Propracovaný automobilový simulátor Project Cars 2 přijíždí na PC a konzole
zdroj: Archiv

Propracovaný automobilový simulátor Project Cars 2 přijíždí na PC a konzole

22. 9. 2017 17:13 | Preview | autor: Adam Homola |

Na PC nemáme moc velkých tříáčkových arkádových závodů (snad se letošní Need for Speed povede…), a simulace byste napočítali na prstech jedné ruky. Ale kvalita může vyvážit kvantitu. Jednou z těch momentálně nezajímavějších a největších je Project Cars 2, která dnes vychází a to na PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Na konzolích je technická stránka hry předpokládaně v rovině současného standardu, ale na PC by měla být poměrně zajímavá. Pokud totiž máte dostatečně výkonný stroj, bude hra pastvou pro oči. Nemluvě o možnosti hrát až v rozlišení 12k, na což už ale asi většina z vás doma hardware nemá.

Nechybí přitom ani podpora pro virtuální realitu. Tvůrci ze Slightly Mad Studios si nevyhráli ale jenom s technickou stránkou věci. Project CARS 2 především staví na povedených a ověřených základech jedničky, které rozšiřuje a vylepšuje.

zdroj: tisková zpráva

Ve hře si můžete zajezdit ve 29 různých disciplínách s více než 180 auty na 140 dynamických „živých“ tratích napříč šesti desítkami lokací. Nechybí ani snad všechny možné stavy počasí, které se mohou během některých závodů právě dynamicky střídat a tím vám jízdu buď usnadnit, nebo naopak pořádně znepříjemnit.

Honza tehdy prvnímu dílu udělil osmičku s tím, že jde prý o parádní simulátor okruhových závodů. „Skvělý jízdní model a krásná grafika však nemohou zakrýt řadu nedodělků v uživatelském rozhraní a menší počet aut,“ napsal tehdy v recenzi. Recenzi na Project CARS 2 od Vaška Rybáře si budete moct na Games přečíst už brzy.

Nejnovější články