Tuning v závodech Super Street: The Game dává vzpomenout na NfS: Underground 2
zdroj: tisková zpráva

Tuning v závodech Super Street: The Game dává vzpomenout na NfS: Underground 2

16. 7. 2018 13:46 | Preview | autor: Patrik Hajda |

Gravel, Wreckfest, The Crew 2, Danger Zone 2, Onrush… To jsou závodní hry, které si letos již odbyly svou premiéru. Druhá polovina roku je o něco chudší (alespoň zatím) se svými Forza Horizon 4, Dakar 18 a V-Rally 4, které ale předběhne ještě nadějně vyhlížející pouliční závodění Super Street: The Game. Zatím sice nevíme, jak vypadá samotné ježdění, ale tuning strčí do kapsy kdejakého konkurenta.

Přízvisko „The Game“ naznačuje, že Super Street je již dávno zavedená značka, kterou závodní hra pouze adaptuje. Znalci tuningového světa už tuší, že inspirací byl v tomto případě internetový a tištěný magazín Super Street, který se věnuje právě světu tuningu. Herní adaptace tak musí v této oblasti předvést to nejlepší, a to se dle videa níže docela daří.

Super Street: The Game začínáte s rezavým křápem, který si postupně vyšperkujete. Nandáte nové nárazníky, boční prahy, spoiler na kufr, karbonovou kapotu, vyměníte ráfky, pneumatiky i brzdové kotouče, zvolíte výšku vozidla, náklon kol, jejich odsazení od vozu, koupíte nová světla, dáte jim nějakou šmrncovní barvu, do kufru narvete sestavu reproduktorů a zesilovačů a klidně vystřídáte i celý blok motoru… Celkem se těšte na 700 tuningových dílů od 70 licencovaných značek, které mají mít dopad na ovládání vozu.

zdroj: Archiv

Z videa nabývám dojmu, že by samotná vozidla nemusela být licencovaná, a z rozhovoru se senior engineerem Andrewem Brownem zase cítím, že hře bude chybět možnost vlastní invence ve smyslu polepů vozidla. Sice půjdou měnit barvy a materiály jednotlivých dílů, ale o ničem jiném slovo nepadlo. Na potvrzení, či vyvrácení těchto dvou otazníků si musíme počkat, a rovnou k nim přidám ještě jeden – otevřený svět, nebo jen jednotlivé závody?

Bližší informace poskytl samotný web Super Street, který je vlastně jediným zdrojem informací netýkajících se tuningu. Osobně mě překvapila informace, že hra nabídne, cituji: „super realistickou destrukci“. Bral bych toto tvrzení s rezervou, nicméně to podporuje fakt chybějících značek vozidel. Už se ale nedozvídáme, zda budeme muset platit za opravu a zda půjde auto úplně odepsat (pamatujete na Need for Speed: Prostreet, které zpočátku slibovalo nutnost opravovat díly třeba i lepící páskou?).

Super Street: The Game zdroj: tisková zpráva

článku ještě padla zmínka o hře více hráčů. Závodit půjde online i na gauči ve split screenu. Ze všech těchto informací nabývám pozitivního dojmu, ale nemohu se zbavit nepříjemného pocitu pramenícího z amatérismu projektu.

Super Street: The Game vychází na PC, PlayStation 4 a Xbox One 4. září, tedy za chvilku, a o hře toho víme zoufale málo. Navíc graficky nevypadá úplně nejlíp, a to běží na Unreal Engine 4. Tuning je přesvědčivý, ale sám o sobě hru neutáhne. Chce to ještě záběry s jízdním modelem, destrukčním modelem a kariérou. Nové informace očekávejte v průběhu léta.

Nejnovější články