zavřít

Captain America bude mít vlastní hru

Wii PlayStation 3 Xbox 360 DS

- Preview autor: Aleš Smutný Komentáře: 0

Těžko v našich luzích a hájích najdeme méně uznávaného superhrdinu než je Kapitán Amerika alias „Cap“. Je to někdo, kdo běhá v barevné kombinéze, na čapce má velké A, šíří patriotické nálady a ještě se chlubí tím, že je z nepříliš oblíbené země. Pokud byste ale četli comics a pokud možno Ultimates, kteří vyšli i u nás, přišli byste tomuhle supervojákovi možná na chuť a možná byste se pak těšili i na čerstvě oznámenou hru Captain America: Super Soldier.

Ne, není náhodou, že hra vyjde příští rok, pokud možno v co nejbližším termínu k premiéře chystaného hollywoodského spektáklu Captain America: First Avenger a bude obsahovat dějové linky, které ji s filmem propojí. Na druhou stranu se ale SEGA zaklíná, že tahle „filmová hra“ bude v úplně jiné kvalitě než jsme si navykli. Gary Knight konstatuje: „Úzce spolupracujeme s Marvelem a jsme si jisti, že přineseme prvotřídní produkt, jaký si comicsoví fandové zaslouží“. To sice jsou standardní prohlášení, ale právě přítomnost Marvelu na palubě by mohla leccos zaručit.

Pro Marvel je totiž Cap klíčovou postavou univerza a firma momentálně expanduje jak do filmu, tak do her, což dokazuje hned několik solidních kousků z této stáje. Je jisté, že si svou doslova vlajkovou postavu bude chtít pohlídat, byť nikdy nevíme, zda se nedočkáme průšvihu jakým byl Iron Man. Ten na druhou stranu patří k podružným hrdinům. Nejistotu ale budí fakt, že není známo kdo bude hru vyvíjet. Jediné jméno, které padlo, je potenciální účast High Voltage na Wii verzi – a ti mají na triku Iron Mana 2.

Obsahově by měl být Captain America: Super Soldier akcí z pohledu třetí osoby. Nemělo by chybět klasické plošinkové skákání, ale prim snad bude hrát boj a Capův nezničitelný štít, s nímž by mohly jít dělat zajímavé kousky – to ostatně neznačila už Marvel Ultimate Alliance 2. Děj by se měl odehrávat během Druhé světové války a protivníkem není nikdo jiný než Amerikův úhlavní nepřítel, Rudá lebka, organizace Hydra a Železný kříž. Doufejme tedy, že výsledkem bude alespoň podobně zábavný herní spin-off jakým byl solidní Wolverine.

Captain America: Super Soldier vyjde na X360, PS3, Wii a DS v létě příštího roku. PSP ani PC verze bohužel zatím nebyly oznámeny.

Tagy: akční playstation nintendo ds

Zdroje: tisková zpráva

Novinky na CZC.CZ

 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit
 • hra Vampyr (SWITCH)

  Akční RPG s temnou atmosférou od tvůrců Remember Me a Life ...

  1499 Kč Koupit
 • hra NBA 2K20

  Hry vydané v rámci legendární franšízy NBA 2K se za dlouhé ...

  2499 Kč Koupit

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.