Diablo 3 mělo původně vypadat mnohem víc jako gotická dvojka
zdroj: Oscar Cuesta

Diablo 3 mělo původně vypadat mnohem víc jako gotická dvojka

14. 5. 2020 13:06 | Obrázky | autor: Šárka Tmějová |

Všichni hráči si nejspíš všimli, jak moc se třetí Diablo odchýlilo od uměleckého stylu první dvou dílů. Zejména oproti dvojce s potemnělou atmosférou gotických chrámů a kobek byla náhle projasněná až ukřičená barevná paleta skoro jako pěst na oko. Na nový styl Blizzardu, který využívá všech barev duhy, už jsme si stihli zvyknout. O to zvláštnější pohled se teď naskýtá u obrázků, jak Diablo 3 mohlo vypadat, kdyby se víc drželo odkazu svých starších sourozenců.

Na třetím Diablu začalo prakticky hned po dokončení dvojky pracovat původní studio Blizzard North, s jehož uzavřením v roce 2005 se ovšem většina rozdělané práce hodila do koše a začalo se nanovo. Stejná pobočka dokonce pracovala i na diablovce, která se měla odehrávat ve vesmíru, ani ta ale už posléze nespatřila světlo světa.

Důvodem zrušení celého Blizzard North byla nespokojenost majitele Blizzardu, společnosti Vivendi, se směřováním pokračování pekelného akčního RPG. Ještě předtím ze studia odešlo několik klíčových lidí.

Mezi tehdejšími zaměstnanci byl také 2D a 3D grafik Oscar Cuesta, který nyní působí ve studiu Tequila Works a zveřejnil sérii screenshotů, na nichž můžeme vidět Diablo 3 v jeho původně zamýšlené podobě. V nich se mnohem víc odráží umělecká vize tehdejších tvůrců, která je mnohem pošmournější, než jak to nakonec dopadlo.

Podle Cuesty tehdy studio používalo na modely celkem málo polygonů a jen základní barevné mapy, stejně tak si na obrázcích můžete povšimnout velmi provizorního uživatelského rozhraní. Směřování téhle verze by nejspíš víc odpovídalo očekáváním fanoušků prvních dvou dílů, ale co se dá dělat!

I když něco by se možná našlo. Z dosud zveřejněných záběrů z nadcházejícího čtvrtého dílu je znát, že se Blizzard tentokrát uchýlil k temnějšímu rázu a utlumenější barevné paletě. Dost možná nás tak čeká velký návrat doby temna a do módy se vrátí gotika namísto duhových radovánek.

zdroj: Archiv

Diablo 4 v současné době nemá konkrétní datum vydání a šéf vývoje Luis Barriga při jeho oznámení na loňském BlizzConu varoval, že jeho vydání rozhodně není blízko. Nejspíš si tak na pokračování počkáme ještě několik let. Zároveň se poměrně intenzivně spekuluje o blízkosti oznámení remasteru Diabla 2, které by s přídomkem Resurrected mohlo vyjít ještě v letošním roce.

Nejnovější články