Spekulace kolem údajného ovladače k NX od Nintenda se množí
zdroj: tisková zpráva

Spekulace kolem údajného ovladače k NX od Nintenda se množí

24. 3. 2016 13:51 | Hardware | autor: Aleš Smutný |

Když se objevil první oválný objekt, který měl být ovladačem k chystané konzoli NX od Nintenda, většina webů jej smetla ze stolu jako jasný podvrh s tím, že Destructiod našel i výrazné stopy opakované úpravy fotografie. Nyní se ale objevily fotky z jiného zdroje, které jsou kvalitnější a detaily, které zdroj dodává natolik konkrétní, že začíná hlodat červík pochybností, zda nakonec nejsou tyto informace pravé. I tak ale berte následující řádky s opravdu velkou dávkou skepse, protože zdrojem je anonymní přispěvatel perkele37 na Redditu.

Fotky prý ukazují dev kit ovladače k NX konzoli, což znamená, že se vzhled finálního produktu se ještě může měnit. Ovladač prý nabízí haptickou odezvu, která připomíná technologii Taptic, jíž využívá Apple. Analogové páčky jsou ve skutečnosti spíše ovladači ve stylu analogu na PSP a 3DS, tedy klobouček klouzající po spodní plošce a tedy se nenaklání. Na horní části oválu jsou pak dvě rolovací kolečka, která mají nejblíž k těm na myši. Navíc na ovladači najdete jack na sluchátka.

Popravdě řečeno, dalo by se spíše věřit tomu, že jde o silně nedodělaný dev kit, protože samotný tvar ovladače vypadá možná vizuálně hezky, ale rozhodně ne pohodlně na delší držení v rukách. Povrch ovladače by navíc měl být tvořený displejem, který vychází z free-form technologie od Sharpu, což je už rok stará zpráva a tyto fotky by ji potvrzovaly oválnou formou displeje.

Nicméně právě podobnost fotografií s tím, co jsme se rok dozvídali zákulisní šeptandou spíše poukazuje na to, že jde o podvrh. Stačí se podívat na představený patent, který de facto fotky kopírují, s výjimkou gripů na stranách. U patentů není ani zaručené, že budou realizované a tento údajný dev kit kopíruje původní uniklý patent až příliš dokonale.

NX leak zdroj: tisková zpráva

Další závaží na vah nedůvěřivosti přidává i anonymní zdroj serveru Nintendo Life, který má přístup ke skutečnému prototypu NX má přístup, a který tvrdí, že zveřejněné fotky jsou podvrh. Jelikož ten samý zdroj dodal magazínu už několik později potvrzených zpráv, redaktoři jsou nakloněni tomu mu věřit.

Jisté ale je, že se Nintendo na přechod na novou generaci pomalu chystá. Letos by společnost měla NX představit, což sice neznamená, že i letos vyjde, ale asi pomalu zvoní hrana Wii U. Podle zpráv japonských novin Nikkei Nintendo v tomto roce zastaví produkci těchto konzolí. To by podporovalo teorii, že letos Nintendo NX ukáže a připraví se na ostré vydání, ať už letos a nebo příští rok.

Nejnovější články