Studio Slightly Mad chystá kromě Project CARS 3 i vlastní nadupanou konzoli
zdroj: tisková zpráva

Studio Slightly Mad chystá kromě Project CARS 3 i vlastní nadupanou konzoli

4. 1. 2019 13:32 | Hardware | autor: Patrik Hajda |

Třetí díl hardcorové závodní simulace Projects CARS je momentálně v přípravách, a to takových, že jde zatím jen o koncept na papíře. Nicméně můžete očekávat větší změny. Ubude totiž sandboxu a přibude „zábavnosti“. Co to znamená? Hra se má víc přiblížit Need for Speed Shift, první hře studia. Přitom neztratí nic ze svého obsahu ani důrazu na simulaci. Nicméně hra je ještě daleko, stejně jako úplně nová konzole připravovaná ve stejném studiu.

Nové herní zařízení nese název The Mad Box a poběží na interním enginu Madness. Ten bude zdarma dostupný všem vývojářům, kteří projeví zájem o vydávání svých her na plánované konzoli. Ta má být nejvýkonnější konzolí v historii, ale těžko říct, jestli se do toho už počítají nadcházející PlayStation a Xbox.

CEO Ian Bell sdělil Variety, že specifikace konzole budou ekvivalentní velmi rychlému PC sestavenému za dva roky, což je zvláštní věštecká předpověď. Zvládne 4K a VR ve 120 FPS. Zároveň bude podporovat stávající i plánované headsety pro virtuální realitu, různé volanty, joysticky a další periferie.

Slightly Mad Studios nepůjdou po exkluzivních titulech. Vydavatelé si budou moct sami vybrat, zda své produkty vydají jen na Mad Boxu, nebo i jinde (crossplatformní engine Madness jim to umožní). Konzole chystá světové vydání, a to i v zemích, kde momentálně konkurence chybí.

Za konkurenci se logicky považuje nadcházející PlayStation a Xbox, kterými se inspiruje cenovka Mad Boxu. Tvůrci momentálně jednají s investory, z nichž někteří už nabídli veškeré potřebné finance pro vývoj a výrobu. Konzole má v tuto chvíli dané specifikace, které se řeší s různými výrobci. Dohromady to znamená, že se jí dočkáme za nějaké tři roky.

Není asi potřeba připomínat, kolikrát jsme v historii byli svědky podobných a nakonec nevydařených pokusů. Přesto to další a další studia podstupují (například Atari). Nicméně nesmíme přehlížet fakt, že PlayStation a Xbox tu také kdysi nebyly a dokázaly se vypracovat na absolutní špici. Třeba se to podaří i Mad Boxu, jehož přednostmi bude otevřenost periferiím a vysoký výkon. Bude to ale stačit?

P.S.: V rozmezí 4–6 týdnů se světu ukáží obrázky z rané verze konzole.

Nejnovější články