Project CARS 2
Věková dostupnost

Project CARS 2

Články

Dubnové Games with Gold a PS Plus nadělují výborné Uncharted a prvotřídní závodní simulátory

Spousta vydavatelů a vývojářů se nám snaží pomoct v boji proti nudě v „domácím vězení“ tím, že dávají své hry do slev, bundlů, nebo úplně zdarma. Nesmíme ale zapomínat ani na služby, které máme dlouhodobě předplacené, ať už jde o počítačový Xbox Game Pass a Uplay+, nebo konzolové Games with Gold a PlayStation Plus, kterých se týkají následující řádky.

Studio Codemasters koupilo tvůrce Project CARS za 700 milionů korun

Pokud se Codemasters báli o svůj status závodní velmoci, tak teď už vážně nemusejí. Proč se přetahovat s konkurencí o jedno publikum, když si tuto konkurenci můžete koupit a těžit i z jejích produktů? Další hry týmu Slightly Mad Studios proto vyjdou pod patronací Codemasters.

Studio Slightly Mad chystá kromě Project CARS 3 i vlastní nadupanou konzoli

Třetí díl hardcorové závodní simulace Projects CARS je momentálně v přípravách, a to takových, že jde zatím jen o koncept na papíře. Nicméně můžete očekávat větší změny. Ubude totiž sandboxu a přibude „zábavnosti“. Co to znamená? Hra se má víc přiblížit Need for Speed Shift, první hře studia. Přitom neztratí nic ze svého obsahu ani důrazu na simulaci. Nicméně hra je ještě daleko, stejně jako úplně nová konzole připravovaná ve stejném studiu.

Best of 2017: nejlepší závodní hra

Loni jsme si povzdechli nad absencí největších velikánů tohoto žánru v podobě Gran Turismo a Need for Speed a letos bychom byli možná radši, kdyby byli opět na seznamu pohřešovaných. Zatímco Gran Turismo Sport zklamalo skalní fanoušky silnou orientací na online multiplayer, Need for Speed: Payback zpackala skvělou hratelnost vážně přehnanými, do hry zasahujícími mikrotransakcemi. Rok 2017 byl naštěstí pro závodní hry velice plodný, alespoň tedy v oblasti nástupců jiných zavedených značek, kteří se vyšvihli do pětice nejlepších závodních her.

Propracovaný automobilový simulátor Project Cars 2 přijíždí na PC a konzole

Na PC nemáme moc velkých tříáčkových arkádových závodů (snad se letošní Need for Speed povede…), a simulace byste napočítali na prstech jedné ruky. Ale kvalita může vyvážit kvantitu. Jednou z těch momentálně nezajímavějších a největších je Project Cars 2, která dnes vychází a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

V září se vyřítí druhý díl skvělých závodů Project CARS

Těžko uvěřit, že od oznámení druhého dílu závodní simulace Project CARS uběhly již dva roky. Slightly Mad Studio konečně vyšlo s pravdou ven, když nás před blížící se E3 obdarovali novým trailerem a hlavně oznámením finálního data vydání. Project CARS 2 přifrčí již v druhé polovině září.

Bleskovky

  • 11. 9. 2018 - Poslední DLC pro Project Cars 2  přináší osm vozů Ferrari a dvě závodní trati.

  • 9. 4. 2018 - Vyšel nový patch (v1.5.0.0) pro závodní hru Project CARS 2.

  • 29. 11. 2017 - Vyšla nové aktualizace pro NBA 2k18 (patch  6) a Gran Turismo Sport (v1.06 - kampaň lze nyní hrát i offline). V brzké době se Xbox One X a PS4 Pro updatu dočká Project Cars 2.

  • 26. 11. 2017 - Vyšla PC, PS4 a Xbox One demoverze hry Project Cars 2, která podporuje i nejnovější verze konzolí.

  • 25. 9. 2017 - Britský žebříček prodejnosti 38. týdne roku 2017: 1. Destiny 2, 2. Project Cars 2, 3. NBA 2K18.

  • 25. 9. 2017 - Video: Grafické srovnání jízdy ve vozu Nissan GT-R na okruhu Nurburgring za deštivého počasí ve hrách Project Cars 2 a Forza Motorsport 7.