zavřít

Podrobnější informace o konzoli Nintendo Switch - umí HD, nabízí haptickou odezvu a v handheld módu vydrží až 6 hodin

Wii U

- Hardware autor: Adam Homola Komentáře: 0

Po měsících spekulací a několika únicích informací přišlo Nintendo s dříve oznámenou prezentací své domácí konzole Nintendo Switch, kterou můžete vyjmout z dokovací stanice a používat ji i jako handheld. Samozřejmě je toho mnohem víc, co Switch umí, a co nabízí. Pojďme si tedy nový stroj od Nintenda blíže představit.

Switch má displej s úhlopříčkou 6,2 palců (např. displej iPhone 7 Plus má 5,5 palců) a rozlišením 1280x720. V „handheldovém módu“ to znamená možnost hrát hry až v 720p, zatímco v dokovací stanici je Switch schopná vysílat do televize obraz v rozlišení 1080p skrze HDMI. Nintendo potvrdilo, že srdcem jejich nové konzole je speciálně upravený procesor Nvidia Tegra, byť konkrétní detaily o výkonu a specifikách této Tegry si zatím Nintendo nechává pro sebe.

Co se úložného prostoru týče, můžete počítat s 32GB místa s tím, že něco z toho si ještě vezme systém. Na druhou stranu si můžete prostor jednoduše rozšířit dokoupením microSDXC karty a hry lze kupovat také postaru, v krabičkách. Namísto DVD nebo Blu-ray disků si budete moct kupovat fyzické verze her na nosiči GameCard.

Nintendo Switch připojíte k internetu přes Wi-Fi 802.11ac, zatímco v zadokované verzi máte možnost připojit konzoli k internetu ethernetovým kabelem. Nezadokovaný Switch pak můžete nabíjet skrze kabel USB-C, který ovšem není součástí balení.

Jakkoliv je Switch prezentována jako domácí konzole, můžete ji samozřejmě vytáhnout z dokovací stanice a používat ji jako handheld či „tablet“. V takovém případě se ovšem připravte na trochu omezenou výdrž baterie, která by se měla pohybovat někde mezi 3-6+ hodinami. Záleží ale na konkrétní hře a její náročnosti. Jako příklad za všechny uvedlo Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild, při jejímž hraní by měla konzole vydržet zhruba 3 hodiny.

Naopak je příjemná absence regionálního zámku konzole, což znamená volné ruce pro případný import her či samotné konzole z jakéhokoliv trhu. Co se trhů a vůbec vydání konzole týče, počítá se zatím s celosvětovým launchem 3. března - jestli ale bude v tento den konzole dostupná i v ČR, to zatím jasné není.

Krabice s Nintendo Switch bude obsahovat i dva ovladače Joy-Con s řadou specifických funkcí. Levý má tlačítko Capture Button, skrze které uděláte screenshot ze hry a eventuálně s ním půjde i zaznamenat video z hraní. Pravý Joy-Con se zase může pochlubit infračervenou kamerou se schopností rozpoznat tvary a vzdálenost objektů.

Oba Joy-Cony jsou vybavené akcelerometrem i gyroskopem, mají tlačítka i po stranách a můžete k nim připnout přídavný „modul“ s páskou na ruku a dalšími tlačítky. Ovladače mají haptickou odezvu, které Nintendo přezdívá HD Rumble. Ta je prý natolik přesná, že dokáže emulovat pocit padání různých kostek ledu do sklenice nebo pocit z nalévání vody...

O české ceně můžeme zatím jen spekulovat, protože v tuto chvíli je známa pouze americká (299 dolarů) a britská (279 liber) cena. Teoreticky bychom se tak mohli v ČR pohybovat někde kolem osmi či devíti tisíc korun, ale na oficiální doporučenou maloobchodní cenu si musíme ještě počkat.

Tagy: nintendo nintendoswitch

Zdroje: tisková zpráva

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PS4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Wii, 3DS, DS, PS Vita, iPhone a iPad. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Call of Duty, World of Warcraft, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield nebo FIFA.

Hledáme nové členy týmu, pokud umíš programovat, pojď mezi nás. Více informací.