zavřít

Magických 10/10 - nejlepší hry této generace podle Games.cz

PlayStation 4 Windows PlayStation 3 Xbox 360 VITA Wii U Xbox One PS4 Pro Switch Xbox One X

- Téma autor: Redakce Games.cz Komentáře: 0

Vysloužit si od některého z našich redaktorů v recenzi absolutní hodnocení, to není jen tak. I na vynikajících hrách často najdeme nějaké drobné závady, které výslednou známku srazí o stupínek dolů. Proto v následujícím výběru všech her této konzolové generace (tedy cca podzimu 2013), které u nás dostaly krásnou kulatou desítku, najdete opravdu jen to nejlepší. Uvidíme, jak (a zda) se tento seznam ještě rozšíří, než přijde nová generace, která už klepe na dveře.

Grand Theft Auto V / PC, Xbox One, PlayStation 4

Grand Theft Auto V (next-gen)

„Na první pohled jen další povedené GTA, což je samo o sobě záminka k maximálnímu hodnocení. Na druhý pohled neuvěřitelný svět, který pohltí, pobaví a odmítne vyplivnout. Chybičky se najdou, ale znáte to... když ji milujete, není co řešit,“ píše Vašek Rybář v recenzi Grand Theft Auto V, které na minulé a současné generaci vyšlo celkem třikrát a dodnes ho drží při životě nejen multiplayer.

Zaklínač 3: Divoký hon / PC, Xbox One, PlayStation 4

Geraltův úsměv

„Tvůrci z CD Projekt Red předčili očekávání a skutečně se jim povedlo skloubit megalomanský otevřený svět se silným příběhem. Zaklínač 3 je mistrovské dílo, o kterém budete vyprávět ještě svým vnoučatům,“ napsal na jaře roku 2015 Miloš Bohoněk. A to tehdy ještě nehrál dvě skvostná příběhová rozšíření - Srdce z kamene a O víně a krvi.

God of War / PlayStation 4

God of War

„God of War není jen ta správná resuscitace umírající série, ale i jeden z klenotů současné generace PlayStationu, z jehož výkonu mačká maximum. A hraje se ještě lépe, než jak vypadá, když bravurně zvládá přepínat mezi napínavým vyprávěním, strhujícími souboji pulzujícími adrenalinem a logickými pasážemi,“ zhodnotila Šárka Tmějová Kratosovy lapálie ve své loňské recenzi.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild / Switch

zelda

„Nejrozsáhlejší Zelda? O tom není sporu. Nejkvalitnější launchový titul pro novou konzoli? Jakbysmet. A není to náhodou také nejlepší Zelda? Je. A ještě něco navíc. Breath of the Wild je dosud nejlepší Zeldou, která se nesmazatelně zapíše do dějin her s otevřenými světy,“ napsal o Zeldě, která doprovodila Nintendo Switch při uvedení na trh, Miloš Bohoněk.

Red Dead Redemption 2 / Xbox One, PlayStation 4

Red Dead Redemption II

„Red Dead Redemption II je ohromná, konzistentně špičková, technicky takřka bezchybná, plná detailů, překvapení i emocí, a hlavně je nesmírně zábavná. A také je to jedna z nejlepších her nejen pro současnou generaci konzolí,“ hodnotí westernové dobrodružství Adam Homola.

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain / PC, Xbox One, PlayStation 4

Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

„Hideo Kodžima se loučí s téměř třicetiletou sérií nejlepším možným způsobem. Phantom Pain překvapuje i napíná, dojímá i trýzní, ale především neskutečně baví. Je vším, čím stealth hra v otevřeném světě může být a od hráčů očekává maximální nasazení a účast,“ píše o posledním setkání se Snakem Honza Olejník.

Super Mario Odyssey / Switch

Super Mario Odyssey

„Neskutečně hravá plošinovka plná úžasných nápadů, které se navíc jen minimálně opakují. Pokud se vám při slově hopsačka nedělají mžitky před očima, měli byste si Maria vyzkoušet – tak originální hratelnost a proměny jednoho žánru nikde jinde neuvidíte a hlavně vás jinde nebude tolik bavit,“ soudí o další vynikající exkluzivitě pro Switch Jakub Kovář.

Dark Souls 2 / PC, Xbox One, PlayStation 4

Dark Souls II

„Dark Souls II je v některých ohledech pozměněnou formulí původní hry. Ne všechny změny se vám musí zpočátku líbit, ale časem poznáte, že dávají smysl a výsledek je pak jasný. Dark Souls II je nekompromisní zábava na desítky hodin, která rozvibruje ruce adrenalinem, bude vás trápit, ale nebude k vám nespravedlivá. Je jen velmi náročná,“ píše na jaře 2014 v recenzi náš tehdy-ještě-ne-šéfredaktor Aleš Smutný.

Super Smash Bros. Ultimate / Switch

Super Smash Bros. Ultimate

„Slovem „ultimátní“ se v dnešní době dost plýtvá, ale v případě Super Smash Bros. Ultimate je jeho užití zcela namístě. Megalomanský přístup tvůrců se odráží jak v obsáhlé kampani pro jednoho hráče, tak v kooperativních i kompetitivních módech. Výsledkem je neskutečná hra, která pobaví i ty, kteří bojovkám neholdují,“ soudí o bojovce nabité nejen hrdiny od Nintenda Patrik Hajda.

Sekiro: Shadows Die Twice / PC, Xbox One, PlayStation 4

Sekiro: Shadows Die Twice

„Strhující, návyková hratelnost postavená na originálním a fantasticky funkčním bojovém systému, bezkonkurenční level design, nádherné prostředí, dechberoucí výtvarné zpracování, ocelově tvrdá, ale férová a nesmírně dovedně vyvážená obtížnost, bezchybný technický stav. Tady není o čem,“ míní o dalším desítkovém zářezu od From Software Honza Slavík.

Divinity: Original Sin 2 / PC, Xbox One, PlayStation 4

Divinity: Original Sin II

„Od výborného příběhu až po obtížný boj, od skvěle vykresleného světa až po excelentní multiplayer, Divinity: Original Sin II je jedinečná hra nabízející neopakovatelný zážitek. I přes pár chyb se zrodil další velikán žánru RPG,“ zhodnotil v recenzi pokračování kombinace RPG a tahovky Vašek Pecháček.

Apex Legends / PC, Xbox One, PlayStation 4

Apex Legends

„Špičkový gunplay Titanfallu 2 tu slouží jako pouhý základ pro do detailu promyšlené novinky a vylepšení. Apex Legends posouvá dopředu nejen celý žánr battle royale, ale i žánr týmových stříleček jako takových,“ tvrdí o letošním příslušníkovi momentálně dominujícího žánru Adam Homola.

Bayonetta 2 / Switch

bayonetta

„Bayonetta 2 sama sobě v úvodu nastavuje opravdu vysokou laťku, nad kterou se ale v pohodě drží celou dobu. Epičností nabité scény vám uzemní čelist, sexy čarodějka rozproudí krev v žilách a plynulost soubojového systému povzbudí produkci adrenalinu. Je to nezastavitelný nářez přístupný širokému publiku, které by se nemělo ostýchat a vrhnout se do této zběsilé akce po hlavě. Na Nintendo Switch tak vychází nejen skvělá hra, ale také skvělý remaster,“ říká o remasteru druhé Bayonetty Patrik Hajda.

Mohlo by vás zajímat

Tetris Effect / PlayStation 4

Tetris Effect

„Až se bude historie ptát, kdy vyšla nejlepší verze Tetrisu, prst v seznamu let ukáže na rok 2018. Tetris Effect je úžasným spojením chytlavé obyčejnosti s naprosto unikátním projevem uspokojujícím vaše citlivé smysly. Virtuální realita sice není povinností, ale povyšuje zážitek na další úroveň,“ píše ve své recenzi Patrik Hajda.

Mohlo by vás zajímat

Rayman Legends / PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch

Rayman Legends

„Když někdo přijde se skvělým titulem a následně oznámí, že chystá pokračování, automaticky a mnohdy oprávněně předpokládáte, že už to prostě nebude ono. Rayman Legends ovšem tuto zásadu s neochvějnou jistotou popírá a posouvá celou raymanovskou sérii na novou, LEGENDÁRNÍ, úroveň,“ uzavírá naši přehlídku legend končící generace Alina Holušová.

Mohlo by vás zajímat

Tagy: žebříček nejlepší hry

Zdroje: vlastní

Kupte na CZC.CZ

Související videa

Poslední komentáře

celkem 0

Český herní web, který se soustředí na hry pro PC, PlayStation 4, Xbox One, Xbox 360, PlayStation 3, Nintendo Siwtch, 3DS, DS, PS Vita, Android a iOS. Pro všechny platformy nabízíme recenze, preview, videorecenze i pravidelné novinky. Na Games.cz najdete i pravidelné testy a novinky z oblasti hardwaru, podcasty, rozsáhlou databázi her a speciály k očekávaným hrám ze sérií jako Kingdom Come: Deliverance, Red Dead Redemption, Call of Duty, The Elder Scrolls, Assassin's Creed, Grand Theft Auto, Battlefield, nebo FIFA.