima (6. listopadu), Chocobo’s Mystery Dungeon Every Buddy! (zima 2018) a konečně kooperativní Final Fantasy Crystal Chronicles Remastered Edition s podporou online multiplayeru (2019).

zdroj: Vlastní

Animal Crossing

Velkou peckou na závěr celého Directu pak nemohlo být nic jiného než oznámení dalšího plnohodnotného Animal Crossing pro Switch. To vyjde příští rok a na první detaily si budeme muset počkat asi také až do příštího roku.

Nintendo Switch Online

Nemalou součástí aktuálního Directu musela být i dříve oznámená služba Nintendo Switch Online, která už doslova klepe na dveře. Nintendo spustí svoji první placenou online službu 18. září a jak už padlo v minulosti, pro hraní online her bude její předplatné vyžadováno.

Nintendo Switch Online nabídne také zálohování uložených pozic do cloudu, ovšem pouze pro kompatibilní hry. Těch snad bude většina, ovšem například Splatoon 2, Pokémon Let’s Go Pikachu / Evee, Dark Souls Remastered, Dead Cells, FIFA 19 a NBA 2K19 zálohování uložených pozic do cloudu podporovat nebudou. Podle Nintenda je to kvůli zajištění férového hraní a znemožnění podvádění.

Hned od 18. září ale platit nemusíte, Nintendo Switch Online vystartuje se sedmidenní zkušební verzí. Při spuštění služby budou k dispozici také dvě desítky starých her z NES: Soccer, Super Mario Bros., The Legend of Zelda, Ghosts ’n Goblins, Excitebike, Tennis, Balloon Fight, Super Mario Bros. 3, Tecmo Bowl, Yoshi, Donkey Kong, Ice Climber, Double Dragon, Gradius, Ice Hockey, Mario Bros., Dr. Mario, River City Ransom, Pro Wrestling a Baseball.

Další hry z NES pak budou pravidelně přibývat frekvencí tří kusů měsíčně. V říjnu nás tak čeká Solomon’s Key, NES Open Tournament Golf a Super Dodge Ball. V listopadu to bude Metroid, Mighty Bomb Jack a TwinBee. A v prosinci Wario’s Woods, Ninja Gaiden a Adventures of Lolo. Trojici her na leden zatím Nintendo neoznámilo.

Svým způsobem je součástí online služby i stávající mobilní aplikace a zatím stále blíže nespecifikované Special Offers.

zdroj: Vlastní

Data vydání

Některé dříve oznámené tituly se pak v Directu konečně dočkaly svého data vydání. Diablo III: Eternal Collection vyjde 2. listopadu, Team Sonic Racing letos v zimě, FIFA 19 28. září, Just Dance 2019 23. října, NBA 2K19 už vyšlo a Warframe vyjde 20. listopadu.

Kolem a kolem se tak Nintendu povedl další pozoruhodný Direct se spoustou oznámení, detailů a novinek. Switch očividně páru neztrácí, ještě letos dostane pár hodně zajímavých titulů a už se pomalu začíná rýsovat i ten příští rok. Navíc ve vzduchu pořád visí několik velkých titulů, z nichž jsme neviděli prakticky nic: Metroid Prime 4, Bayonetta 3 apod.

zdroj: Vlastní

Nejnovější články