Dojmy z hraní: Pokémon Sun and Moon

Jen málokterá herní série obstává ve zkoušce času tak neoblomně jako Pokémon. Letošní díly Sun and Moon vychází 20 let po původní dvojici Red and Blue, a přitom základ jejich hratelnosti zůstává stejný: vandrujete po rozsáhlém světě, lovíte roztodivné příšerky, trénujete je a stoupáte v řebříčku. Proč ostatně překopávat něco, co funguje. Vývojáři ze studia Game Freak vymysleli nadčasový, mezigeneračně zábavný, RPG systém, který od konce minulého století už jen vybrušují, doplňují a zkrášlují. Pokémon Sun and Moon, zdá se, nebude výjimkou. Nebo aspoň takové jsou mé dojmy po úvodních 90 minutách, které jsem s hrou strávil v evropské centrále Nintenda ve Frankfurtu.

Nintendo chystá pro Wii U a 3DS spoustu zajímavých her, které jsme si zahráli

Nintendo na letošní E3 nechybělo, ale Petr, Miloš a Kuba se v Los Angeles nemohli rozkrájet a zahrát si úplně všechno. Proto dělá Nintendo už několik let evropskou akci Post E3 Tour, kde si mohou novináři z celé Evropy chystané hry v klidu vyzkoušet. Letos padl los na polské Katovice, kde jsme si zahráli všechno od Maria a Metroidu přes Skylanders až po nový Star Fox. Pojďme se tedy na chystanou plejádu her od japonského vydavatele podívat.

Šest pater pod zemí - český dungeon The Keep baví správným poměrem soubojů a hádanek

Schody vedoucí do temného podlaží, všudypřítomné krysy a netopýři, co vám při chvilkové nepozornosti vysají život, stráže, pavouci několika velikostí, ale také páky, propadla, spínače v dlažkách a pavučiny obepínající kostry vašich předchůdců. Pravověrnému dungeonu The Keep od zbraslavského studia Cinemax nechybí žádná z propriet, které jsme si zvykli v dungeonech za více než dvě desítky let existence žánru vídat. Odškrtat si však v excelové tabulce přítomnost prvků, které ve hře musí být, aby šlo o dungeon, samo o sobě nestačí. Vydal jsem se tedy do prvních podzemní pater 3DS verze The Keep, abych zjistil, jak si v Cinemaxu s realizací svého pojetí kobky poradili.

E3 dojmy: Code Name STEAM je nová strategie od tvůrců Advance Wars

Internet čekal nový Metroid, my s Petrem doufali v remake Majora’s Mask, ale Nintendo nás nakonec všechny převezlo. Na hodinové konferenci v Los Angeles představili úplně novou značku pro 3DS, kterou by časem chtěli přetavit v sérii. Nintendo prý do jejího vývoje investovalo nevídané úsilí (s ohledem na handheldovou platformu) a výsledkem je vpravdě svérázná, skoro až jedinečná strategie.

Dojmy z nejzajímavějších her pro Nintendo 3DS

Přestože vítr z plachet všem moderním průkopníkům v masovém využití 3D vzali už nacisté, Nintendo dál neohroženě kráčí vpřed směr konec března, kdy na trh vypustí svůj handheld 3DS. A jakkoli je tahle krabička zajímavá z hlediska technologického, o tom, jestli ji čeká vřelé nebo rezervované přijetí, rozhodnou jen a jen hry. A ty jsme si mohli nedávno znovu vyzkoušet (společně s velkým množství kolegů z webů a blogů) na vlastní oči, tentokrát však během akce Conquestu na domácí půdě, takže se nám dojmy nestihly vykouřit z hlavy kvůli turbulencím a letištním trablům.