Na Switchi přistálo free-to-play RPG Pokémon Quest, v listopadu dorazí Pokémon: Let’s Go

Po obrovském úspěchu mobilní mánie Pokémon GO a podobně velkém splasknutí bubliny si tvůrci ze studia The Pokémon Company dali docela na čas s představením další hry, která by je (a zároveň i samotný Switch) pořádně nakopla. Popravdě tím zásadním titulem asi nebude dnes vydaný free-to-play Pokémon Quest, ale na listopad plánované RPG Pokémon: Let’s Go, které v podstatě spájí Pokémon GO s možností vyhnout se čerstvému vzduchu.

Fire Emblem Warriors spojí nové hrdiny se starými známými do jedné velké rubanice

Není to poprvé, kdy se postavy z Nintenda podívají do série Warriors od Koei Tecmo. Před ani ne třemi lety opustili ikonické postavy ze Zeldy adventurní svět a vydali se rubat a kombit do Hyrule Warriors. Fire Emblem Warriors je stejným typem crossoveru, jen tentokrát se na nevšední výlet vydávají hrdinové ze série Fire Emblem.

České studio Cinemax vydává hudební nástroj Rytmik Ultimate

Rytmik Ultimate není sice přímo klasickou hrou, ale tou vlastně skoro nebyl ani Rocksmith od Ubisoftu. Český Rytmik od Cinemaxu se ve své Ultimate verzi dostane na Steam, iPad a Nintendo 3DS už 10. prosince za cenu 18 dolarů. Pokud neznáte předchozí díly série (či verze programu), tak vězte že jde o hudební nástroj pro vytváření chiptunes a oldschool herní hudby.

EA ruší přímou směnu kartiček mezi přáteli ve FIFA 15 Ultimate Team

Ultimate Team, tedy mód, kdy si skládáte vlastní tým z kartiček fotbalistů nalezených v balíčcích, patří mezi nejoblíbenější módy v sérii FIFA. Ani v letošním ročníku FIFA nebude FUT chybět, ale nevyhne se několika změnám, které mají nejen prohloubit hratelnost, ale také zabránit podvádění. Jednou z nejvýraznějších změn je odstranění Trade Offers z Ultimate Team, což byl

Nintendo novinky: od Bayonetta 2 přes ponorky až po Mario Golf

Nintendo opět uspořádalo svou "oznamovací" akci Nintendo Direct, ve které na nás vychrlilo hromadu informací. Té asi největší novince, tedy datu vydání a novému traileru na Mario Kart 8, jsme se věnovali už v samostatném článku ráno. Zbytek si prosvištíme jen stručně. Jedním z nejzajímavějších oznámení je ale beze sporu postupné zpřístupňování her z Game Boy Advance na Wii U Virtual Console.

Nintendo představilo na E3 Mario Kart 8, Donkey Konga a kupu dalších her

Pokud jste sledovali náš přímý přenos z posledního Nintendo Direct, víte sami dobře, že Nintendo vlastně v ničem nezaostalo za Sony, Microsoftem a dalšími firmami, které honosné a drahé E3 tiskovky uspořádaly. Jediný rozdíl byl v tom, že Nintendo se na konto své Direct „konference“ obešlo bez show. Co do počtu nebo atraktivity prezentovaných her nebyl rozdíl žádný. Pokud vám hry od Nintenda obecně nelezou pod čumák, asi váš názor představené a prezentované tituly nezměnily. Pokud dobré hry nebo konkrétně ty od Nintenda máte rádi, rozhodně jste si přišli na své.

Sonic se přiřítil s první ukázkou ze své nové hry pro WiiU a 3DS

Sonic se vrací, po stopadesátéprvní. Na základe dohody mezi Segou a Nintendem však tentokrát hlavně na Wii U a 3DS. Sonic Lost World je nový akčně adventurní počin v sérii, která už se mnohokrát zdiskreditovala, ale pořád žije a čas od čas vyprodukuje skvělou hru. Snad to bude případ Sonic Lost World, o níž se podrobnější informace dočkáme až na letošní E3, ale první video ze hry v článku naznačuje, že se tvůrci nechali inspirovat Super Mario Galaxy hrami – naznačuje to manipulování s perspektivou při hře samotné, zejména střídání 2D a 3D pasáží.

Už i Nintendo začne do Maria prodávat DLC

Nintendo stálo vždycky tak trochu stranou aktuálních trendů a jelo si to svoje - vytvářelo si trendy vlastní. Zatímco pro PS3 a X360 je online funkcionalita a aplikace s ní spojené důležitá, Nintendo na to peče a Wiičko do neherních online funkcí nikdy moc netlačilo. Stejně jako DLC, které se vylouplo před pár lety a dnes je v podstatě standardem u každé druhé hry. A teď, po několika letech, naskakuje na rozjetý vlak i Nitnendo. Do nového titulu New Super Mario Bros. 2 pro Nintendo 3DS bude japonský herní velikán prodávat DLC.

Oznámení EX Troopers ze světa Lost Planet

Poslední číslo Famitsu oznámilo akční střílečku Ex Troopers, kterou pro 3DS a PlayStation 3 chystá Capcom. Na vývoj hry dohlíží producent Shintaro Kojima neboli duchovní autor série Monster Hunter. Spíš než s ní ale hra sdílí podobnosti s další capcomáckou značkou - odehrává se totiž ve světě Lost Planet.

FIFA 13 v kostce - další skok, nebo jen mírný pokrok?

Přesně 4 500 znaků s mezerami mají letmé zápisky z hodinu a půl dlouhého webcastu, během něhož jsem poslouchal a občas i sledoval, ale hlavně poslouchal o tom, co bude umět FIFA 13. Nutno dodat, že se informace ve značné míře překrývaly s těmi, které nedávno vyplavaly na povrch a nakonec jsem je naládoval do tohoto článku. Řada podstatných a upřesňujících detailů v něm ale přeci jenom nebyla. Zejména těch o novinkách v chování útočné AI, protože hlavně o tom FIFA 13 webcast byl. Tak si to pojďme trošku rozebrat.

Mario Tennis Open slibuje příjemný sportovní relax

Je velká pravděpodobnost, že jako majitelé 3DS se právě teď potýkáte s kvalitami Kid Icarus: Uprising (naše recenze vyjde tento týden), a protože tahle hra umí být v některých pasážích pořádně hektická, vyhlížíte už nedočkavě nějaký odpočinkový titul. Mario Tennis Open by tuhle roli mohl splnit docela dobře – alespoň u mě to tak v případě předchozích dílů vždycky fungovalo. Měl jsem je vždycky po ruce k odreagování při hraní něčeho delšího, většího, příběhového, rozmáchlého atd. U nás hra vyjde 25. května, ovládat se bude klasicky tlačítky nebo přes dotykáč a již tradiční sestavu vykutálených falší, mocně zakroucených bekhendů i forhendů, raketových volejů a neodvratitelných superúderů vás nechá provozovat v singlu i v lokálním a online multiplayeru.

Amazing Spider-Man připomíná Arkham City

První vývojářský build The Amazing Spider-Mana udělal na novináře dojem hlavně proto, že prý nápadně připomíná Batman: Arkham City. V úvodu předvedli vývojáři z Beenox takzvaný Web Rush neboli pohyb, kterým se lze nepozorovaně spustit ze stropu nad nic netušící nepřítele (ve hře je dokonce speciální ukazatel na to, zda si vás všimli), případně se při zpomaleném času pohybovat rychle městem.

V Kid Icarus si můžete hrát s obtížností, ne bezplatně

Řady zábavných 3DS her rozšířil minulý pátek Resident Evil: Revelations (recenzi očekávejte dnes) a na obzoru se rýsují další potenciální libůstka - Kid Icarus Uprising. V minulém roce jsem poměrně velké kusy této hry vyzkoušel už před launchem 3DS a později i na E3, a přestože mi pár věcí úplně nesedělo (příliš prudké změny herních stylů, neodladěné ovládání), na seznam nadějných titulů se dostala s přehledem.

F1 2011 bude klást důraz na multiplayer

V březnu oznámené závody Formule 1 od Codemasters s všeříkajícím názvem F1 2011 se připomínají a přidávají spoustu informací. Nově by měl být kladen silný důraz na multiplayer a to včetně kooperace s možností závodit ve split screenu. Pod heslem Go Compete! se objeví jak onen split screen, tak širší soutěžení až pro 16 hráčů, k nimž se bude moci přidat dalších 8 AI závodníků k celkovému počtu 24 závodníků, kteří se na okruzích střetnou. Galerie #14060

Mercenaries 3D a Revelations, dvojitá Resident Evil revoluce

Dvojice Resident Evil her s podtituly Mercenaries 3D a Revelations, patří k nejvíce očekávaným hrám pro nadcházející handheld Nintendo 3DS. Doposud byly o obou hrách k dispozici pouze kusé informace, poslední číslo Famitsu to však částečně napravuje a vykládá na stůl celou pravdu.