Nintendo novinky: od Bayonetta 2 přes ponorky až po Mario Golf
zdroj: Archiv

Nintendo novinky: od Bayonetta 2 přes ponorky až po Mario Golf

14. 2. 2014 16:45 | Preview | autor: Adam Homola |

Nintendo opět uspořádalo svou "oznamovací" akci Nintendo Direct, ve které na nás vychrlilo hromadu informací. Té asi největší novince, tedy datu vydání a novému traileru na Mario Kart 8, jsme se věnovali už v samostatném článku ráno. Zbytek si prosvištíme jen stručně. Jedním z nejzajímavějších oznámení je ale beze sporu postupné zpřístupňování her z Game Boy Advance na Wii U Virtual Console.

Nejen spousta analytiků, ale i hráči volají po starých hrách od Nintenda, které by si rádi zahráli na nových platformách. Katalog starých her od Nintenda je plný úžasných pecek své doby a Game Boy Advance na tom není jinak. Je fajn, že se Nitnendo konečně rozhoupalo k “digitalizaci” her z GBA a jejich zpřístupnění na Virtual Console. Zatím jich moc oznámených není, ale mezi prvními by měly být Metroid Fusion, Mario & Luigi: Superstar Saga a Yoshi’s Island: Super Mario Advance 3. Další hry pak mají přibývat každý měsíc.

Coby reprezentant tradičních her, které nejsou s Nintendem spjaté po desetiletí, se během Nintendo Direct připomněla Bayonetta 2. Vytáhla se s novým trailerem, který krásně zobrazuje to, co najdete jen a pouze v Bayonettě.

...

Jedna šílenost střídá druhou až se v tom pomalu nejde vyznat, ale o tom šílené souboje z Bayonetty jsou. Platinum Games se holt nezapřou. Konkrétní datum vydání nepadlo, ale hru můžeme v Japonsku očekávat ještě letos v létě. Evropa, Amerika a zbytek světa pak snad budou následovat krátce poté. Z Bayonetta 2 máme nejen trailer, ale do galerie přibylo i několik nových obrázků, tak na ně koukněte.

Z jiného soudku je Steel Diver: Sub Wars. Ponorková first person akce je na Nintendo 3DS a eShopu ke stažení už nyní a nejde o pouhý datadisk, jak by mohl naznačovat název, ale o plnohodnotného následovníka startovního titulu pro 3DS.

...

Steel Diver: Sub Wars bude v jakési ořezané verzi zadarmo, ale budete si muset vystačit jen s dvěma základními ponorkami, začátkem single playeru a multiplayerem. Plná verze hry stojí 10 dolarů. Nového Steel Divera můžete omrknout jak na traileru, tak na obrázcích v galerii.

Během Nintendo Direct nechyběl ani Donkey Kong: Tropical Freeze taktéž s trailerem i novými obrázky. Svůj návrat vedle ponorek a Konga zažije i Yoshi, jenž se objeví v novém 3DS titulu Yoshi’s New Island, který vyjde 14. března. Koukněte na trailer nebo na obrázky. Nebylo by to ale Nintendo, aby neždímalo Mária co to jde.

...

Tentokrát bude hrát slavný instalatér golf se všemi známými podezřelými. Mario Golf: World Tour vyjde 2. května na 3DS a vy se můžete kouknout na trailer nebo na obrázky. Další návrat hlásí Kirby, který 2. května vyjde na 3DS v titulu Kirby: Triple Deluxe a bude v něm všechno deluxe jak napovídá trailer. Obrázky pak vypadají typicky Nintendovsky.

Na závěr můžeme zmínit akční RPGčko od Monolithu s názvem X, ze kterého máme jak nové záběry z hraní, tak obrázky. A vypadá to, inu... jako typická japonská RPG hra...

...

Nejnovější články