Grand Theft Auto V - GTA V(next-gen)
Věková dostupnost

Grand Theft Auto V - GTA V(next-gen)

Články

Vše, co víme o PlayStation 5

Vzhled konzole odhalen

Take-Two vydělává na mikrotransakcích víc než na čemkoliv jiném. Řádově desítky miliard ročně

Hovory s investory za určitá období fiskálního roku jsou výborným zdrojem zajímavých čísel a poznatků. Takový hovor nedávno uskutečnilo vydavatelství Take-Two a už z něj prosákly na povrch zajímavé informace jako 7 milionů prodaných kusů Mafie III a 93 titulů ve vývoji rozplánovaných na následujících pět let. Teď se přidává výše zisků tohoto molochu, informace o mikrotransakcích a čísla prodejů dalších her. Včetně druhé nejprodávanější hry na světě.

Epic už rozdal hry v hodnotě 55 tisíc korun a začíná vracet peníze po zlevnění her

Rozdavačnost Epic Games Storu snad nemusíme připomínat. Nový hráč na trhu digitálních obchodů vábí zákazníky na hry zdarma, které rotují s týdenní pravidelností. Web PCGamesN dal dohromady seznam všech rozdaných her a sečetl jejich hodnotu, kterou vám prozradil už titulek. To ale není vše, co se v obchodě teď děje: přečtěte si o GTA V zdarma, velkých slevách a nové funkci automatického vracení peněz.

Tvůrce série GTA Dan Houser odchází z Rockstar Games

„Dle západní medicíny se ischias, zvaný lidově houser či ústřel, objevuje převážně ve středním věku, a to hlavně pak u mužů. Jedná se o náhle vzniklé bolesti v oblasti bederní páteře,“ píše se na webu Patentní medicína. Dan Houser si sice prošel dovolenou, o jejíž délce se nikomu z nás ani nesnilo, ale asi to nebude bolest zad, kvůli níž opouští slavnou společnost, kterou pomohl založit.

Rockstar North už čtyři roky neplatí daně a využívá úlevy zamýšlené pro malá studia

Velká Británie v roce 2014 představila vládní program Video Games Tax Relief na podporu domácího trhu s počítačovými hrami. Program umožňuje studiím, jejichž hry projdou kvalifikací, získat úlevu na dani, případně získat zpět část financí vynaložených na vývoj. Záměrem programu bylo podpořit malé vývojáře, ale nakonec z něj prosperuje takový gigant, jakým je Rockstar s extrémně výdělečným GTA V.

Herní průmysl vloni vydělal 2,7 bilionu korun

Pokud máte rádi statistiky a zajímá vás, jaké peníze se točí v herním odvětví, pak je tento článek určený právě vám. Statistická společnost SuperData spadající pod monitorovací společnost Nielsen vypracovala přehled příjmů nejvýdělečnějších digitálních her za rok 2019. Data pocházejí z největších firem jako Activision Blizzard, Ubisoft, Tencent, Wargaming, Google, PayPal, nebo třeba Visa.

Bleskovky

  • 1. 6. 2016 - Spekulace: Dle obrázků zaměstanance z Rockstar Games to vypadá, že se připravuje DLC zasazené do Liberty City pro GTA V.

  • 25. 8. 2015 - Třetí nejprodávanější herní sérií je s více jak 220 miliony kopiemi Grand Theft Auto. Jen posledního dílu (GTA V) se prodalo 54 milionů.

  • 11. 8. 2015 - Rockstar Games banuje hráče, kteří mají do GTA V nainstalován multiplayerový mód FiveM.

  • 26. 3. 2015 - Obrazem: Patch v1.08 pro GTA V zvýšil framerate na úkor grafických detailů.

  • 2. 2. 2015 - Obrazem: GTA V vypadá bez textur jako moderní umění a připomíná Limbo.

  • 2. 2. 2015 - Obrazem: Screeny porovnávající město z GTA V se skutečností.

Hodnocení
GAMES.cz
10/10
Datum recenze:
20. dubna 2015
Recenze
Hodnocení
GAMES.cz
9/10
Datum recenze:
28. listopadu 2014
Recenze