Xenoblade Chronicles X
Věková dostupnost

Xenoblade Chronicles X

Články

Příběhový trailer upozorňuje na zítřejší vydání JRPG Xenoblade Chronicles X

Už zítra (pátek 4. prosince) vychází majiteli Wii U očekávané RPG Xenoblade Chronicles X od tvůrců z japonského Monolithu, které hráči obecně znají hlavně díky sérii Xenosaga z dob PlayStation 2. Wii U série Xenoblade Chronicles má ostatně s Xenoságou a snad i s Xenogears společné nejenom písmeno X v názvu, ale hlavně důraz na komplexní vyprávění se spoustou postav a stejně komplexní hratelnost, tvořenou nejenom akčními souboji, ale i obrovským otevřeným světem. Následující trailer s českými titulky se však soustředí hlavně na prezentaci příběhu.

Nintendo Direct přinesl oznámení Twillight Princess HD a Kerbal Space Program pro Wii U

Nintendo v noci na dnešek uspořádalo první Direct prezentaci od nedávného úmrtí bývalého šéfa Satoru Iwatay. Directu se ujal šéf evropského Nintenda Satoru Shibata a začal jedním z největších klenotů kterým firma disponuje: Zeldou. Konkrétně oznámil The Legend of Zelda: Twilight Princess HD. Původní hra vyšla v roce 2006 na GameCube a Wii a 4. března 2016 vyjde v graficky vylepšené verzi na Wii U.

Osmiminutové video nabízí detailní pohled na Xenoblade Chronicles X, čili nejslibnější JRPG současnosti

Zatímco v Japonsku vychází Xenoblade Chronicles X již pozítří, pro Evropu tento Wii U exkluzivní titul ještě konkrétní datum vydání nemá. To nám však nebrání, abychom se tomuto akčnímu RPG podívali pod pokličku. Anglickým komentářem doprovázený pohled na hru poskytuje aktuální osmiminutové video, které díky své délce představuje v zásadě všechny stěžejní prvky hry.

Nové verze handheldu 3DS a 3DS XL vyjdou v únoru a chystá se i nový Fire Emblem

Pokud jste přemýšleli o koupi handheldu Nintendo 3DS či jeho variantě XL, posečkejte, protože 13. února vyjde nová verze (v JPN už je v prodeji), která bude ve spoustě věcí lepší oproti dosavadnímu modelu. Hned si všimnete nových tlačítek ZR a ZL, stejně jako C-Sticku, které by měly mít podobnou funkci jako dřívější přídavek Circle Pad Pro a umožní třeba lepší ovládání her pomocí natáčení kamery.

Nintendo umí i sci-fi RPG - Xenoblade Chronicles X vyjde pro Wii U příští rok

Xenogears, Xenosaga, Xenoblade, Xenoblade Chronicles, X, Xenoblade Chronicles X – série RPG her od Monolith Soft. se mezi fanoušky japonských RPG těší kultovnímu statutu, což znamená, že se nikdy dobře neprodávaly. Život je obtížný, ale Tecuja Takahaši z Monolith Soft. se nikdy nevzdal, a když mu nevyšla šestidílná série pro Square (Xenogears) a šestidílná série pro Namco (Xenosaga), podařilo se mu uzavřít dohodu s Nintendem, díky níž na Gamecube vyšlo zajímavé karetní RPG Baten Kaitos a v roce 2011 sci-fi RPG Xenoblade Chronicles na Wii. A protože posledně jmenovanou hru považuju za jedno z nejlepších RPG roku 2011, jsem přesvědčený, že byste nové video a informace o Xenoblade Chronicles X neměli minout.

Nintendo novinky: od Bayonetta 2 přes ponorky až po Mario Golf

Nintendo opět uspořádalo svou "oznamovací" akci Nintendo Direct, ve které na nás vychrlilo hromadu informací. Té asi největší novince, tedy datu vydání a novému traileru na Mario Kart 8, jsme se věnovali už v samostatném článku ráno. Zbytek si prosvištíme jen stručně. Jedním z nejzajímavějších oznámení je ale beze sporu postupné zpřístupňování her z Game Boy Advance na Wii U Virtual Console.

Bleskovky

  • 14. 7. 2017 - Xenoblade Chronicles X se možná časem dostane i na Nintendo Switch.

  • 10. 11. 2015 - Xenoblade Chronicles X nabídne větší herní svět než The Elder Scrolls: Skyrim, Fallout 4 a Zaklínač 3 dohromady.

  • 31. 10. 2015 - Obrazem: Třináctiletá Lin, jedna z postav Xenoblade Chronicles X, není v západní verzi hry tak spoře oděná jako v původní (japonské) verzi.

  • 16. 6. 2015 - Xenoblade Chronicles X vyjde 4. prosince.

  • 28. 4. 2015 - Hlavní příběh Xenoblade Chronicles X je kratší než u Xenoblade Chronicles, ale pokud se vezmou v úvahu všechny příběhové prvky včetně postranních úkolů, množstvím textu ve hře předchozí díl mnohonásobně předčí.

  • 4. 3. 2015 - Neoficiálně: Dle informací ze stránek italského Amazonu vyjde Xenoblade Chronicles X 26. června.

Hodnocení Metacritic:
84/100