Zmrtvýchvstání Diabla 2? Legenda by se mohla vrátit ještě letos
zdroj: Blizzard

Zmrtvýchvstání Diabla 2? Legenda by se mohla vrátit ještě letos

11. 5. 2020 11:07 | Téma | autor: Šárka Tmějová |

Když se po oznámení StarCraft: Remastered spekulovalo o tom, které další hry od Blizzardu by mohly stát ve frontě na restaurátorské práce, Diablo 2 přišlo spoustě fanoušků na mysl jako první. Původní šéf vývoje David Brevik tehdy pochyboval o tom, že by někdo ještě kdy dal dohromady původní zdrojový kód a materiály, protože jakkoliv se to zdá nepravděpodobné, tyhle věci se firmám v průběhu let překvapivě často ztrácejí. Možná se to ale nakonec podařilo, protože podle posledních spekulací se omlazené Diablo 2 blíží.

S informací o tom, že by do konce letošního roku měl dorazit remaster Diabla 2 s podtitulem Resurrected, přišel Julien Blary, redaktor francouzského herního serveru ActuGaming. Ten před loňským BlizzConem úspěšně předpověděl oznámení Diabla 4, datadisku Shadowlands a Overwatche 2, takže jistou kredibilitu z minulosti má.

Podle Blaryho se o zmrtvýchvstalé Diablo 2 má postarat dceřiná společnost Activisionu, Vicarious Visions. Z její dílny pochází třeba remaky Crashe Bandicoota nebo hry ze série Skylanders, podílela se také na druhém Destiny. Diablo 2 Resurrected by podle Blaryho odhadů mělo vyjít ve čtvrtém kvartálu letošního roku, tedy v období od října do prosince. Původní plán ale mohla ovlivnit probíhající pandemie.

O návratu druhého Diabla spekuloval loni kolem BlizzConu také protřelý investigativní žurnalista Jason Schreier, kterého údajně překvapilo, že jsme se jeho oznámení nedočkali už tehdy v listopadu. Spousta otazníčků ale zůstává: Kde Blizzard sehnal údajně ztracený zdrojový kód? A bude tahle předělávka stejně hrozná jako Warcraft 3 Reforged, který se pyšní historicky nejnižším uživatelským hodnocením na Metacriticu v závratné níži 0,6 z 10?

Remaster Diabla 2 by dával velký smysl. Jde o naprostou legendu, zakladatele samostatného žánru, a Diablo 4 prý ještě pár let nevyjde, přestože vypadá relativně hotově, takže by hezčí dvojka mohla ukojit nenasytné masy toužící po klikání na monstra a loot. Blizzard nicméně o celé záležitosti zatím mlčí, takže na případné oficiální oznámení si budeme muset ještě počkat.

Mimo plnohodnotného pokračování a možného remasteru má v Activisionu vznikat mimo jiné také animovaný seriál z pekelného prostředí pro streamovací službu Netflix. 

Nejnovější články