Project Cars

Project Cars

Články

Studio Codemasters koupilo tvůrce Project CARS za 700 milionů korun

Pokud se Codemasters báli o svůj status závodní velmoci, tak teď už vážně nemusejí. Proč se přetahovat s konkurencí o jedno publikum, když si tuto konkurenci můžete koupit a těžit i z jejích produktů? Další hry týmu Slightly Mad Studios proto vyjdou pod patronací Codemasters.

Studio Slightly Mad chystá kromě Project CARS 3 i vlastní nadupanou konzoli

Třetí díl hardcorové závodní simulace Projects CARS je momentálně v přípravách, a to takových, že jde zatím jen o koncept na papíře. Nicméně můžete očekávat větší změny. Ubude totiž sandboxu a přibude „zábavnosti“. Co to znamená? Hra se má víc přiblížit Need for Speed Shift, první hře studia. Přitom neztratí nic ze svého obsahu ani důrazu na simulaci. Nicméně hra je ještě daleko, stejně jako úplně nová konzole připravovaná ve stejném studiu.

Best of 2015: Nejlepší závodní hra

Letošní rok znamenal pro virtuální závodníky velký svátek. Hned dva slibné tituly, které jsme dlouho v podobných anketách obcházeli obloukem, se dočkaly vydání hotové verze. A hlavu vystrčil i třetí vzadu, který asfalt vyměnil za šotolinu, a nechal vzpomenout na nedostižné etalony svého subžánru. Ani fanoušci mainstreamem obroušených simulací si nemohli stěžovat. O to těžší bylo vybírat vítěze.

Hraní ve 4K rozlišení je sice možné, ale vyjde vás draho a má svá omezení

Zatímco v minulém článku jsme se podívali na ten nejlevnější hardware, tedy integrované grafické karty, tentokrát bude situace přesně opačná. Vyzbrojeni drahými grafikami a pořádnými monitory se vydáme zjistit, jestli už nastala doba hraní v rozlišení 4K. A byť se tato zkratka dobře pamatuje a je všeobecně rozšířená, bylo by vhodné uvést na pravou míru, že nás bude zajímat spíš obvyklejší rozlišení 3840x2160, správně označované jako UHD. S terminologií si však většina webů hlavu neláme, a pokud budete hledat například výsledky benchmarků, s železnou pravidelností se budete setkávat s tím, že horizontální počet bodů, pohybující se kolem číslovky 4000, je zkrátka 4k.

Slightly Mad Studios oznámili práci na druhém dílu Project Cars

Slightly Mad Studios se toho zkrátka nebojí a sotva pár týdnů po vydání své dlouhé roky vyvíjené závodní simulace Project Cars oznámili vývoj plnohodnotného pokračování. To se bude jmenovat, překvapivě, Project Cars 2 a opět bude vyvíjené v úzké spolupráci s komunitou, což se ze začátku projeví především crowdfundingovou kampaní. Tu autoři startují netradičně na serveru WMD Portal.

Bleskovky

  • 3. 4. 2019 - V Humble Bundle od Bandai Namco na vás číhá Tekken 7, Project CARS, Little Nightmares a mnoho dalších.

  • 25. 1. 2017 - Členové Xbox Live Gold programu obdrží v únoru 2017 zdarma Lovers in a Dangerous Spacetime (XOne), Project Cars Digital Edition (XOne), Monkey Island 2: SE (XOne, X360) a Star Wars: The Force Unleashed.

  • 31. 10. 2016 - Project CARS se celosvětově prodalo přes 2 miliony kopií.

  • 31. 3. 2016 - Současní majitelé Project Cars mohou od 6. května povýšit hru za 5$ na GOTY edici.

  • 26. 3. 2016 - PC, Xbox One i PS4 verze hry Project CARS se dočkala nového updatu (v 10.0).

  • 21. 3. 2016 - Video: Podívejte se na výhled z řidičova sedadla v Oculus Rift verzi hry Project Cars.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
83/100
Hodnocení čtenářů:
100/100
Datum recenze:
6. května 2015
Recenze