Diablo III: Reaper of Souls
Věková dostupnost

Diablo III: Reaper of Souls

Články

Diablo III: Eternal Collection - dojmy z hraní Switch verze

Herní průmysl se mění a Blizzard s ním. Dávno neplatí doby, kdy by firma vydávala hry pouze na dvě platformy. K PC a Mac verzi Diabla III přidali v roce 2013 i PlayStation a Xbox. A právě to stejné Diablo se ještě letos objeví už na sedmé platformě: Nintendo Switch. I když zrovna v případě Diabla používat slovo „to stejné“ je zavádějící, protože aktuální Diablo je výrazně jiné než to, které jsme hráli v roce 2012.

Diablo III vyjde na Switch ještě letos, nabídne i lokální co-op pro 4 hráče

Diablo III má spoustu prvenství a jedno z nich patří největšímu množství portů na jakoukoliv aktuální hru Blizzardu. Status nejvíce portované hry si navíc třetí Diablo pojistí právě oznámenou verzí pro Switch. Ta vyjde ještě letos a bude obsahovat úplně všechno: Diablo III, datadisk Reaper of Souls, DLC Rise of the Necromancer a všechny doposud vydané obsahové updaty.

Prokletá obtížnost – když standardní nastavení kazí herní zážitek

Těžko říct, co vězí za tím, že řada her nenabízí na standardní obtížnost nějakou zajímavější výzvu. Snad snaha oslovit co nejširší publikum a nefrustrovat rostoucí řady hráčů, kteří stojí pouze o příběhový zážitek bez větší námahy. Není také žádným tajemstvím, že v některých případech většina lidí dlouhé hry nedohrává. Pracovat na něčem několik let, a pak vidět, že si to pořádně zahraje jen určité procento hráčů, musí trhat nejednu kreativní žílu. Faktem ovšem je, že vývojáři někdy neúměrně nízko nastavenou standardní obtížností podkopávají své hře nohy a škodí tím sobě i hráčům. Třeba jako v případě Diablo III.

Do všech verzí Diablo III dorazil Nekromancer i se svými kostlivci

Witch Doctor si může konečně dáchnout. Nikdy sice Necromancera vyloženě nesuploval, nicméně to byl právě on, kdo byl k jedné z nejoblíbenějších postav z dvojky přirovnáván. Trvalo to několik dlouhých let (Diablo III vyšlo už v roce 2012), ale teď je starý známý vyvolávač kostlivců s oblibou ve vybuchování mrtvol konečně zpátky.

V novém módu pro Diablo III zkopírujete cizí postavu a zkusíte s ní překonat původního vlastníka

Ačkoliv jsem odpradávna zaníceným fanouškem Diablo II, třetímu dílu jsem nikdy dlouhodobě nepropadl. I tak je ovšem příjemné zdálky pozorovat, jak se tahle hra i 5 let po vydání neustále rozrůstá o nové prvky. Přišel veliký datadisk a konzolová verze, brzy dorazí nová třída v podobě nekromanta, a do toho se chystá menší, ale o to zajímavější přídavek v podobě tzv. Challenge Rifts. V nich se octnete v kůži postavy patřící jinému hráči a pokusíte se s jejími statistikami, schopnostmi i předměty překonat dungeon v kratším čase než její původní majitel.

Patch s remakem prvního Diabla se blíží, ale nepůjde o jeho jedinou novinku

Výroční patch 2.4.3., který Diablo III rozšíří mimo jiné o „remake“ prvního Diabla, zatím své datum vydání stále nemá, ale v novém videu si můžete na jedničku nad rozpixelovanými záběry zavzpomínat. The Darkening of Tristram, jak se tato vložená předělávka jedničky jmenuje, je bezpochyby tím hlavním tahákem nového patche, ale není ani zdaleka jedinou novinkou, kterou si zanedlouho budete moci vyzkoušet.

Bleskovky

  • 16. 8. 2018 - Forbes předčasně prozradil Switch verzi hry Diablo III, která nabídne i rozšíření Reaper of Souls a Rise of the Necromancer včetně dalšího dodatečného obsahu.

  • 21. 6. 2017 - Rozšíření Rise of the Necromancer se majitelé Diablo III: Reaper of Souls a Diablo III: Ultimate Evil Edition dočkají 27. června.

  • 12. 9. 2014 - NPD: Nejprodávanější hry v srpnu 2014 - 1. Madden NFL 15, 2. Diablo III: Reaper of Souls, 3. Minecraft.

  • 10. 6. 2014 - E3: Nepřátelé z The Last of Us míří do Diablo 3: Reaper of Souls.

  • 13. 5. 2014 - Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition vyjde na konzolích 19. srpna.