Dark Souls II: Scholar of the First Sin
Věková dostupnost

Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Články

Dark Souls III má podle spekulací nabídnout deset povolání a systém obětování

Před každou E3 se vyrojí spousta informací, z nichž minimálně část se ukáže být jako pravdivá. Nicméně následující informace ohledně Dark Souls III, jež má být (údajně) oznámena na E3 berte hodně s rezervou, protože je doprovází spousta otazníků. Youtube kanál The Know dostal poměrně štědrou dávku zpráv ohledně hry od anonymního zdroje, což znamená, že jde o zprávy nepodložené a obrázky zobrazené ve videu trochu zavání recyklací HUDu z jedničky. Nicméně, platí, že na každém šprochu může být trocha pravdy.

Optimistický trailer na Dark Souls II: Scholar of the First Sin se tváří, že máte šanci

Ta nejdefinitivnější edice Dark Souls II v podobě Scholar of the First Sin dnes vychází v rámci digitální distribuce (v krabicové verzi vyjde zítra) a to na PC, PS4, PS3, Xbox One a X360. Svůj příchod oznamuje i novým trailerem a mám tak trochu dojem, že nám tak říkajíc maže med kolem úst. Ukazuje totiž rovnocenné (ha) a nebo dokonce vítězné (haha) souboje s nejrůznějšími protivníky ze hry a všichni víme, že mnohem častěji, než o hrdinská vítězství, půjde o upocené výsledky krvavé práce, které předcházel tucet vašich smrtí.

Hardwarové nároky DX9 a DX11 verzí Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Namco Bandai konečně zahnala chaos, který panoval ohledně různých verzí Dark Souls II: Scholar of the First Sin. Majitelé původní verze hry třeba neměli jasno v tom, co dostanou zdarma, a za co už budou muset platit. Potažmo řada hráčů netušila, co vlastně navíc získají, když si novou verzi hry koupí. Nejasnostem už je ale konec, protože Namco Bandai jasně řekla, že DX9 a DX11 verze hry spolu nejsou kompatibilní a budou se na Steamu prodávat jako dvě samostatné hry. Krom toho tvůrci zveřejnili i hardwarové požadavky obou verzí hry.

Porovnání grafických rozdílů PC, PS3 a PS4 verzí Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Dark Souls II byla parádní hra (recenze) a není divu, že si vysloužila, ostatně jako spousta dalších, svůj "HD remake" pro PC a nové konzole (hra vyjde i na PS3 a X360, kde ale grafické úpravy moc čekat nelze). Pod názvem Dark Souls II: Scholar of the First Sin se tak již brzy znovu ponoříme do kolotoče smrti, jen to bude vypadat podstatně lépe než předtím díky nativnímu rozlišení 1080p a dpopoře 60 fps. Jak hra ve vyšším rozlišení vypadá a hýbe se, se ostatně můžete podívat ve srovnávacím videu kolegů z IGN, které vedle sebe staví záběry z upravené verze DSII pro PC, PlayStation 4 a PlayStation 3.

Konec všem nadějím v traileru na Dark Souls II: Scholar of the First Sin

Japonští From Software v současné době nežijí pouze dokončováním prací na PlayStation 4 exkluzivním RPG Bloodborne, ale plánují se také ještě během jara navrátit do své vlastní minulosti a tak trochu ji upravit. Řeč je o přepracované verzi Dark Souls II s podtitulem Scholar of the First Sin, která vychází již začátkem dubna, což je ideální příležitost si připomenout, co vlastně nabídne. A k tomu tvůrci servírují obrázky a nové video.

Dark Souls II dostane s novým updatem další postavu

Studio From Software poctilo věrné fanoušky svého Dark Souls II oznámením únorového updatu zdarma. Ten bude sloužit jako jakási předpříprava pro rozšířenou edici hry Dark Souls II: Scholar of the First Sin, která dorazí v dubnu. V jeho rámci se tak hráči na 5. února zdarma dočkají postavy pojmenované Scholar of the First Sin, stejně jaké desítek dalších úprav. 

Bleskovky

  • 20. 4. 2016 - Desková hra na motivy Dark Souls se prostřednictvím Kickstarteru úspěšně zasponzorovala během několika minut.

  • 1. 7. 2015 - Her ze série Dark Souls se prodalo již přes 8 milionů kopií.

  • 4. 5. 2015 - 280. číslo EDGE nejlépe ohodnotilo Dark Souls II: Scholar of the First Sin (9/10), nejhůře dopadlo The Hunter: Primal (4/10).

  • 9. 4. 2015 - Obrazem: Grafické porovnání PS4/Xbox One a PS4/PC verze Dark Souls 2: Scholar of the First Sin.

  • 4. 4. 2015 - Obrazem: Grafické porovnání PC, PS3 a PS4 verze Dark Souls 2: Scholar of the First Sin.

  • 29. 3. 2015 - Dark Souls 2: Scholar of the First Sins vyjde 7. dubna, mrkněte se na minimální a doporučené požadavky.

Hodnocení
GAMES.cz
8/10
Hodnocení Metacritic:
79/100
Datum recenze:
26. dubna 2015
Recenze