Diablo III
Věková dostupnost

Diablo III

Články

Diablo 3 mělo původně vypadat mnohem víc jako gotická dvojka

Všichni hráči si nejspíš všimli, jak moc se třetí Diablo odchýlilo od uměleckého stylu první dvou dílů. Zejména oproti dvojce s potemnělou atmosférou gotických chrámů a kobek byla náhle projasněná až ukřičená barevná paleta skoro jako pěst na oko. Na nový styl Blizzardu, který využívá všech barev duhy, už jsme si stihli zvyknout. O to zvláštnější pohled se teď naskýtá u obrázků, jak Diablo 3 mohlo vypadat, kdyby se víc drželo odkazu svých starších sourozenců.

Roztrhne se pytel s herními animáky? Prezident Blizzardu slibuje Overwatch a Diablo

Poslední dobou málem nemine týden, abychom nepsali o nějakém příslibu herní adaptace, hrané nebo animované, seriálové nebo filmové. Dlouho odkládané filmové Uncharted má mít premiéru příští rok, chystá se nový Silent Hill a do kin právě dorazil taky Ježek Sonic. Ze seriálů tu máme anime Castlevanii a hraného Zaklínače s Henrym Cavillem (ano, je to knižní adaptace, ale bez her by nevznikla), stejně jako blížící se Resident Evil. A podle prezidenta Blizzardu bychom se brzy mohli dočkat taky dvojice z této stáje.

Těšte se na BlizzCon! Bude tam Diablo IV, Overwatch 2 a remaster Diabla II, tvrdí spolehlivý zdroj

To, co všichni očekáváme, se s jistou mírou pravděpodobnosti stane skutečností. Člověk vystupující pod přezdívkou Metro tvrdí, že jeho zdroj, který se už v minulosti ukázal jako spolehlivý, říká, že na letošním BlizzConu budeme svědky odhalení čtvrtého Diabla, remastru Diabla II a Overwatche 2.

Zahráli jsme si akční Pagan Online. Bude konkurencí Diablu III?

Když Wargaming oznámil svůj nový titul Pagan Online, byli jsme v redakci překvapení. Přece jen jde o značný odklon od zajetých kolejí „World of ...“ a žánru MMO bitev. Velkou změnou je to ostatně i pro srbské studio Mad Head Games, které se proslavilo casual hrami se skrytými objekty. Jak pod jejich taktovkou aktuálně vypadá Pagan Online, hack and slash RPG říznuté slovanskou mytologií, jsem se byl podívat přímo v centrále vývoje v Bělehradu.

Diablo IV původně vypadalo jako akční RPG ve stylu Dark Souls

O nepovedeném oznámení mobilního Diabla Immortal slyšel snad opravdu každý. Fanoušci se ve chvíli napjatého očekávání plnohodnotného pokračování Diabla III dozvěděli o „nějaké“ mobilní hře a adekvátní, ale místy až přehnané reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Blizzard pak ještě přitopil pod kotlem, když přiznal, že dělá na mobilních hrách všech svých značek. Server Kotaku nyní získal velice zajímavé informace týkající se tajných projektů ve vývoji.

Bleskovky

  • 4. 9. 2018 - Diablo III pro Switch bude podporovat skenování amiibo figurek.

  • 21. 8. 2018 - Diablo III: Eternal Collention poběží na Nintendu Switch v rozlišení 960p při 60 fps (v doku) a 720p při 60 fps (v handheld módu).

  • 19. 8. 2018 - Vývoj portu hry Diablo III pro Nintendo Switch trval 9 měsíců.

  • 16. 8. 2018 - Forbes předčasně prozradil Switch verzi hry Diablo III, která nabídne i rozšíření Reaper of Souls a Rise of the Necromancer včetně dalšího dodatečného obsahu.

  • 9. 11. 2017 - Video: Grafické porovnání hry Diablo 3 na PS4 Pro a Xbox One X.

  • 30. 10. 2017 - Přehled změn, které přináší nový patch pro Diablo III (2.6.1).

DLC

Diablo III: Rise of the Necromancer
7/10
Diablo III: Rise of the Necromancer
Akční, RPG
PlayStation 4, PC, Xbox One, PS4 Pro, Xbox One X
28. červen 2017
Diablo III: Reaper of Souls
9/10
Diablo III: Reaper of Souls
Akční, RPG, Online
PC, MAC
25. březen 2014
Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
22. května 2012
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
13. září 2013
Recenze