Spekulace – Nintendo NX bude hybrid mezi handheldem a domácí konzolí
zdroj: Vlastní

Spekulace – Nintendo NX bude hybrid mezi handheldem a domácí konzolí

27. 7. 2016 11:37 | Hardware | autor: Aleš Smutný |

Kolem Nintenda NX už byla spousta spekulací a zavádějících zpráv. Tentokrát s další várkou oficiálně nepotvrzených informací přichází britský Eurogamer a zdá se, že by mohlo jít o zprávy, které se blíží realitě. Za zprávou stojí údajně hned několik anonymních zdrojů, podle nich bude NX výkonný handheld, ovšem s řadou speciálních funkcí. Především jeho okraje budou oddělitelné ovladače, které budete moci použít třeba potom, co přijdete domů a NX připojíte k televizi pro pohodlnější hraní. Nicméně, ještě jednou zdůrazňuji – údajně.

Nintendo samozřejmě vydalo klasické prohlášení typu „bez komentáře,“ nicméně to, že je zde minimálně zrnko pravdy naznačují i zprávy z roku 2014, kdy se o NX hovořilo jako o Nintendo Fusion, což by poukazovalo na hybridní styl přístroje. Ostatně, pokud by tak NX vypadalo, celkem dobře by sedlo do hardwarového portfolia Nintenda, které ani s Wii ani Wii U nešlo do boje proti „tradičním“ konzolím a snažilo se najít jiný přístup k hraní, ať už s pohybovým ovladačem nebo sekundárním displejem.

Myšlenkou NX v této podobě by mohlo být hraní venku i doma. Nikoliv formou přenášení uložených pozic, ale prostě přijdete domů, odpojíte ovladače, připojíte NX k dokovací stanicí, která vše přenese na TV a pokračujete. Vzhledem k tomu, že Wii U zažilo nejtěžší chvíle v momentu, kdy Nintendo na E3 nedokázalo jasně představit, čím nová konzole vyniká, se zdá být toto poselství jasné.

Co se týče hardwaru, jelikož jde o mobilní konzoli, bude ji prý pohánět výkonný čip Nvidia TegraX, momentálně se spekuluje, zda by šlo o X1 a nebo se počítá už s verzí X2. Je jasné, že by NX v této podobě nekonkurovalo Xbox One a PS4 – a byla by to chytrá volba. Je lepší se výrazně odlišit, než se přidat do závodu, kde už jsou dva silní koně. Zajímavé je, že by systém měl využívat cartridge, což je zpráva, která se objevila už před rokem. Nintendo prý (rozumně) zavrhlo nápad, že by NX využívalo jen digitální distribuci. Někdo si prostě chce koupit krabičku se hrou a v tomto případě cartridgí.

Podle zdrojů Eurogameru se zdá, že NX nepoběží na Androidu, jak se dříve spekulovalo, ale vlastním uzavřeném systému. Anonymové také uvádí, že Nintendo nový hardware představí v září, což ale není nijak šokující, protože se koná Tokyo Games Show a protože má NX vyjít v březnu příštího roku, je to nejpravděpodobnější velká akce, kde by se měla konzole ukázat.

Naposledy zopakuji, že se jedná o neověřené informace z jednoho zdroje (který se zaklíná několika zdroji). Nicméně celý koncept nezní nesmyslně. Mobilní hraní či hraní na tabletu je dnes běžné a pokud dokáže NX nabídnout alternativu v podobě výkonného handheldu, který umožní snadné a pohodlné hraní i doma u televize a podpoří jej tradičními hrami, o které má publikum Nintenda zájem (už nyní víme, že zde vyjde The Legend of Zelda: Breath of the Wild), může uspět. I proto, že si vybere vlastní bojiště a nepustí se do přetahování se s Microsoftem a Sony, což byla i Wii U zbytečná odbočka – publikum chtělo first party hry a osvědčené značky.

Nejnovější články