Dark Souls II
Věková dostupnost

Dark Souls II

Články

Fenomén Dark Souls ve světě streamu

Málokterá série reformovala celou generaci her napříč žánry tak jako Dark Souls Hidetaky Mijazakiho. A zaslouženě. Hra, která je známá zejména svou nepromíjející, avšak férovou obtížností znamenala návrat k éře, kdy hráč nedostal nic zadarmo, mapy se daly najít jen v tematických časopisech a se záseky dokázal pomoct pouze zkušenější kamarád či starší sourozenec. U takovýchto her se hráči setkávali, ne aby poměřili své síly, ale aby společnými silami porazili hru samotnou.

Magických 10/10 - nejlepší hry této generace podle Games.cz

Vysloužit si od některého z našich redaktorů v recenzi absolutní hodnocení, to není jen tak. I na vynikajících hrách často najdeme nějaké drobné závady, které výslednou známku srazí o stupínek dolů. Proto v následujícím výběru všech her této konzolové generace (tedy cca podzimu 2013), které u nás dostaly krásnou kulatou desítku, najdete opravdu jen to nejlepší. Uvidíme, jak (a zda) se tento seznam ještě rozšíří, než přijde nová generace, která už klepe na dveře.

Dark Souls III, Bloodborne, poslední Zelda a Final Fantasy VIII se dočkají knižních průvodců

Možná jste je hráli, možná jste je i dohráli, pravděpodobně je milujete, ale jste si opravdu jistí, že o oblíbených hrách z nadpisu víte každičký drobný detail? Několik francouzských autorů si to o sobě myslí a své vědomosti přenáší na listy knih, které si právě teď můžete pořídit díky kickstarterové kampani.

Jak udělat zábavné a pochopitelné RPG podle Joshe Sawyera

Žánr her na hrdiny zažívá obrození, jeho prvky pronikají do akčních her a s posledním dílem FIFA dokonce i sportů. S obrovskou nabídkou vysokorozpočtových (Dragon Age: Inquisition) i nízkorozpočtových titulů (chystané Wasteland 3, Pillars of Eternity) se zdá, jako by nebylo nic jednoduššího než vytvořit právě RPG. Ale chyba lávky, žádný med to rozhodně není, jak potvrzuje řada designérů, z nichž nejvýrazněji a nejotevřeněji mluví Josh Sawyer. Ten Josh Sawyer, který se podílel na vývoji Pillars of Eternity, Fallout: New Vegas nebo Icewind Dale II.

Herní pořad Games TV shrnuje sérii Dark Souls

Za devatero horami a desatero řekami, rozkládalo se Královo pole. Nikoli to brněnské, ale to v podání Japonců z firmy FromSoftware, kteří momentálně masakrují hráče po celém světě s Dark Souls III. Právě na sérii her, která je známá hlavně pro svou obtížnost, jsme se zaměřili v dalším díle herního pořadu.

Bleskovky

  • 24. 1. 15:33 - PvP servery Dark Souls jsou offline kvůli závažné bezpečnostní chybě

  • 25. 6. 2018 - Sekiro: Shadows Die Twice má být ještě obtížnější než Dark Souls či Bloodborne.

  • 15. 1. 2018 - Japonský trh nabídne za necelých 10 tisíc korun Dark Souls Trilogy Box Set, který nabídne 3 plné PS4 verze herní série Dark Souls (první z nich remasterovaná), soundtracky, deset art worků a tři encyklopedie (včetně pěkného stojanu).

  • 20. 4. 2016 - Desková hra na motivy Dark Souls se prostřednictvím Kickstarteru úspěšně zasponzorovala během několika minut.

  • 14. 3. 2016 - Video: Pokud by došlo ke zkřížení Dark Souls II a Super Smash Bros., dopadlo by to asi nějak takto.

  • 1. 7. 2015 - Her ze série Dark Souls se prodalo již přes 8 milionů kopií.

DLC

Dark Souls II: Scholar of the First Sin
8/10
Dark Souls II: Scholar of the First Sin
Akční, RPG, Online
PlayStation 4, PC, PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One
3. duben 2015
Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Hodnocení Metacritic:
91/100
Datum recenze:
14. března 2014
Recenze