Test headsetu HyperX Cloud Alpha – ve stínu předchůdců

Pravděpodobně nejprodávanější rodina herních sluchátek HyperX Cloud má nový přírůstek. Nese označení Cloud Alpha a navazuje na starší model Cloud II, který se těšil oblibě především díky kvalitnímu provedení, střízlivému designu a solidní reprodukci zvuku. Zda dělá HyperX Cloud Alpha odkazu svých předchůdců čest, si povíme v článku.

Ataribox bude středně výkonné PC s Linuxem za cenu PlayStation 4

Po několika měsících od oznámení nové herní konzole od Atari už můžeme přestat spekulovat. VentureBeat vyzpovídal generálního manažera společnosti Feargala Maca, který poskytl odpovědi na téměř všechny důležité otázky – účel zařízení, podporované hry, datum vydání, cena…

Nintendo Switch je kombinace konzole a handheldu s procesorem NVIDIA Tegra - vyjde v březnu 2017

Nintendo Switch – tak zní finální název nové konzole od Nintenda, doposud známé pod pracovním označením NX. Jde o hybrid mezi konzolí a handheldem, který pohání speciální Tegra procesor od NVIDIA. S pomocí jednoduše odnímatelných Joy-Con ovladačů umožňuje Switch jak hraní na konzoli, kdy zařízení sedí v napájeném docku, tak následné ladné přepnutí do handheld módu. Mobilitu celého systému názorně předvádí video v článku, které klade důraz na prezentaci podpory third-party her (Skyrim, NBA 2K) a multiplayerový aspekt nového systému od Nintenda. Cenu Switch zatím společnost Nintendo neoznámila, konkrétní hardwarovou výbavu nového stroje také ne, protože specifikace nového Tegra procesoru neznáme. Do prodeje se Nintendo Switch dostane už v březnu příštího roku.

Spekulace – Nintendo NX bude hybrid mezi handheldem a domácí konzolí

Kolem Nintenda NX už byla spousta spekulací a zavádějících zpráv. Tentokrát s další várkou oficiálně nepotvrzených informací přichází britský Eurogamer a zdá se, že by mohlo jít o zprávy, které se blíží realitě. Za zprávou stojí údajně hned několik anonymních zdrojů, podle nich bude NX výkonný handheld, ovšem s řadou speciálních funkcí. Především jeho okraje budou oddělitelné ovladače, které budete moci použít třeba potom, co přijdete domů a NX připojíte k televizi pro pohodlnější hraní. Nicméně, ještě jednou zdůrazňuji – údajně.

Valve představuje Source 2 engine, streamovací krabičku k TV a cenu Steam ovladače

U příležitosti 13. výročí oznámení Steamu se Valve letošní GDC obloukem nevyhnula a rozhodla se během konference představit a zároveň na výstavní ploše názorně předvést hned několik nových produktů. Vedle Source 2 enginu Valve oznámila, že letos na podzim nabídne hráčům za 50 dolarů streamovací krabičku s názvem Link, a společně s ní začne prodávat dlouho oddalovaný Steam ovladač za tu samou cenu. Součástí tiskové zprávy je přitom i zmínka o vlastním řešení virtuální reality, kterou pod názvem Vive začne letos na podzim prodávat na mobily zaměřená společnost HTC. Zkrátka, Valve se během letošní GDC roztrhl s novinkami pytel.

New Nintendo 3DS – test nové generace úspěšného handheldu

Nintendo 3DS za začalo prodávat v roce 2011 a od té doby si vydobylo postavení svébytné platformy, která nabízí jedinečné hry, a její koupě vám otevře dveře k zážitkům, které jinde zkrátka nenajdete. Právě bezkonkurenční knihovna exkluzivních titulů je jedním z hlavních důvodů, proč má „3DSko“ na kontě přes 50 milionů prodaných kusů. Přesně čtyři roky po zahájení prodeje původní verze 3DS přišlo Nintendo s její vylepšenou verzí a logická otázka tedy zní: stojí za pořízení?

Test handheldu Nintendo 2DS - k čemu je dobrá levnější varianta 3DS?

Ono je to vlastně tuze jednoduché. Vlastníte už Nintendo 3DS? Potom 2DS není pro vás. Myslíte to s handheldovým hraním vážně? Kupte si 3DS XL nebo PS Vita. Rádi byste však ze svých ratolestí vychovali hráče a ne pouze leštiče mobilních displejů? Nebo si prostě jen chcete zahrát nové Pokémony? Pak je Nintendo 2DS ideální volbou.

Nintendo představilo nové a větší 3DS XL

Nintendo na své konferenci Nintendo Direct představilo několik novinek, z nichž je asi nejzajímavější nový model handheldu Nintendo 3DS. Dostal název 3DS XL a bude opravdu XL - oproti 3DS by mělo být větší o 46 procent. Velkého zvětšení se dočkaly samotné displeje, které podle Nintenda zvětší obrazovou plochu až o 90 procent. Horní displej povýšil z velikosti 3,58 palců na 4,88 palců a spodní displej narostl z původních 3,02 palců na 4,18 palců. Zvětšení displejů nebude mít překvapivě vliv na výdrž baterie, která by měla být ještě větší, než u klasického 3DS.

Na hraní se SmartGlassem nebudou dvě ruce stačit

Co přiměje člověka, aby vstal z gauče, do něhož se právě s hlasitým citoslovcem úlevy zabořil? Přemluví ho zapomenutý mobil v ložnici? Tablet v pracovně? Výrobci konzolí se na letošní výstavě E3 snaží lidi přesvědčit, že ano. Že nikoliv plný močoměch, ale mobil nechaný na poličce vás donutí vstát, protože bez něj si svoji novou hru prostě nevychutnáte. Konzolové hraní už totiž brzy nebude jen o konzolích.

Nintendo 3DS zvládne nahrávat 3D video

Už v listopadu budete na handheldu Nintendo 3DS moci nahrávat trojrozměrná videa. Dovolí to chystaný firmware update, který japonská společnost představila na své, ehm, mnichovské konferenci. Nahrávání videa ve 3D je hlavním tahákem patche, který jinak změní i vizáž elektronického obchodu a obsáhne především nový StreetPass Mii Plaza s jinou grafikou a přidanými funkcemi. Mělo by tím pádem jít o první zásadnější update firwmaru od chvíle, co Nintendo zprovoznilo svůj elektronický obchod.

Další Monster Hunter přinese novou periferii pro 3DS

To, že na 3DS, které nevydělává tak, jak by mohlo, přijde Monster Hunter je pro Nintendo zpráva skoro klíčová, protože Monster Hunter je jedna z her, která se směle může chlubit tím, že dokáže prodat zákazníkům i samotný hardware (tzv.

Nintendo prý chystá novou verzi 3DS s dvěma analogy

Nintendo údajně uspořádá před zahájením Tokyo Game Show blíže nespecifikovanou akci, na které bude dle kolujících fám, odhalena revize handheldu 3DS s dvěma analogovými knoflíky a utlumeným 3D efektem. Nintendo zatím ani jednu ze zmíněných informací nepotvrdila a hlavně neoznámila. Nicméně, podle Bloomberg se bude zmíněný event konat 13. září a je to údajný důvod, proč cena akcií Nintenda během posledních hodin tak rapidně stoupla.

Nintendo 3DS - jeden týden s novým handheldem (test)

Historie se opakuje s každým novým herním hardwarem. Nejdříve je to mix nadšení a pohrdání, než je oznámeno, co nová mašinka bude a nebude umět. Posléze to je napjaté očekávání, jestli je to všechno pravda. Pak entuziastický launch (zahájení prodeje) a nakonec buď úspěšný či neúspěšný život, což záleží na mnoha faktorech, nejvíce však na hrách. A v tom je kámen úrazu jakéhokoli testu herního hardwaru: většina jeho funkcí se prostě projeví jen díky hrám, jejichž kvalita a propracovanost na začátku nebývá zrovna největší. Test herního hardwaru na začátku jeho životní dráhy je tedy spíše mixem faktů, osobních dojmů, předpovědí a odhadů. A u 3DS to platí dvojnásob, protože 3D efekt působí na každého trošku jinak a po týdnu testování už je jasné, že nový handheld s ním nestojí a nepadá, má i jiné kvality a není jich málo.

Video a fotky aktuální verze 3D handheldu od Nintenda

Neposedný, nebo možná internetovou slávou posedlý, zaměstnanec čínské manufaktury ukradl z výrobní linky (zřejmě) aktuální verzi handheldu 3DS (tech. popis, seznam chystaných her) od Nintenda a se svým úlovkem se prostřednictvím fotek a videa pochlubil celému světu. Možná ho to bude stát místo, možná ho to bude stát život, to už je jeho starost. My mu můžeme poděkovat za pohled na chystaný handheld, který si sami budeme moci vyzkoušet až v druhé polovině ledna během prezentace pro tisk v holandském Amsterdamu.

3DS ujede na akumulátor méně než DSko

V záplavě informací o chystaném 3D handheldu Nintendo 3DS bylo jedno prázdné políčko, pro uživatele však dostat podstatné – výdrž akumulátoru. A přestože tuto veledůležitou informaci zatím Nintendo nezveřejnilo, aktuální komentář prezidenta firmy Satoru Iwaty naznačuje, že to s výdrží 3DS na akumulátor nebude nijak žhavé, minimálně nevydrží tak dlouho jako akumulátor v DSku.

Vybavení a funkce 3D handheldu od Nintenda

Z 3D hraní bez brýlí se stala blízká budoucnost. Nintendo tento týden odhalilo technické parametry, termín zahájení prodeje a také cenu chystaného handheldu 3DS, který byl (po vynuceném oznámení v březnu) odhalen s plnou polní na letošní E3 v Los Angeles.