Znáte kompletní historii série Call of Duty? Pokud ne, film CODumentary vám vše objasní

Všechno to začalo studiem Infinity Ward v roce 2003, kdy vyšlo první Call of Duty z prostředí druhé světové války. Dva roky na to vyšel jeden z nejpamátnějších dílů série, stále ze stáje Infinity Ward a stále z té samé války. O rok později vyšel na dlouhých 11 let poslední díl Call of Duty 3 zabývající se historií, o který se však postaralo studio Treyarch, jež se dodnes střídá s Infinity Ward a poměrně nedávno i se Sledgehammer Games ve vydávání Call of Duty her, vše pod hlavičkou Activision. A protože v tom může být docela zmatek, vznikl filmový dokument pokrývající celou historii jedné z nejslavnějších stříleček vůbec.

Resident Evil 4 jak ho neznáte - HD mod zkrášlí hradní část hry už na konci března

Nostalgický přeliv dokáže s přehledem vyhladit všechny textury, zpřehlednit šílený interface a zmodernizovat modely postav, když se člověk pustí do hraní původní verze některé své oblíbené hry, která vyšla před více než dekádou. Funguje to ale jenom někdy – mnohem častěji dojde na situaci, kdy s nadšením po řadě let spouštíte svou herní modlu, a už v první obrazovce se vám udělá šoufl z příšerného rozlišení, textur, modelů postav apod. Pak hru vypínáte a jste smutní. Resident Evil 4 není zas tak stará hra, takže stav totálního obrácení žaludku při hraní původní verze, nebo údajné HD verze od Capcomu z roku 2014 nehrozí. Přesto je skvělé, že se tým dvou lidí rozhodl už před více než dvěma lety, že si sežene podklady a ručně předělá všechny textury v RESI 4 do vysokého rozlišení. Úvodní část z vesnice už upravili a vydali před dvěma lety, nyní upozorňují, že v březnu vydají upravené textury, objekty, modely a někdy i nasvícení pro celou hradní část. Jak hra po faceliftu vypadá, se můžete podívat na záběrech videa. Napovím – je to paráda!

Retro City Rampage zaútočí na vaši nostalgii už zítra

Poněvadž data vydání her rozmazáváme v klasických článcích jen u těch větších nebo opravdu zajímavých her a zbytek odbýváme v Bleskovkách, tak ze zmínky o termínu vydání Retro City Rampage vám asi dojde, že tento titul považujeme za fakt zajímavý. Jestli vás o tom nepřesvědčil Marek v jednom ze svých rozcestníků nebo třeba tohle video, tak už to asi nesvede nikdo.

Chystané hry pro 3DS a Wii, které stojí za vaši pozornost

Kdepak jsou všechny ty modré oceány a takřka stoprocentní zacílení na casual hráče, milé Nintendo? Naštěstí dávno v trapu, Nintendo samozřejmě potřebuje i hardcore hráče, protože právě ti dělají platformě největší promo a nejvíce si kupují. A tak je lineup Nintenda na letošní jaro a léto (a částečně i zbytek roku) zaměřen právě na ně, na hráče tělem i duší.

Zmaluje Epic Mickey 2 herní svět už na konci roku?

Je vtipné, že o vývoji Epic Mickey 2 se hovořilo ještě před vydáním celkem slušného prvního dílu. Je už méně vtipné, že napříč studii Warner Bros. se v minulém roce dost snižovaly stavy a nikdo nevěděl, jestli to nějak nepostihlo i studio Warrena Spectora, odpovědné právě za Epic Mickey. Ale zdá se, že snad ani ne, protože po srpnové premiéře se v repríze vrací spekulace o Epic Mickey 2, tentokrát i s naznačeným termínem vydání ještě před koncem roku 2012.

PC verze Batman: Arkham City nabere zpoždění

Shodou okolností se nám sešly rovnou tři zprávy související s posunutým termínem vydání. Asi nejvíc zamrzí fakt, že se Warner Bros bez dalšího vysvětlování rozhodla odsunout PC verzi Batman: Arkham City na listopad - vyjde tak o měsíc později oproti konzolovým edicím. Ačkoliv oficiálně žádné vysvětlení nepřišlo, nejspíš jde o odklad na základě tzv. modelu UbiSoft, kdy se PC verze odsouvá proto, aby její zpirátěná kopie na internetu negativně neovlivnila celkové prodeje hry jako takové.

PES 2012 už zná datum vydání, letošní FIFA bude mít náskok

Konami konečně oznámila termín vydání letošního ročníku fotbalové série PES: Pro Evolution Soccer 2012 vyjde pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3 oficiálně 14. října. Hra slibuje přepracovanou umělou inteligenci fotbalistů, což se projeví hlavně v defenzivě, nebo systém umožňující kontrolu dvou postaviček naráz. V dnešní tiskovce Konami hru označila za "nejambicióznější a nejpokročilejší fotbalovou simulaci všech dob".

EA oficiálně oznamuje Need for Speed: The Run

EA dnes oficiálně oznámila akční závody Need for Speed: The Run, které včera prokecl...

Příští Tony Hawk v roce 2012?

Americký skejťák Tony Hawk v rozhovoru se serverem Pixelated Geek řekl, že na příští rok se...

UFC Trainer znovuoznámen

THQ oficiálně znouvoznámilo titul UFC Trainer, který má na jednu stranu zaujmout fanoušky UFC...

Podrobnosti o filmové hře Battle: Los Angeles

Update 4. 3. - Po dvou týdnech od první zmínky o videoherní adaptaci filmu Battle: Los Angeles, se ke hře oficiálně přiznali chlapci a dívky z Konami. Hra vyjde v průběhu dubna - pouze digitálně - na PC, X360 a PS3, na svědomí ji mají skutečně vývojáři ze Saber Intertactive a zcela nečekaně bude takřka do puntíku odrážet události z filmu. V roli mariňáka Lee Imlaye budete společně s ostatními zelenými mozky bránit Zemi proti emzácké invazi, kteří si Los Angeles vybrali jako centrální bojiště, kde se všechno rozhodne.

Nový druh robotů z Transformers: Dark of the Moon

Activision dnes zveřejnili podrobnosti ke své chystané akční hře Transformers: Dark of the Moon. Odehrávat se bude opět na planetě Zemi, kde sehrajete zásadní bitvy mezi Autoboty a Decepticony, vedoucí k událostem ze stejnojmenných příštích filmových Transformerů. Autoři hry slibují především novou "třetí" podobu všech robotů s názvem Stealth Force, kdy se váš mech přetransformuje v hybrid obratný jako v autíčkovém módu a silný jako v módu robotím.

Odklad F.E.A.R. 3 a NASCAR 2011

Nad večerem se bohužel sešly i dvě smutnější zprávy z herního světa. Warner Bros potvrdili...

Oznámení akčních závodů Anything With an Engine

Někdejší hvězda NASCAR Jimmie Johnson představil své nové závody Anything With an Engine, které vznikají ve studiích Autumn Games a vyjdou příští rok. Nečekejte ale vážnou konkurenci v žánru simulace Nascar, protože v Johnsonově hře budou účinkovat především fantaskní podomácku sestavené káry s vrtulemi, sekačky na trávu nebo přestavěné rakve s vrtulemi, navíc vždy až po okraj napěchované zbraněmi. Na tematicky laděných tratích vás čekají nejrůznější pasti i vtipné naskriptované momenty - a pokud si nebudete dávat bacha, na přední sklo se vám dokonce tu a tam nalepí rozsypaný pytel s odpadky.

Swords & Soldiers míří na PC

Původně měla pro PC vyjít už v září, ale nakonec na ní dojde teprve tuto středu neboli 1. prosince. Řeč je o docela nápadité dvojrozměrné vikingské strategii Swords & Soldiers, kterou připravili vývojáři z Ronimo Games a zatím vyšla vloni pouze na PlayStation Network a WiiWare, kde sklidila vysoké hodnocení. Americké IGN ji odměnilo svým editorským tipem a zároveň označilo za jednu z nejlepších konzolových strategií všech dob, spokojené bylo i Edge, OPM nebo Nintendo Life a dodnes si hra drží vysoké skóre i na serverech Metacritic nebo Gamerankings.

Rango, chameleon s hlasem Johnnyho Deppa

Jestli vás mrzí nedávno zrušení herních Pirátů z Karibiku, nevešte hlavu. Úspěšný...

Oznámení nekrvavé FPS Reload

Studio jménem Mastiff Games si s žádným titulem okamžitě nespojíte a ostatně není divu. Vždyť tihle vývojáři se prozatím soustředili spíš na wiičkové lovecké simulátory a jednoduché arkády. Na tenhle žánr má zhruba navázat jejich čerstvě oznámená PCčková střilečka Reload, v níž si zahrajete za lovce střílející pro radost, vojáky anebo policajty. Má jít o jednu z prvních FPS, kde prý neuvidíte ani kouska krve - zkrátka střílení pojaté ryze jako sport.

Odhalení X-Men: Destiny

Jednou z prvních her oznámených na letošním newyorském Comic-Conu je nová a zatím velmi tajemná akce X-Men: Destiny, kterou včera nejprve letmou tiskovou zprávou představilo Activision. Teprve v nočních hodinách pak následovaly další střípky infa, třeba že hra vzniká ve studiích Silicon Knights (autorů komerčního propadáku Too Human).

Odhalení Nascar 2011

Vývojářské studio Eutechnyx na poli svého žánru sklidilo body především za Ferrari Challenge nebo Supercar Challenge a zdá se, že jejich plody nesou ovoce. Podle zatím neoficiálních informací si totiž vývojáře nyní najal Activision, aby pro něj dali dohromady příští díl závodů NASCAR 2011.