Diablo 3 mělo původně vypadat mnohem víc jako gotická dvojka

Všichni hráči si nejspíš všimli, jak moc se třetí Diablo odchýlilo od uměleckého stylu první dvou dílů. Zejména oproti dvojce s potemnělou atmosférou gotických chrámů a kobek byla náhle projasněná až ukřičená barevná paleta skoro jako pěst na oko. Na nový styl Blizzardu, který využívá všech barev duhy, už jsme si stihli zvyknout. O to zvláštnější pohled se teď naskýtá u obrázků, jak Diablo 3 mohlo vypadat, kdyby se víc drželo odkazu svých starších sourozenců.

Screenshoty z The Wolf Among Us 2 ukazují robustnějšího Bigbyho, podle Telltale jsou falešné

Bigby Wolf, hlavní hrdina temné pohádkové adventury The Wolf Among Us od Telltale, v poslední době trochu přibral – aspoň to tedy naznačují nejnovější screenshoty, které velkého zlého (ale v konečném důsledku vlastně dost hodného) vlka ukazují u kulečníkového stolu. Studio Telltale popřelo jejich autenticitu s tím, že jde nejspíš o výtvor fanoušků. Ovšem web All Games Delta si za svými zdroji stojí.

Obrázky ze čtvrté epizody Game of Thrones zvěstují brzké vydání

Zrovna minulý týden jsem se při čištění tabletu všiml osamělé ikonky Game of Thrones a říkal si, že už by měla vyjít nová epizoda. A vida, Telltale to zjevně také napadlo a tak vydali soubor obrázků ze čtvrtého dílu, který nese název Sons of Winter. Vzhledem k tomu, že u třetí epizody vydání obrázků předcházelo vydání hry o čtyři dny, dá se čekat, že tento či příští týden synové zimy přitáhnou.

Co vás čeká a nemine v prvních šesti hodinách hraní Dragon Age: Inquisition

Do vydání Dragon Age: Inquisition zbývají dva týdny a BioWare zveřejnili spoustu obrázků ze hry, které najdete v galerii. Zmíněné dva týdny však neplatí pro předplatitele služby EA Access na Xbox One, kteří si mohou třetí Dragon Age vyzkoušet s pětidenním předstihem. Má to však jeden háček - ochutnávka vydrží jen šest hodin, což na rozmáchlé RPG není mnoho a věřím, že někteří z nás půlku času zaplácnou tvorbou postavy, protože uložená hra z EA Access se přenese i do plné verze.

Kresby z údajného nového projektu od tvůrců Killzone naznačují postapo akci pro více hráčů

Guerilla Games se na nějak čas rozloučili se sérií Killzone a logicky tedy pracují na nové značce, která by se podle dostupných spekulací a náznaků mohla jmenovat Horizon. Dle inzerátů by součástí hry mohly být mikrotransakce (ale kde dnes nejsou?) a nyní se na čínském herním fóru A9VG objevily kresby, které údajně pochází právě z Horizon.

Strašliví genestealeři a mocní teminátoři na obrázcích ze střílečky Space Hulk: Deathwing

Když jsme o Space Hulk: Deathwing informovali naposledy, předvedla se jen kratičkou upoutávkou. Ani předešlé zprávy nebyly příliš štědré na fakta a tak si vše radši rychle shrneme. Ve akční variaci na klasický Space Hulk (neplést s nedávnou tahovkou) se ocitnete v terminátoří zbroji Librariana - jednotky Deathwingu z kapituly Dark Angels.

První obrázky ohlašují blížící se vydání čtvrté epizody The Wolf Among Us

Telltale Games se poučili z kritiky ohledně pozdního vydání druhé epizody The Wolf Among Us a servírují nové díly téhle skvělé komiksové záležitosti v rozumném časovém rozestupu. První obrázky ze čtvrté epizody (asi nemusím zdůrazňovat, že v nich najdete spoilery, pokud jste hráli třeba jen první epizodu), která nese název In Sheep's Clothing, doprovázejí zprávu, že pokračování vyjde „brzy.“

Lup z Tales from the Borderlands půjde přenést do jiných her

Telltale jsou proslulí hlavně jako tvůrci interaktivních seriálů Walking Dead a Wolf Among Us. Brzy by nás ale měli okouzlit stejným herním systémem, jen ze světa Pandory, dějiště frenetických stříleček Borderlands. Hra ponese název Tales from the Borderlands a kromě obrázků se objevily i nové informace.

Tvůrci Magicky odhalili více o své sci-fi akci Helldivers

Předpředloňská fantasy RPG parodie Magicka sice nesedla úplně každému, troufám se však tvrdit, že její kooperativní hratelnost, svěží náhled na videoherní magii a plagiátorský humor byly přesto kvalitami nemalého významu. Po ještě ujetější Magicka: Vietnam se její švédští vývojáři z Arrowhead Game Studios vrhli na loni oznámenou top-down sci-fi střílečku Helldivers. Po letním mlhavém rozpisu hratelnosti o ní teď konečně přinášejí více detailů.

První obrázky z Middle-earth: Shadow of Mordor ukazují Středozem podle Monolithu

Nedávno oznámený projekt vývojářů z Monolithu s názvem Middle-earth: Shadow of Mordor vám už v nedávném preview pořádně představil Aleš. Doteď se ale pořádně nevědělo, jak hra bude vypadat. Vývojáři a vydavatel si nějaké to první video ze hry drží pořád pod pokličkou, ale byli alespoň tak hodní, že vydali prvních pár obrázků. Vypadají pochopitelně moc pěkně, ostatně z minulé generace konzolí je vývojáři asi netípali. No, podívejte se na ně sami:

Fight Club #151 HD: Beyond bez duše

Malou, rozhodně ne komorní a naprosto skvělou oslavu u příležitosti Fight Clubu #150 jsme všichni přežili ve zdraví, čím máme na mysli nás, ale i všechny čtenáře, kteří za námi dorazili. Všem vám moc děkujeme, jste skvělí!  Po zábavě se ale musí pracovat, takže se pojďme podívat, o čem jsme debatovali ve Fight Clubu #151.

Nové obrázky z Grand Theft Auto V doprovází další spekulace o PC verzi

Všichni víme, že PC verze Grand Theft Auto V nakonec ohlášena bude a s několikaměsíčním zpožděním oproti konzolovým verzím vyjde. Stejně jako v případě předchozích GTA her. Namísto poučení se z historie ale zakládáme a virtuálně podškrtáváme petice za PC verzi GTA V, neustále o ní spekulujeme a škrábeme ze dna jakýkoli náznak, že vyjde. I když víme, že se tak stane. Je to mírně absurdní, ale takový už herní byznys a instituce fanouškovství bývá. Nejnověji v tomto kontextu smetl fanoušky GTA Chris Evenden z Nvidie.

Třicítka nových obrázků ukazuje rušný život z Grand Theft Auto V

Pětiminutové video z Grand Thet Auto V už tři týdny budí vášně uvnitř fanouškovských kruhů série Grand Theft Auto, ale Rockstar toho nedbá. Zatímco se jedna skupina hráčů nemůže rozhodnout, jestli je model chování vozů dostatečně akurátní, zatímco ta druhá lamentuje nad prodlevou během přepínání mezi postavami, z Rockstaru vypadl doposud nejobjemnější balík obrázků.

Podívejte se na první obrázky z Dragon Age: Inquisition

(Aktualizováno) Tvůrci z BioWare možná plánují vydání Dragon Age: Inquisition až na příští rok, ale svůj připravovaný titul se rozhodli poprvé ukázat už na E3, když vydali trailer, který jste asi všichni viděli. Ve snaze udržet třetí Dragon Age hru ještě chvilku v centru pozornosti, než se nad hrou zase zavře na pár měsíců voda, nyní zveřejnili sadu prvních obrázků ze hry, které prezentují stylizaci hry pod taktovkou Frostbite 3 enginu.

Hellraid nabídne čtyři povolání a nekonečné opakování úrovní

Chystaná fantasy sekačka/střílečka Hellraid od Techlandu bude podle všeho diablovkou z vlastního pohledu se vším všudy. Posuďte sami. Každý level půjde opakovat donekonečna, takže budete moci čekat na tu správnou kořist a neustále se ke kýženému levelu vracet. Mezi úrovněmi budete cestovat pomocí portálů a nové vybavení si budete kupovat i v obchodech.

Nový Wolfenstein upustil pár dalších obrázků a informací

Společně s hrstkou obrázků, kde najdete Bídžeje, roboty, v kovu zakuté nácky i hrdé Árijky se objevilo pár nových informací o chystaném FPS vznešeného chovu, Wofenstein: The New Order. Víme tedy, že Třetí říše nakonec v Druhé světové válce zvítězila díky neznámé technologii. B.J. se v šedesátých letech vrací, aby nacisty vrátil do stránek s nadpisem „Mimo provoz“ a proti němu budou stát jak roboti nejrůznějšího stylu, tak i lidé.

Dvanáct akčních obrázků z Grand Theft Auto V

Dalším dozvukem týden staré trojice videí z Grand Theft Auto V, které vám blíže...

Neohlášená hororová hra od Climaxu vypadá dobře

Hned dvě sady obrázků se objevily na stránkách Climax Studios. Původně se mělo za to, že se obě sady vztahují ke dvěma hrám, ale nyní to vypadá, že Climax, který stojí třeba za povedeným Silent Hill: Origins či Shattered Memories, pracuje jen na jedné hře. To, co bylo považováno za akční fantasy plošinovku, je asi jen tech demo, což je škoda, protože obrázky, které najdete uvnitř článku, vypadají skvěle.

Kočkopes Magrunner ukazuje krásy sci-fi Cthulhu na obrázcích

Poměrně zvláštní mix žánrů a témat jménem Magrunner se nám představil už v červenci minulého roku, kdy si tvůrci z 3AM řekli o dofinancování už hotové hry. Za pomoci hráčů ji chtěli ještě vylepšit a doladit a teď, po více jak půl roce, nám předkládají šestero nových obrázků. A že se mají čím chlubit.

Nové obrázky z GTA V předvádí potápění i rotační kulomet

Klasicky Rockstarem neokomentovaná série obrázků předvádí, co všechno budete moci dělat v Grand Theft Auto V. Tedy, ne, že by se o tom nenapsalo už dost, ale není nad názornou ukázku. Takže, budete moci být stylově opření o auto... tak jinak. Celá sada vlastně představuje dvě složky hry, tedy prostředí, kde najdete nádherné údolí a nebo třeba přístav za neklidné noci a pak činnosti v rámci volnočasové i pracovní aktivity v podání ústřední zločinecké trojice. Je jasné, že o honičky s policií tu nebude nouze, ostatně, co by to bylo za GTA, kdyby absentovaly. Takže budete v noci prchat před reflektorem vrtulníku a nebo v chopperu doprovázet dodávku při nějaké akci.