Na PlayStation 5 nově nebudete potřebovat šroubovák

24. 8. 2021 11:35 | Hardware | autor: Šárka Tmějová |

Sony podle nejnovějších zpráv v tichosti vypustila novou hardwarovou revizi konzole PlayStation 5. Jako první si toho povšimli redaktoři australského magazínu Press-Start, podle nichž se kousky v tamních obchodech lišily sériovým číslem. A také nižší váhou a jedním novým šroubkem, konkrétně tím, který konzoli drží v jejím stojánku. Na ten původní jste potřebovali šroubovák, nový by měl jít utáhnout ručně.

Zřejmě ale nebude jedinou odlišnou součástkou, protože nová verze PlayStationu 5 je oproti dřívější lehčí skoro o 300 gramů, váží 3,6 kilogramu. Zatím se nikdo z majitelů nerozhodl podívat dovnitř, takže není úplně jasné, co konkrétně se tam změnilo a které komponenty se dočkaly odlehčení.

Srpnový model nese označení CFI-1100, tedy logickou posloupností po prvotních sériových číslech CFI-1000. Podle Australanů prošly revizí jak verze s diskovou mechanikou, tak i ty bez ní.

Na základní zprovoznění konzole nově už šroubovák sice potřebovat nebudete, ale kupříkladu k chystanému rozšíření kapacity pevného disku ano. Sony momentálně testuje nový systémový software pro PlayStation 5, který v konzoli zprovozní podporu M.2 SSD a podporu 3D audia u zabudovaných reproduktorů v televizích, ale vylepší také uživatelské rozhraní dashboardu či zvýrazní rozlišení pro PS4 a PS5 verze her. Update momentálně běží ve fázi beta testu.

Nejnovější články