V novém módu pro Diablo III zkopírujete cizí postavu a zkusíte s ní překonat původního vlastníka
zdroj: Archiv

V novém módu pro Diablo III zkopírujete cizí postavu a zkusíte s ní překonat původního vlastníka

19. 6. 2017 12:55 | Novinky | autor: Václav Pecháček |

Ačkoliv jsem odpradávna zaníceným fanouškem Diablo II, třetímu dílu jsem nikdy dlouhodobě nepropadl. I tak je ovšem příjemné zdálky pozorovat, jak se tahle hra i 5 let po vydání neustále rozrůstá o nové prvky. Přišel veliký datadisk a konzolová verze, brzy dorazí nová třída v podobě nekromanta, a do toho se chystá menší, ale o to zajímavější přídavek v podobě tzv. Challenge Rifts. V nich se octnete v kůži postavy patřící jinému hráči a pokusíte se s jejími statistikami, schopnostmi i předměty překonat dungeon v kratším čase než její původní majitel.

Celé to funguje na bázi Greater Rifts, což jsou čím dál tím těžší, náhodně generované úrovně zaměřené čistě na zabíjení nepřátel. Jde o součást konečné fáze hry, takže tu narazíte na pořádně nabušené geroje s těmi nejlepšími sety a buildy, prověřenými přísným měřítkem mety. Stejně tak dobře ovšem může do riftu vyrazit relativní nováček, co si pro sebe stěží nastřádal pár legendárních předmětů, nebo experimentátor testující obskurní kombinaci zbraní a kouzel. A v tom je právě ten trik.

Blizzard totiž každý týden vybere některého hráče (nebo jich možná bude víc) a kompletně zkopíruje jeden jeho průchod riftem. Zachovány budou nejen všechny detaily postavy, ale také přesné rozmístění a typ nestvůr, pylonů, pastí a tak dále. Vy napřed dostanete chvilku na to, abyste si daný build vyzkoušeli, a pak se střemhlav vrhnete do řeže. Pakliže se vám podaří probít se k závěrečnému bossovi v časovém limitu stanoveném původním hráčem, získáte tučnou odměnu v podobě materiálů a úžasné kořisti.

zdroj: Archiv

Zní to jako výtečný způsob, jak hráče přinutit, aby kromě stále stejných, objektivně nejsilnějších buildů vyzkoušeli také něco nového a nečekaného. Existují tisíce možností, jak poskládat životaschopnou postavu, a ještě mnohem víc takových, co života zrovna moc schopné nejsou. Můžete se vsadit, že Blizzard bude naschvál vybírat co nejkurióznější kombinace, s jejichž zvládnutím budou mít problém i experti na slovo vzatí. Základem přežití tak bude rychlá adaptace.

Ve světle všeho, co jsem napsal výše, absolutně nerozumím kyselinové bouři, která se kolem oznámení strhnula. Přijde mi, že většina komentářů pod oficiálním oznámením i trailerem na YouTube se nese v silně negativním duchu, často ve smyslu „je to nuda“, „je to divné a špatné“ nebo dokonce „nesahejte mi na moji postavu, opovažte se ji zveřejnit, to je narušení soukromí!“ Přisoudil bych to obvyklé řvavosti internetových trollů oproti tiché většině, ale alarmující počet palců dolů u videa tuhle teorii poněkud narušuje. Proč lidem vadí celkem zajímavý přídavek, který si ještě ani nevyzkoušeli, za který nemusí nic zaplatit, a který je nikdo žádným způsobem nenutí hrát?

Challenge Rifts bude součástí chystaného patche 2.6.0, jehož součástí bude i betatest zmiňovaného nekromanta, a o jehož dalších detailech se prý v nejbližší době dozvíte více. Datum vydání je prozatím neznámé. Počítejte ale s tím, že rifty jsou součástí módu Adventures, takže pro nový přídavek potřebujete buď rozšíření Reaper of Souls (které je mimochodem vynikající – zde je recenze), nebo konzolovou Diablo III: Reaper of Souls - Ultimate Evil Edition.

Nejnovější články