God of War
Věková dostupnost

God of War

Články

Xbox Series X bude mít grafický výkon 2× vyšší než Xbox One X

A je to oficiální: grafické jádro nové konzole od Microsoftu bude mít výkon 12 TFLOPS, potvrdil Microsoft ve svém blogovém příspěvku na Xbox Wire. Aktuální nejvýkonnější konzole Xbox One X má přitom GPU o výkonu 6 TFLOPS, nová generace by tak měla být ve vykreslování grafiky přibližně dvakrát výkonnější.

Vynikající hry, které nás příliš nezaujaly

Hodnocení počítačových her je velice subjektivní záležitost, ovšem když už nějaké hře 95 procent kritiků naděluje devítky a desítky, můžete se skoro vsadit, že to bude úžasný zážitek. Ale neplatí to vždy. Připravili jsme si pro vás seznam her, které jsou objektivně vynikající, všeobecně oblíbené a nám z nějakého důvodu moc nesedly.

God of War – videorecenze deskové adaptace jedné z nejlepších her dekády

God of War je rozhodně jednou z her, na které budeme ještě hodně dlouho vzpomínat. Čtvrtý díl série se ubral úplně jiným směrem, pořádně zvážněl, z Krata udělal postaršího nařachaného tatínka a řeckou mytologii vyměnil za severskou. Riskantní tah se nakonec ukázal jako výborný nápad a díky obrovskému úspěchu hry tu máme její stolní adaptaci God of War: Karetní hra.

PS Now zlevňuje, přidává zajímavé hry a začíná tak konkurovat ostatním předplatným

Každý chce mít své vlastní předplatné, svůj launcher, svůj obchod. Časem se přestane mluvit o Epicu, protože hry budou rozházené mezi desítkami jiných obchodů. Časem se přestane mluvit o obchodech, protože hry budou v balících za jednotnou cenu. Časem se možná přestane mluvit i o nich, protože se všechny budou jen streamovat. To ostatně už dávno umí PS Now, které se nyní stává službou mnohem blíž k Xbox Game Passu, Origin Accessu, Uplay+ a jim podobným.

Bleskovky

  • 5. 3. 12:00 - V čele Santa Monica Studio, známého zejména pro sérii God of War, ji pak vystřídá Yumi Yang, která se tam manažersky podílela na většině největších projektů za posledních 19 let.

  • 5. 2. 14:00 - Chystá se kniha o putování Krata a Atrea God of War: Lore and Legends.

  • 26. 6. 2019 - Tvůrci God of War pro loňský díl zvažovali i změnu protagonisty, vůbec jsme nemuseli hrát za Kratose.

  • 17. 4. 2019 - Připravuje se karetní hra God of War, do obchodů dorazí na podzim.

  • 14. 3. 2019 - Nejvíc nominací na videoherní ceny BAFTA posbíral God of War, má jich deset. Red Dead Redemption 2, Florence a Return of the Obra Dinn všichni shodně po šesti.

  • 14. 2. 2019 - God of War posbíralo devět sošek na herních cenách D.I.C.E. 2019, Red Dead Redemption 2 získalo jedinou za technické provedení.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
94/100
Hodnocení čtenářů:
90/100
Datum recenze:
12. dubna 2018
Recenze