Máte námět či připomínku? Napište nám

Chodbami pevnosti Games.cz se plíží tichý teror. Autoři u vyhasínajících krbů bázlivě snižují hlas, když zmiňují jeho jméno, utěšují panikařící nadbytečné čárky a nenápadné překlepy, že všechno bude v pořádku, že přízrak si pro ně nepřijde... a pak, když vysvitne slunce, jsou všechny milované, hýčkané chyby a chybičky pryč. Zůstává jen čistota z bílé slonoviny, perfektní, děsivá, správná, příšerná.

Služebníkem bezcitné dokonalosti, nepřítelem půvabných vad na kráse, je Vašek. Má rád hry. Hry na kočku a myš, kdy on mňouká a ostatní krvácejí. Hry strategické, v nichž jeho šiky pošlapou mělké hroby statečných. Hry fotbalové, v nichž jeho svěřenci něžně obejmou krčky soupeřových aspirací a zesílí stisk, dokud sny nezesnou. Hry na hrdiny, na ty opravdové hrdiny, kteří se nebojí černého brnění a oněch sladkých slůvek: „Aš nazg durbatulûk, aš nazg gimbatul.“ Kdyby byl herní postava, byl by Bezejmenný. Kdyby byl zvíře, byl by malé štěňátko. Kdyby byl jídlo, byl by párek z Globusu. Je třeba něco dodávat?

Football Manager má problém. Žaluje ho Manchester United

Nejlepší klub planety si vyšlápl na nejlepší počítačovou hru.

Amerika vrací úder. Do Civilization VI vpadli Mayové a Simón Bolívar

Před pár dny jste se z našeho článku mohli dozvědět, že šestou Civilizaci čekají velké změny. Season pass do ní v průběhu letošního a příštího roku přinese spoustu novinek – herní módy, suroviny, postavy a samozřejmě především civilizace. První dvě z nich jsou k dostání už teď a minimálně jedna z nich vypadá skutečně nebezpečně.

Vyšly definitivní edice druhé a třetí Mafie

Ano, my víme, že vás stejně jako nás nejvíc ze všeho zajímá krásně vypadající remake prvního dílu Mafie, ale věnujte na chvilku pozornost i dalším dvěma dílům, respektive jejich vylepšeným verzím. Lepší vrabec v hrsti než holub na střeše, a zatímco jednička vyjde až v létě, dvojku a trojku si můžete dát třeba hned teď.

Wasteland 3 podporuje pyromany, po nepřátelích střílí kozy a věnuje vám tank

Série Wasteland, tedy alespoň její relativně nedávný druhý díl, je takový Fallout pro všechny, pro které jsou nové Fallouty moc akční a málo přemýšlivé. V chystané trojce se ujmete party drsných chlápků a ženštin, kteří jsou odhodlaní v postapokalyptické pustině nastolit aspoň trochu toho pořádku, a v tahových soubojích s nimi povraždíte všechno možné zlořádstvo. A to i pomocí z kanónu vystřelených koz.

Crusader Kings 3 vyjdou po prázdninách. Prozradil nám to pletichářský trailer

Crusader Kings 2, nesmírně oblíbený simulátor středověkého vladaře, který k dosažení svých cílů kromě meče používá i politické sňatky a nějakou tu občasnou vraždičku nemluvněte, už začíná navzdory záplavě DLC maličko šedivět. Je tedy nejvyšší čas na pokračování, které přijde dřív, než mnozí čekali – hned po letních prázdninách.

Ghost of Tsushima se ukazuje v celé kráse. Prohlédněte si průzkum ostrova i boj proti Mongolům

Očekávaná japonská akce Ghost of Tsushima se konečně pořádně ukázala v téměř dvaceti minutách (lehce) komentovaných záběrů z hraní. Můžete se dosyta vynadívat na nádherné prostředí ostrova, užít si krvavé bitvy s mongolskými okupanty, a dokonce si prohlédnout i nebývale propracovaný fotomód či černobílý filtr připomínající slavné samurajské filmy let minulých.

Remaster Mafie II vyjde příští týden. Prohlédněte si obrázky

Úniky informací nelhaly: ve světě série Mafia se chystá něco obrovského. To nejzásadnější vám ve svém článku už včera sdělil Patrik – luxusně vypadajícího remaku se dočká první Mafia. Ale (trošku méně důkladnou) péči dostane i její pokračování a o chystaném remasteru toho už teď víme spoustu. V článku najdete datum vydání i obrázky.

Civilization VI dostává season pass se spoustou nových národů

Konec civilizace? Aldous Huxley má smůlu, Civilization VI šlape dál. Po dvou velkých rozšířeních si pro historické nadšence postižené syndromem ještě jednoho tahu připravila další nášup obsahu, tentokrát v podobě nabitého season passu. Čekejte nové herní módy, budovy, lídry – a především osm nových civilizací. Vejdou se mezi ně i Češi?

Alder’s Blood – recenze

Nezabíjejte boha. Zabít boha je pěkně blbý nápad. Nietzsche to udělal, a co se mu stalo? Umřel. Stejně jako umírají všichni kacíři a bezvěrci, kterým se ve strategii Alder’s Blood poštěstilo zavraždit svého otce a stvořitele, protože z posvátné krve se rodí monstra s jediným cílem. Celkem podobným tomu, jaký kdysi měla Potopa světa.

Call of Duty: Modern Warfare 2: Campaign Remastered – recenze

Moderní válka je zpátky. Call of Duty pokračuje s oživováním původní série Modern Warfare a navazuje na tři roky starý remaster prvního dílu předělávkou dílu druhého, respektive jeho kampaně, která je to jediné, co vás v „nové“ hře čeká. Po multiplayeru byste toužili marně, ale jestli chcete vyplenit gulag a projet se na sněžném skútru, jste na správném místě.

Iron Danger – recenze unikátního taktického RPG

Her, v nichž můžete vracet čas, je plus minus nekonečno, ale žádná z nich není jako Iron Danger. Tahle realtimová, ale zároveň tahová, sólově kooperační RPG strategie se vymyká přirovnání. Nejbližší, co mě z vlastní zkušenosti napadá, je hudební program Audacity, jen místo tracků mixujete úskoky, výpady a kouzla – a výsledkem je symfonie zabíjení. Zní to divně, hraje se to skvěle.

Call of Duty: Warzone – recenze

Odstřelovač leží v trávě a optikou pušky trpělivě pozoruje soupeře. Sleduje jejich rutiny, učí se zvyklosti, vstřebává triky. Nechce se unáhlit, nechce udělat chybu, protože ví, že další šanci nedostane. Nadechne se, počká si na ideální moment… a zmáčkne spoušť. Kulka, která vyletí z jeho hlavně, se jmenuje Call of Duty: Warzone. A její trajektorie končí přímo uprostřed terče.

Yes, Your Grace – recenze

„Můj pane! Požár poničil vesnickou sýpku a my teď nemáme co jíst!“ pobrekává před trůnem klečící špinavý sedlák. „Tumáš tři pytle obilí a koukej se podělit s ostatními,“ usměju se velkoduše. O týden později, když můj hrad obléhá nepřátelská armáda a vojáci začínají jíst své vlastní kožené opasky, proklínám svůj chorobný altruismus. Být králem je těžké, zvlášť když nejste připravení vmžiku obětovat své poddané.

Recenze komiksu Magic: The Gathering – Chandra

Chandra Nalaar. Kdo posledních několik let hraje Magic: The Gathering, musel si téhle ohnivé slečny už mnohokrát všimnout na kartičkách, v trailerech, v příbězích na internetu i v knížkách. Pokud máte rádi červené aggro balíčky nebo jste si pyromantku z Kaladeshe oblíbili třeba kvůli jejím planoucím vlasům, možná vás bude zajímat nový komiks Magic: The Gathering – Chandra.

Warcraft III: Reforged – recenze

Když elfští kováři znovu zkuli zlomený meč Narsil, byla to ve Středozemi veliká událost. Aragorn pobíhal od bitvy k bitvě, hulákal něco o Plamenu západu a žádný skřetí kapitán ani bohatýr mu nemohl stát v cestě. Kdyby se vykování Andúrilu zhostili v Blizzardu, rozčarovaný syn Arathornův by Helmův žleb bránil s pozlaceným klacíkem v přibližném tvaru meče, a ještě by za něj Elrondovi musel vypláznout měsíční plat hraničáře.

Age of Empires II: Definitive Edition – recenze

„Už zase?“ odfrkl si pohrdlivě skeptik, když se jeho sluchu doneslo oznámení Age of Empires II: Definitive Edition. „Byl tu originál, byla tu HD edice, tak k čemu ještě potřebujeme nějakou definitivní edici? Jenom chtějí vytáhnout z lidí prachy.“ Máte pravdu, pane skeptiku, to oni určitě chtějí. Jenže za ty prachy na oplátku nabízejí strategický poklad. Relikvii, která si zaslouží generovat zlato.

Football Manager 2020 – recenze

Další rok, další Football Manager. Další várka novinek, kterých by si svátečnější hráči asi ani nevšimli, další spousta neopravených nedostatků, které už se mi za ty roky vážně začínají docela zajídat. Možná vám tahle věta bude povědomá: Opět je to nejlepší díl ze všech, ale opět mi přijde diskutabilní vám ho za těch 55 eur horlivě doporučovat. A navíc je to letos bez češtiny.

One Night Stand – recenze

To je zase ráno za trest – trest za to, že jsem se včera v noci strašlivě ožral. Všechno mě bolí, hlavně hlava, mobil mám skoro vybitý, chce se mi zvracet, na jazyku ještě cítím pachuť alkoholu. Hledám sklenici s vodou, zrak mi přeletí po něčích nahých zádech, kam jsem tu vodu jenom… POČKAT. Tohle není můj byt. A ta záda taky nejsou moje. Patří nějaké úplně cizí dívce. A já nemám tušení, kdo to je.