Unity of Command II

Unity of Command II

Články

Co kdyby se Hitler schoval v Alpách? Unity of Command II přinese alternativní druhou světovou válku

Z Unity of Command II se v závěru loňského roku vyklubala perfektní druhoválečná strategie, která nastavila laťku všem dalším hrám tohoto žánru velmi vysoko. Jedna věc jí ale chyběla, zatímco novější Panzer Corps 2 s ní počítá od začátku – ahistorické scénáře. Pokud vás zajímá, jak by mohl vypadat svět, kdyby se před 80 lety pár věcí událo jinak, vyhlížejte obrovský update momentálně dostupný v betě.

GamesPlay – hrajeme druhoválečnou strategii Unity of Command II

Hexové tahové strategie se asi nikdy nedostanou z pozice „niche“ titulů, ale to neznamená, že nejde o zábavné hry. Některé jsou hardcore, jiné pro změnu příliš úzce zaměřené, ale když se podaří skloubit obtížnost a přístupnost, vznikne titul, který ocení jak nároční stratégové, tak i novicové. Přesně takovým titulem je Unity of Command II, která si od Marta Vertiga odnesla z recenze desítku.

Dojmy z Gamescomu: Unity of Command II nabízí kompromis mezi klasickou tahovou strategií a maximálním realismem

Na západní frontě už jsem strategizoval tolikrát, že to chce něco pořádného, abych byl vytržen z mírné letargie. Naposledy se to povedlo asi Steel Division: Normandy 44, ale od té doby už mě to zpátky do Normandie nijak netáhne. Za límec mě ale začíná popadat Unity of Command II, zajímavý mix mezi hardcore válečnou simulací (tzv. wargame) a tahovkou pro běžné smrtelníky.

Magických 10/10 - nejlepší hry této generace podle Games.cz

Vysloužit si od některého z našich redaktorů v recenzi absolutní hodnocení, to není jen tak. I na vynikajících hrách často najdeme nějaké drobné závady, které výslednou známku srazí o stupínek dolů. Proto v následujícím výběru všech her této konzolové generace (tedy cca podzimu 2013), které u nás dostaly krásnou kulatou desítku, najdete opravdu jen to nejlepší. Uvidíme, jak (a zda) se tento seznam ještě rozšíří, než přijde nová generace, která už klepe na dveře.

Bleskovky

  • 13. 11. 2019 - Včera vyšla realistická tahová strategie Unity of Command 2.

DLC

Unity of Command II - Blitzkrieg
9/10
Unity of Command II - Blitzkrieg
Strategie
PC
5. listopad 2020
Unity of Command II – Desert Rats
8/10
Unity of Command II – Desert Rats
Strategie
PC
14. červenec 2022
Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
88/100
Hodnocení čtenářů:
80/100
Datum recenze:
6. prosince 2019
Recenze