Wreckfest
Věková dostupnost

Wreckfest

Články

Dead Island 2 je stále ve vývoji, stejně jako hry od Warhorse, 4A Games a Volition

Včerejší akvizice německého studia Piranha Bytes (Gothic, Risen, Elex) stále hladovou firmou THQ Nordic má poměrně zajímavý dozvuk. Ředitel společnosti Lars Wingefors v rozhovoru s investory prozradil, že Dead Island 2 je navzdory obecnému přesvědčení o jeho zrušení stále ve vývoji. Prezentace pak potvrdila i přípravu dalších projektů, včetně jednoho českého.

Best of 2018: Nejlepší závodní hra

Letošní rok byl sice plný závodních her, ale jen málo z nich stálo vůbec za zmínku. Naštěstí se našly tři kousky, které nad ostatními vyčnívají. A dva z nich patří do série, která na tomto místě soupeřila o prvenství už několikrát v průběhu minulých letech. Do výběru se ale dostalo i jedno příjemné překvapení.

THQ Nordic opět nakupuje, tentokrát tvůrce Wreckfestu a Goat Simulatoru

Letošní rok se nese ve znamení častého skupování studií. Z řady vystupuje Microsoft, který koupil v období E3 balík nezávislých vývojářů a před pár dny k nim přidal Obsidian a inXile. Vydavatelství THQ Nordic také nelení. Letos vzalo pod svá křídla giganta Koch Media, následně HandyGames, a dnes se k nim přidává dvojice Bugbear Entertainment a Coffee Stain Studios.

GamesPlay – hrajeme Wreckfest, duchovního nástupce FlatOutu

„Drive hard. Die last.“ Těmito slovy vás vítá úvodní obrazovka nové závodní hry Wreckfest a myslí to naprosto vážně. Studio Bugbear Entertainment složené z tvůrců FlatOut a FlatOut 2 se během čtyř let v early accessu postaralo o skutečného nástupce zmíněných arkádových závodů, i když výsledek si jde vlastní cestou. A rozhodně ne špatnou.

Nové hry, které vyjdou příští týden

Většinu herního světa sice v těchto dnech zaměstnává výstava E3 v Los Angeles, to ale neznamená, že by se jinde zastavil čas. I tento týden tedy vyjdou nějaké ty hry - těšit se můžete na budovatelskou strategii doprovázející film o dinosaurech, demoliční derby, psychedelický shoot'em up i na psychologický horor v pořádně nemravných kulisách. Sestřih vycházejících titulů pro vás připravil, nastříhal a namluvil i tentokrát Honza Vondrášek.

Sledujte launch trailer Wreckfestu a kupujte, než zdraží

Pár dní nazpátek se objevila zpráva, díky které se červnový přísun závodních her rozšířil o třetí kousek. Přesně za týden totiž vyjede z early accessu duchovní nástupce starých dobrých FlatOutů – Wreckfest. Při psaní předchozí novinky jsem si posteskl, že nás tvůrci z Bugbear Entertainment nelákají novým videem. Teď však svou chybu (nebo záměr?) napravují a zvyšují tak očekávání.

Bleskovky

  • 20. 7. 2018 - THQ Nordic s sebou na Gamescom 2018 přiveze Darksiders III, Biomutant, Generation Zero, Fade to Silence, Wreckfest, Townsmen VR a dvě překvapení. (+ trailer)

  • 6. 10. 2014 - Bugbear Entertainment oficiálně přejmenovalo Next Car Game na Wreckfest. Hra nabídne čtyři multiplayerové módy - závody, destruction derby, deathmatch a týmový deathmatch.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
81/100
Datum recenze:
4. července 2018
Recenze